Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mennyit költesz havonta 12-15...

Mennyit költesz havonta 12-15 éves lányodra?

Figyelt kérdés
Mármint úgy értem,hogy mennyi a zsebpénze,hova engeded el,ha elengeded akkor mennyit adsz neki,ruhára mennyit költötök,cipőre mennyit költötök stb. Minden írjatok le légyszíves,ami vele jár,és pénzbe kerül.Az én lányom 13 éves,hetente adok neki egy ezrest,valamint ha elengedem pl. moziba,akkor 2 ezer Ft-ot kap.Havonta ruhára legfeljebb 10 ezer Ft-ot költök,de ha kiszakad valami ruhadarabja,akkor pótoljuk.Cipőt csak évszakváltáskor kap,bár tegnapelőtt egy 20.000 Ft-os converse tornacipővel ajándékoztuk meg gyereknap alkalmából.Havonta legfeljebb 50-60 ezret vagyok hajlandó költeni rá.Minden hónapba teszek el neki 10.000 FT-ot,hogy jól jöjjön neki később..Nekem most hirtelen ennyi jutott szembe,de ti még ezeken kívül is írhattok.Kamaszok,és szülők válaszát egyaránt várom!:) Előre is köszönöm a válaszokat!

2012. máj. 27. 18:38
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/71 anonim ***** válasza:
50%
szerintem elkényezteted , ha pl. háború lenne majd nem kaphat semmit vagy nem kell ilyen nagy ok, elszegényedtek mondjuk megtörténhet bármi.......xxx
2012. máj. 27. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/71 slora ***** válasza:
83%

Én kamasz vagyok,szintén 13 éves lány.Zsebpénzt nem kapok,bár nincsen rá szükségem,mert ha moziba akarok menni akkor anyuék mindig adnak 2000Ft-ot.Egy éve elkezdtem gyűjteni laptopra,ezért minden pénzt amit a rokonoktól kapok,azt anyu nekem adja(eddig mindig ő tette el,de ránk költötte) és én teszem el,nem költök belőle semmit.

Anya úgy van a cipőkkel,hogy azon nem érdemes spórolni.Azokra tényleg sokat költ(10.000-30.000Ft között).Én is évszakváltásokkor kapok cipőt,egyszerre kettő cipőm van,bár most van három is :).Pólóra max.4000Ft-ot költ nadrágra 10.000-15.000 Ft-ot.

Emellett járok különórákra is.Heti egyszer tenisz(2000Ft egy alkalom),heti egyszer külön matek(2200Ft).Ezekért órák után kell fizetni.Járok még külön angolra is, heti egyszer.Ez havonta kerül 10.000Ft-ba,egy óra árát nem tudom.Most hirtelen ennyi jutott eszembe :)

2012. máj. 27. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/71 slora ***** válasza:
90%
Azt azért hozzátenném mielőtt valaki téves következtetéseket vonna le,hogy egyáltalán nem vagyok elkényeztetve.
2012. máj. 27. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/71 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem egy kicsit sokat költesz rá,már bocsi. Nálunk nincs zsebpénznem is nagyon tart rá igényt a lányunk. Ritkán jár moziba,általában a barátnőivel megy el sétálni tanulás után,ilyenkor néha fagyiznak. (Adok neki 400 FT-ot,abból még sütizni is el tud menni.) Bármi más program van,fizetem neki. (Ez elég ritka.) Ruhát max. havi 1-2 poló vagy pulcsi,esetleg nadrág. Ha valami különleges eseményre megyünk és kell neki ruha fizetjük,de az sem több 5-6000-nél. Ha szeretne, vásárolhatna ilyen márkás boltokban,de bőven elég neki a "kínai cucc" is,amúgy is változik még a teste. Csütörtökön volt a névnapja,pénzt kért mindenkitől,tőlünk 5000-t,rokonoktól 3000-t kapott(családonként). Nyitottunk neki Junior kártyát,havi 2000 FT-t megy rá,amit kapott az is beraktuk. (Mivel 3 lányunk van nekik is megy a havi 2000-.) Ma voltunk gyereknapon,erre külön nekünk adták a rokonok a pénzt,így mindegyik gyerekre jutott 8000 FT. Majálisozni is voltunk a hónap elején,ott csak 5000 FT-ot költöttünk a gyerekekre. Nincs se műköröm,se hajfestés. (A fodrász a tesóm,így az is ingyen van. A férjem tesója kozmetikus,így az is ingyen van.) De ezek sem olyan nagyon drágák. Amúgy a majálist mi fizettük,a gyereknapot a rokonok,mi csak adtunk nekik. Hála Istennek,anyagi gondjaink nincsenek. Mindegyik gyerkőcnek külön szobája van,a legnagyobbiknak olyan "tinis",de nem olyan tomboló típusú. :) Szerintem ennél többre nincs szüksége egy kamasznak,bár nálunk 3-an vannak. :D Remélem segítettem a véleményemmel. :) 34/N
2012. máj. 27. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/71 anonim ***** válasza:
74%
Jó lenne, ha kapnék havonta 10.000 ft-ot ruhákra...
2012. máj. 27. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/71 anonim ***** válasza:
78%
50-60 ezer a szüleim fél fizetése, nem tudom milyen gazdagok lehettek.
2012. máj. 27. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/71 anonim ***** válasza:
67%

Nem kell aggódnod, el van eresztve a lányod rendesen! Feléből is sok lenne élnie egy 13(!!!!!!!) éves lánynak!

Gondolom azért már nem reklamál még ezek után? Én 28 évesen megélek ebből (de abban a kaja is benne van, meg a rezsi rám eső része ott,ahol lakom). Megjegyzésként hozzátenném, hogy soha életemben nem volt 20.000.-os cipőm! Agyam elszáll! Gyereknap... mit fog kapni ballagására 18 évesen? Lakást meg kocsit?

2012. máj. 27. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/71 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó!Igen képzeld kocsit fog kapni a gimis ballagására!Ha valaki megengedheti magának,akkor miért ne?Várok még válaszokat!:)
2012. máj. 27. 20:44
 9/71 anonim ***** válasza:
79%
Vicces....ahelyett,hogy valami normálisra költenéd a dolgokat kocsit veszel neki. Én is vehetnék mindegyik lányomnak egy luxus autót,de ezt el is mondtam nekik,hogy a jogsit és a kezdőrészletet fizetem neki,a többi majd Ő megkeresi. Ugyan ez a lakással: kezdőrészlet,kaució ok többi az Ő dolga. Elfogod kényeztetni vagyis már megtetted...De minek kérted a véleményünket,ha Te úgy is csak a saját igazadat mondod?
2012. máj. 27. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/71 A kérdező kommentje:
Én csak megkérdeztem,hogy másoknál ez hogy megy.Nem fajult volna ideáig ez az egész,ha egy bizonyos válaszoló nem szól be,hogy így meg úgy van elkényeztetve a lányom.A válaszokat még mindig várom.
2012. máj. 27. 20:54
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!