Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért van az, hogy a szülők...

Miért van az, hogy a szülők sokkal inkább elengedik hajnalig bulizni a tinédzser gyereküket, mint pl. a barátjánál ott aludni?

Figyelt kérdés
Épp az egyik kérdésnél láttam tegnap, mennyien írják, hogy én elengedem a 15-16 éves lányomat hajnalig bulizni, de ha valaki feltesz egy olyan kérdést, h ennyi idősen megengednék-e a lányuknak, hogy a barátjánál aludjon (akivel pl. már egy éve együtt van), akkor mindenki ki van akadva, hogy hogy engedné meg ennyi idősen? De miért jobb, ha egy buliban össze-vissza isznak, cigiznek, és akár ugyanazt csinálják a barátjukkal, mintha náluk aludna, csak ráadásul még az éjszakában is bolyonganak hazafelé, mintha este elmegy a barátjához, akinek otthon a családja és szépen békésen ott alszik? Vagy csak én nem látom ebben a logikát?
2012. júl. 6. 12:31
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
44%

Sok szülő eszméletlenül naiv.

Elengedik a lányukat coronitába, stb drogos helyekre, és azt hiszik, hogy a kislányuk csak 1-2 koktélt iszik, táncol, max flörtölget fiúkkal.. :) Azt nem tudják, hogy pl ezeken a helyeken a bulizók közül csak pár ember nincs beállva. Sorban állnak a wc-ben kokainért, kint füveznek...

A wc-ben ráadásul mindig van pár csaj, aki szívesen lecumizik bárkit is...


Szóval szülők, én a helyetekben nagyon örülnék, ha a lányom inkább a barátjánál szeretne aludni (és szexelni). Jobb, mintha drogozna és ki tudja kikkel feküdne le egy diszkóban.


(A fiatalabbak ezért is nem értik, hogy miért nem aludhatnak a barátjuknál, miközben diszkóba meg elengedik őket. Hahó, szülők, nyissátok már ki a szemeteket!!)

2012. júl. 7. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
68%

ha ez tényleg így van, akkor ez a sok szülő teljesen hülye. pont fordítva kellene.

vszeg azért van így, mert nem tudnak rosszabbat elképzelni, mint azt, h gyerekük szerintük túl korán kóstolja meg a szex örömeit. mert még veszélyt sem jelent, hiszen a védekezésre föl lehet hívni a figyelmet.

2012. júl. 8. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
73%
Én sem értem ennek a logikáját. Ha ott szeretne aludni a barátjánál és le szeretne vele feküdni akkor hajrá. Ha a gyerek nem hülye védekezni fognak. Ha meg nem akkor vessen magára a szülő, hogy ilyen gyereket nevelt. Ha meg tiltja az ott alvástól (szextől), a gyerek megoldja hogy máshol történjen meg a dolog.
2012. júl. 10. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
42%

osztom a 21-es, 22-es és 23-as hozzászólását :)

szerintem sokkal "biztonságosabb" ha egy lány pl. ott alszik a barátjánál, legalább a szomszédszobában ott vannak a szülők. amúgy nem értem,hogy ha egymásnál alszanak, akkor miért kell azonnal arra gondolni, hogy "úgysem aludni fognak", miért hiszik azt sokan, hogy ha alkalmul van, akkor máris az szexelnek is.lehet, hogy megnéznek egy filmet meg max. egy kis fogdosás is szerepet kap de csak bizonyos keretek között :D éppen ezért anyukám elengedne bulizni(ha mennék is csak normális emberekkel és nem coronita meg hasonló "klassz" helyre) kb.éjfélig de utána vki kísérjen is haza viszont azt megengedi, hogy ott aludjak a barátomnál(eddig még nem aludtam náluk) :) szerintem ő is azon az elven van mint Te (is) kedves kérdező:)

2012. júl. 11. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
56%
Azért gondolják, hogy rögtön szexelnének miest alkalmuk nyílna rá, mert magukból indulnak ki valószínűleg és nehéz nekik elfogadni, hogy a kedves kislányuk önálló személyiség, önálló akarattal. Könnyebb tiltani valamit, mint hogy megoldani az egyébként is nyilvánvaló problémát és esetleg közelebb kerülni a kislányukhoz. Aztán ebből lesz az eltitkolt terhesség, de ugye ennek a gondolata máris elvetendő (Az én lányom úgysem csinálna ilyet soha). Ezek után persze, hogy nem meri majd elmondani és csak húzza az időt. Elég logikusan belegondolni vagy körbenézni. Csak nehogy addig húzza, hogy már késő legyen. Véleményem szerint a tiltással még nagyobb rosszat okoznak a gyereküknek. A tiltás miatt akár direkt bele is mehet olyan dologba amibe talán magától még nem is menne, felvilágosulatlanság miatt betegségeket szedhet össze, rossz élményeket, teherbe is eshet. Minthogy egy-egy bizalmas beszélgetéssel csökkentené a szülő ennek az esélyét és közelebb is kerülhetnének egymáshoz.
2012. júl. 12. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
Hát én már 30 éves vagyok két kisgyerekkel, de sose értettem anyámat, ahogy miért nem akart elengedni a barátomhoz aludni 16 évesen, mikor már egy éve jártunk. Hiszen szexelni nem csak ottalvásnál lehet, hanem suli után is kora délután, amíg a szülők dolgoznak. Buliba szintén elengedett (másik városban lakott a barátom, 15 km), de a hajnali első busszal haza kellett mennem. Persze ettől függetlenül éjjel 2-kor haza mentünk a barátomhoz szexelni, aludtam egy órát és kelhettem a hajnali buszra. Na ebbe mi volt a logika? Egy év alatt sikerült ráébresztenem, hogy mennyivel jobb lenne mindenkinek, ha nem kéne a hajnali busszal hazamenni, hajnal 5-kor egyedül kóbászolni hazáig, hanem kialszom magam a pasinál és délelőtt hazamegyek.
2012. júl. 14. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok, most olvastam végig. Valaki felvetette, hogy miért nem délután szexelnek, akkor nem kell elkéredzkedni ott aludni. Hát én még emlékszem milyen jó érzés volt 16-18 évesen rózsaszín ködös szerelemben hozzábújni a pasihoz, függetlenül attól volt e szex vagy sem, együtt megnézni egy filmet, álmodozni a jövőről, egymás karjaiban aludni és ébredni. Akkor és ott azt hinni hogy mi örökre együtt leszünk, szép családunk lesz, stb. Persze a legtöbb tini szerelem véget ér mielőtt felnővünk,de egy tini ezt sosem fogja elhinni, a mának él, az érzelmeknek.
2012. júl. 14. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
én nem értem ezt a hozzáállást. tény és való, ha a lány/fiú szexelni akar, szexelni fog. ha már van benne annyi, hogy oda mer állni az anyja elé és engedélyt kér, hogy ott aludhasson..., akkor anyuka teljesen hülye, ha a kérdésben említett opciót választja (a barátodnál nem aludhatsz, de mehetsz éjszakázni). egyrészt mert kamatyolni BÁRHOL lehet. bárhol. wc-ben, bokorban, aluljáróban, dunaparton, autó hátsó ülésén stb stb... ha akarják, megteszik. a szülő felelőssége, hogy felvilágosítsa a gyerekét, hogy hogyan kell használni a gumit és hogy legyen nála, ha már itt tartanak. a bulihelyek meg akkora fertők, hogy az nem igaz... tudom, mert én is 19 éves vagyok és járok el rendszeresen, és még a kulturáltabb helyek (pl. zp) környékén is tolják ám rendesen az ipart, hogy akkor ilyenekről, mint coronita meg hajógyári ne is beszéljek... az a szülő, aki azt hiszi hogy a gyereke nagyobb biztonságban van ott, mint a barátjánál/barátnőjénél, az egyszerűen naiv és korlátolt. sajnálom, ez az igazság. mondjuk biztos egyszerűbb magukat abba a hitbe ringatni, hogy "ó, hát a pirike biztos nem csinál ilyet, ő jó kislány", mint hogy szembesüljenek a valósággal, csak hát ha baj lesz belőle, akkor foghatják a fejüket.
2012. júl. 14. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
2012. júl. 14. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
Meg azért, mert a 15-16 éves gyerekek szülei nem az elmúlt tíz évben voltak kamaszok, és valószínűleg fogalmuk sincs, mi megy egy-egy ilyen bulin. Én már szülőkorban vagyok, de gyerekem még nincs, viszont ha lenne, tuti nem engedném el sem bulizni, sem "ottaludni". Ha egy mód van rá, ennyi idősen se szexelni, se hajnalig bulizni ne akarjon. Ha túl korán engedik túl "messze" a kamaszokat, pont a varázslatot veszik el tőlük.
2012. júl. 16. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!