Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Elengednétek a lányotokat?

Elengednétek a lányotokat?

Figyelt kérdés
16 éves a lányom,a barátja is.8 hónapja vannak együtt.A lányom megbízik bennem és általában mindent el is mond nekem.Jó tanuló is,szóval eddig soha semmi problémám nem volt vele.A barátja édesanyja mondta,hogy mennek a tengerre és elvinnék a lányomat is öt napra.Azt mondta az édesanyja,hogy ha elengedem,minden nap felhív ő is majd telefonon és ne aggódjak,mert vigyázna rájuk.Szerintetek elengedjem?Ti elengednétek?
2012. júl. 6. 11:15
 1/10 anonim válasza:
100%

Engedd el nyugodtan. Ha már a srác szüleivel is jó viszonyt ápolsz és ők kérik, hogy hadd vigyék, akkor engedd el nyugodtan, bízz meg bennük. 16 évesen a lányod sem buta! :)

Én a saját lányomat nem tudtam nevelni, 36-48 órákat dolgoztam szakácsnőként és napi 2-5 órákat aludtam évekig, havonta 1 szabadnappal. Ezzel azt értem el, hogy maga az élet rugdosta meg a gyermekem, de legalább pénze volt. Már 13 évesen szinte szó nélkül elmehetett 2-3 napokra... Mégis becsületes, emberbarát, rengeteget olvas, szeret dolgozni. Attól, hogy nem vagy engedékeny nem feltétlenül lesz jó gyermeked. Én azt is támogatnám ha most 21 évesen szerencsét próbálna nyugatabbra a lányom, mert nem bírom elviselni, hogy nettó 200 alatt keressen egész élete során... (nem engedem vendéglátásban dolgozni)

2012. júl. 6. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha ismered a fiú szüleit, és rendben vannak, felelősségteljes emberek, akkor engedd el a lányodat nyugodtan. Én simán elengedném.
2012. júl. 6. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, elengedném!
2012. júl. 6. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én nem engedném,először is még elég kevés ideje vannak együtt, a másik az,hogy nem szép dolog kihasználnia másikat azzal,hogy fizetnek neki mindent,ugye azért nem kis pénz egy nyaralás,szerintem még gyerekek,nem kéne közös nyaralásokra menniük,én azt mondanám,ha jövőre is együtt vannak akkor mehet most még ne.
2012. júl. 6. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:

Utolsó: szerintem 16 évesen az a 8 hónap elég sok idő. Egyébként meg ki mondta, hogy ők fizetik a nyaralását? Szerintem annyira egyértelmű hogy a lány édesanyja fogja kifizetni a külföldi/ tengerparti nyaralást, nem a fiú szülei. Ha táborba megy a gyerek azt sem a táboroztatók fizetik...

Természetes, hogy elengedném, főleg ha ilyen jó kapcsolatotok van.

2012. júl. 6. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Természetesen a szállást meg a költőpénzt,amire szüksége van,én adom.. ez egyértelmű.
2012. júl. 6. 19:45
 7/10 A kérdező kommentje:
szóval a szállásra a pénzt*
2012. júl. 6. 19:45
 8/10 anonim ***** válasza:
Te dolgod én nem engedném,eleve nem engedném ennyi idősen az együtt alvást sem,ugye az meg nem kerülhető el,szerintem ha jövőre menne velük sem veszítene semmit
2012. júl. 6. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
amúgy sátorral mennek és az édesanyja aludna a lányommal.
2012. júl. 6. 20:34
 10/10 anonim ***** válasza:
ha külön alszanak, te fizeted, értelnes a lányod, a fiúja és a családja is, miért ne? A lányod (gondolom) már előre örül, és nagyon utálna ha valami apró dolog miatt nem engednéd. Ha most elengeded, érezni fogja hogy érettnek, majdnem felnőttnek tartod, és bízni fog benned akkor is, ha másról (buli, együtt alvás, pár év múlva 1-2 nap kettesben) van szó, és nem kifogásokkal lóg meg. sokkal nyugodtabb lehetsz majd ha kicsit szabadabban engeded, és utána beavat mindenbe, mert tudja h nem a ,,gyerek vagy még, mitakarsz" hozzáállást fogja kapni :)
2012. júl. 7. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!