Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért van az, hogy a szülők...

Miért van az, hogy a szülők sokkal inkább elengedik hajnalig bulizni a tinédzser gyereküket, mint pl. a barátjánál ott aludni?

Figyelt kérdés
Épp az egyik kérdésnél láttam tegnap, mennyien írják, hogy én elengedem a 15-16 éves lányomat hajnalig bulizni, de ha valaki feltesz egy olyan kérdést, h ennyi idősen megengednék-e a lányuknak, hogy a barátjánál aludjon (akivel pl. már egy éve együtt van), akkor mindenki ki van akadva, hogy hogy engedné meg ennyi idősen? De miért jobb, ha egy buliban össze-vissza isznak, cigiznek, és akár ugyanazt csinálják a barátjukkal, mintha náluk aludna, csak ráadásul még az éjszakában is bolyonganak hazafelé, mintha este elmegy a barátjához, akinek otthon a családja és szépen békésen ott alszik? Vagy csak én nem látom ebben a logikát?
2012. júl. 6. 12:31
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
82%
én is ugyanúgy látom a helyzetet mint a kérdező...a szülők szerintem azt hiszik, hogy a buliban kevesebb esély van szexre...vagy reménykednek benne, hogy a gyerek igényesebb a wc-szexnél!
2012. júl. 6. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
88%
Tényleg, erre én is kiváncsi vagyok, mi ahányszor megyünk Pesten szórakozni, mindenhova 18 felett lehet bemenni, és kőkeményen kérik a személyit minden alkalommal.
2012. júl. 6. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
49%
jaja, elméleti a kérdés, mert a gyakorlatban nem így néz ki. egy 15 éves nyilvános szórakozóhelyen nem bulizhat hajnalig. maximum közterületen (park) előre vásárolt alkohollal. és szerintem az sem általános, h egy ennyi idős gyerek hajnalig kiamaradhat. akérdező fiatal és fájlalja, h nem alhat a barátjánál, ezért kissé részrehajlóan látja a helyzetet...
2012. júl. 6. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
57%

Érdekes ennek a 18 év alatti témának a kimenetele, mert minden elmélet ellenére a szórakozóhelyek ma is tömve vannak gyerekekkel(mert azok).

Annak ellenére, hogy ez a kérdés nem valódi, az üzenete az: a neveltetés, a helyes értékek átvételének hiánya zülléshez vezet. A züllött ember a rossz értékrendet tovább fogja adni a saját gyerekinek, és így tovább. Persze TV és számítógép mellől nem is lehet rendesen gyereket nevelni, az agyonterhelt dolgozó nő pedig nem fog türelmesen nevelni gyereket, inkább a könnyebb utat választja: leteszi a gyereket is a tévé elé, hadd legyen el magában, addig sem nyavalyog. A közös játék, a beszélgetések, a bizalom kialakítása és a határozott szülői ráhatás már nem nagyon kap szerepet, hiszen a gyerek már csak nyűg a mindennapi stressz mellett, nem pedig az élet fontos része.

Sok helyen azért még képesek átadni a helyes értékrendet, de rengeteg helyen már nem.

És akkor történhet meg ilyesmi.

2012. júl. 6. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
70%

[link]

Nesze itt csak 16 a korhatár :D

2012. júl. 6. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
73%
egy 15-16 évest nem engedek el hajnalig bulizni,sőt egy 15 évest szülinapi,házibulin kívül ahol vannak megbízható szülők és nem ihatnak alkoholt,barátnőnél(értelemszerűen ha lányom van)alváson kívül semmilyen buliba,fesztiválra nem engednék fesztiválra koncertre is akkor engednék egy 15-16 évest ha megy vele megbízható felnőtt rokon.Együtt alvás 17 éves korig felejtős,akkor csak akkor ha már min 1 éve együtt vannak.16 évesnek is max 11-12 kor otthon a helye és csak ritkán mehet el buliba,nem akár hova,és nem akárkivel,17 évesen már engedékenyebb vagyok lehet 1-2 is de tudnom kell hova megy,kinél alszik,kivel megy,18 évesen meg meg kell mondja hova megy és mikor jön,kivel megy,bár egy jó nevelt gyerek automatikusan elmondja.
2012. júl. 6. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 A kérdező kommentje:
Annak írom, aki azt írta, hogy azért írtam ki a kérdést, mert nem engedték, hogy a barátomnál aludjak és kicsit részrehajlóan látom a dolgokat, hogy 20 éves vagyok, nem igazán szabják már meg, hogy mikor aludhatok a barátomnál. Viszont időnként járok én is szórakozóhelyekre (bár korántsem minden hétvégén), és nem Pesten élünk, de egy viszonylag nagy városban. A szórakozóhelyekről elvileg tényleg ki vannak tiltva a 18 év alattiak, gyakorlatilag viszont minden 3-4. csaj 16-17 éves, magassarkúban, feszülős kis ruhában vagy cicanadrágban, 2 kiló sminkkel az arcukon. És a kocsmákra pl. nem is vonatkozik ilyen szabály, tehát ott egész nyugodtan lehetnek hajnalig is a tinik. És az a szülő, amelyik azt hiszi, hogy mert a buliban nem szexel a gyerek, az nézzen be egyszer egy egész éjszakás buliba, pláne ha házibuli. Azért, mert a wc-ben mondjuk nem akarnak szexelni (jobb esetben), miért ne mehetnének el akár a buliból a fiúhoz, vagy mondjuk egy csendesebb parkba? Tőlünk nem messze van pont egy nagyobb szórakozóhely és egy park egymás mellett, éjszaka a csajok azon versenyeznek, hogy ki tud több pasit lesz*pni. Aztán hazamegy a lány a megbeszélt hajnali 3-4 órára.
2012. júl. 6. 14:54
 18/32 anonim ***** válasza:
58%

A kérdés azt sugallja, hogy vagy megengedi a szülő a gyerekének, hogy együtt legyen a szerelmével, vagy az nekiáll qrválkodni más helyeken.


Egyébként nem jártam még discoban, ezért kérdezem, hogy nem mindenkin feszülős top meg kiló smink van? Azért disco. Legalábbis nekem nem a természetesség ugrik be róla.

2012. júl. 6. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
90%
Csak hogy a szexelős témához szóljak, szexelni nem csak este lehet.
2012. júl. 6. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
70%

Hát épp ez az. Akkor miért estére kéredzkednek el? Délelőtt, délután "aludhatnak", és este meg mindenki nyugovóra térhet a saját ágyában.

Ha bármikor lehet szexelni.

2012. júl. 6. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!