Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Van itt olyan szülő, aki...

Van itt olyan szülő, aki tudatosan neveli a gyerekét? Úgy értem, hogy férjnek/feleségnek, anyának/apának, vagy legalább igazi nőnek/férfinak?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem, mert azt látom, hogy sokan felelőtlenül vállalnak gyereket, és nem tudnak/akarnak foglalkozni velük, meg ők maguk sem kaptak nevelést.


Ti mit tesztek azért



2012. júl. 11. 17:58
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
91%
Én megelégszem azzal, ha EMBERnek tudom nevelni.
2012. júl. 11. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Húha, ez jó kérdés! Nagyon igyekszem kialakítani bennük az erkölcsi normákat, de az üres szó semmit sem ér. Szerintem csak példamutatással lehet nevelni. Sokat beszélgetünk, igyekszünk olyan emberek lenni szülőként, hogy ők is tudjanak szülők lenni. Jó embereket akarunk nevelni. Eddig jól ment, remélem ezután is sikerül...
2012. júl. 11. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
91%
egyetértek az elsővel. a környezet (később) nagyban befolyásolja, ha gyerekem lesz, azon leszek, hogy kialakítsak benne egy egészséges értékrendet, ha ez sikerül, már elégedett lehetek.
2012. júl. 11. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
77%
Hát engem 'gazdag'-nak, és 'legjobb'-nak nevelnek, mindíg azt mondták, hogy én vagyok A tökéletes gyerek, a legokosabb, stb., és látszik, hogy ezért tényleg tanulok, és elég illedelmesen, szófogadóan tudok viselkedni... (Nem vagyok ilyen jó, csak ennek a fényezésnek hatására csak az ország 20-ik legjobb gimijébe járok, és 4,7 lett az átlagom...:D Szóvasl értitek...) Tehát szerintem a szüleim így nevelnek, 10 éves koromig csak velem foglalkoztak, egy lépést nem tehettem anélkül, hogy tudnának róla, aztán most már azért önállóságra nevelnek, és vagyok is elég önálló, itthon lehet engem hagyni több napra, nem csapok bulit, főleg nem piálósat... (Vegy, ha mégis áthívok valakiket, akkor tudnak róla, megengedték stb...)
2012. júl. 11. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Engem elkényeztettek,az eredmény:

1.16 évesen nem tudok főzni és nem is akarok elkezdeni megtanulni főzni,mert mindig leszólt anyukám,hogy ezt meg azt rosszul csinálom,kisebb koromban meg engedni se engedte,hogy segítsek!

2.Takarítani tök jól tudok,de magamtól egyszerűen csak a szobámat takarítom ki,mert egyszerűen nem tud érdekelni,hogy kosz van a többi helységben..(különben is,anyám kitakarít)

3.Rosszul esnek a beszólások és tök érzékeny vagyok,apró-cseprő dolgokon sértődök be.. hála isten,hogy már hisztizni nem hisztizek(régóta)!

Nem tudom,hogy mi baja velem a világnak..ha én egyszer rosszul csinálok valamit,akkor azt örökre felfogják nekem hánytorgatni,de ha más csinál vmi sz*rt a rokonságba,az meg elvan palástolva!!


Szülők..!! a gyereketek mellé rendesen álljatok mellé,ne szidjátok őket mindenért,ha segíteni akar,akkor ne szóljátok le,a seprűt ne kapjátok ki a kezéből sose!!Még egy fiúéból se!!


16/L

2012. júl. 12. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

igen, kevés gyereket nevelnek önállóságra, meg szidással nem lehet nevelni. kell 1 egészséges önértékelés, vagy különben (jobbik esetben) megtanulja a gyerek hogy a szülő szavai nem mérvadók.


ezért is mondtam hogy általában az ilyen szülők nem kaptak nevelést.


csak kissé elszomorító, hogy manapság már 18-20 fölött se tudnak/akarnak főzni a lányok, gyakorlatilag semmit enm sajátítottak el abból, hogy hogyan kell fenntartani egy leendő lakást. nem mondom hogy mindnen lány legyen egyforma és játsszon szerepet, de lassan nagyítóval kell keresni, aki alapvető háztartásvezetési dolgokra képes, és pl 18 évesen többetvárnék egy virslifőzéstől, vagy hogy egy fiú nem tud annyit megtenni, hogy egyszerűbb szerelési házimunkákat nem lát el.


és később a párválasztásnál, ha egy intelligens, művelt párt szeretne, akkor kell szembesülnie vele, hogy nagyon magasak az elvárásai, de szinte semmit sem tud nyújtani, igaz manapság a fiatalok csak külső alapján választanak, és max pár hónapra/évre.


de lehet hogy csak én vagyok túl régimódi...

2012. júl. 12. 02:53
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

4-es vagyok, kérdező teljesen egyetértek, a mai, férfiak' se egy bútort, vagy ilyesmit nem tudnak összerakni... Múltkor egy helyi srác defektet kapott a bringáján, és nem tudta, mi kell vele csinálni.... Én 14 éves létemre megjavítom a porszívót, a motorom, bicikliket, szinte nincs kihívás...(Apu, és nagypapa is ilyen, ők tanítottak ezekre...)


14/F

2012. júl. 12. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
4.-es. Az én szüleim is így próbáltak nevelni, örökké jobban fényeztek, mint amilyen valójában vagyok, hasonló eredményekkel és jó sulikban végeztem, ma már felnőtt nő vagyok. Az maradt meg az egészből bennem, hogy sosem vagyok elég jó. Hogy sosem fogok annak megfelelni, amit ők szeretnének, mert mindig jobbat mondtak a környezetnek és mindenki másnak, mint amilyen valójában vagyok. Súlyos önértékelési problémáim lettek belőle, még felnőttként is. Sajnos van, akinél ez nem jön be. Én a sajátom nevelésénél egyetlen dolgot tartok szem előtt. Az értékrendet, empátiát, kedvességet, és, hogy alakítson ki saját célokat és igyekezzen elérni, de nem kell minden áron! Talán nem a sikerességre nevelem, mert ma szeretettel nem lehet olyan sokáig elérni, mint könyökkel, de boldogságra akarom nevelni, és hogy ő maga tudja, hogy amit tesz, az helyes, minden körülmények között.
2012. júl. 12. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Hát mostmár én is írok:)

Egészen 11-12 éves koromig egy szendvicset nem csinálhattam,nem nyúlhattam semmihez. ezt értsd úgy hogy nem takaríthattam,nem nyúlhattam késhez tűzhoz stb..

12 éves koromban eltört anyunak a karja ( hosszú hónapokig bevolt gipszelve így nem tudott csinálni semmit)

mivel csak ketten élünk így rám hárult. Egy idejig ott állt melletem h mit és h csináljak és megtanultam főzni.Recepteket néztem a netről,kitaláltam recepteket,láttam anyu h takarít így megtanultam mindent:)) 16 éves vagyok és jól főzök,mosok,takarítok... Más meg mosogatni sem tud. szégyen... jó nem azt mondom h perfekt tudjon mindenki mindent csinálni,csak azt hogy illene megtanulni főzni minimum... pl: facebook kiírják hogy kell bundás kenyeret csinálni? meg ha készítenek egy rántottát akkor lefényképezik....... Én is tudnám fényképezni h milyen jó husit sütöttem,meg milyen jó töltött kacsát csináltam... A lényeg ahogy az egyik kiscsaj írta. hagyni kell a gyerekeket segítkezni,nem kikapni a kezükből,türelmesnek kell lenni. ha valamit nem jól csinálnak azt megkell mondani hogy ez nem lett olyan jó,ezt legközelebb máskép csináld... Elfajult a mai világ. én még emlékszem amikor a játszón voltam,ma meg már nem látok gyerekeket a játszón,nem labdáznak... csak 1-2őt...

2012. júl. 12. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Bocsánat, de az sem jó nevelés amit a 4-es írt. Persze, a semmi nevelésnél jobb, de meredek már. Én próbálom embernek nevelni a gyermekeimet. A férjemmel mi az önállóságot, a becsületességet, a fegyelmet és a szorgalmat, na és a pénz megbecsülését tartjuk fontosnak. Mi leginkább a harmóniára törekszünk, így nincs a gyerekek előtt veszekedés, nincs olyan ami ártana neki. Persze, én is követtem és követek is el hibákat, néha a gyermeknevelésben is. Jól gondolom szerintem, ez örökre így is marad.
2012. júl. 12. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!