Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tehetetlen vagyok, mit csinalj...

Tehetetlen vagyok, mit csinaljak? Ti hogy csinaljatok/csinaltatok?

Figyelt kérdés
2,5 eves a lanyom es tombol nala a dackorszak. Semmire nem hajlando figyelni es mindenre NEM a valasz. Szetdobalja a cuccait, jatekait es nem tudom mivel vegyem ra, vagy tanitsam meg neki, hogy ramoljon ossze. Sirni tudnek olyan kupis a lakasunk, mert nem az a celom, hogy a kisasszony szetramoljon, es en ossze, hanem, hogy rakjon maga utan rendet, amit keptelen vagyok elerni nala. Probaltam szep szoval, magyarazkodva, probaltam erosen, hatarozottan, probaltam hangosan, kiabalva, probaltam konyorogve, sirva, probaltam ugy, hogy beigertem a buntetest, amit meg is kapott, probaltam ugyis, hogy sarokba allitottam, de semmi, abszolute semmi nem hasznal. Rohog egyet es kozli, hogy anya majd osszeszedi. Tehetetlensegemben mar sirtam is. Egyszeruen nem tudom mit csinaljak, hogy tanitsam meg neki, hogy fogadjon szot anyanak. Ti hogy csinaljatok/csinaltatok????

2012. júl. 7. 17:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Én elraktam a játékait pár napra.
2012. júl. 7. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Koszonom, ez jo otlet, de mi van akkor, ha anya szatyrat, nem ridikuljet, kaparintja meg es kiramolja belole az ujsagot, az uveg vizet, a barmit es ott hagyja a konyhaban a foldon?
2012. júl. 7. 17:49
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Ezt úgy oldottam meg, hogy mindent amit rámolni akart, szó nélkül elvettem tőle, max annyit mondtam oda: nem pakolunk, csak ha el is rakodunk utána. Ezzel feltettem a szekrény tetejére. Volt hiszti. Egész nap tartott, és volt 5-7 ilyen alkalom, amikor egész napokra bevezettem ezt. Utána már csak rá kellett néznem, tudta, hogy ha nem rakodik, a játékok költöznek... és nyávogva, de elpakolt.

Nehéz meccs lesz.

2012. júl. 7. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a jutalmazunk, nem büntetünk módszer vált be. Mindig volt egy kitűzött feladat, pl összepakolni. Ha megcsinálta, kapott jutalmat -matricát, kis csokit, akármit. Ha nem, semmit nem kapott.
2012. júl. 7. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom mibe tartjátok a játékokat, de először is szerintem közösen üljetek le néhány üres dobozzal. Borítsátok ki a szoba közepére az összes játékot, és amivel nem szokott játszani vagy már nagy hozzá azt tegyétek egy dobozba, és rakjátok el vagy ajándékozzátok el vagy add el. Ami marad, azt válogassátok szét: kockák, babák, kirakók, főzös játékok, autók...minden típus kerüljön külön dobozba. Vagy rajzolva, vagy újságból kivágva, vagy netról leszedve kinyomtatva, címkézd fel a dobozokat, hogy a kislányod tudja mi hova való.

Mi délelőtti játszótérre indulás előtt, és este vacsi előtt pakolunk össze. A 22 hónaposomnak is szoktam már a kezébe adni pl egy műanyag zöldséget és kérem hogy tegye a helyére. Tudja hol vannak a főzös játékok, oda teszi, nagyon megdícsérem és nagyon boldog. A 3,5 kisfiam van hogy nem akar pakolni, mert épp még játszana, vagy mesét néz, ilyenkor szólok egyszer-kétszer, majd mondom neki, hogy amit nekem kell elpakolnom az szemeteszsákba kerül. Egyszer kétszer megjelentem már a szobában egy szemeteszsákkal, volt hogy tettem is bele játékok, amit elraktam. Erre egyszer került sor, azóta elég csak felemlegetnem.

Ahogy visszaemlékszek kb. 2,5 éves kora körül nála is volt ilyen, volt hogy dühében dobálta a játékot, vagy hiába mondtam hogy ha újfajtát vesz elő az előzőt tegye el. Ekkor én is az elveszem egy napra módszert használtam. Volt sírás-rívás, hiszti, de nem kaptam meg csak másnap. Pár hét alatt rájött hogy ez így nem éri meg neki. Persze utána jött más amiben dacolhat. Pl nem jött fürdeni, többszöri szólásra sem. Hát fürdött már ruhában is, nem könyöröghetek órákig.

Na most pont azon hisztizik, hogy a férjem valamit mesélt amire azt mondtam, hogy nem vicces, erre hatalmas vehemenciával és hangerővel jött oda hogy de az, (nem róla volt szó, munkáról beszélgettünk)mondom neki nyugodjon meg apával beszélgetek, erre rám csapott. Most a szobájában üvölt és duzzog. Na megyek is rendet tenni.

2012. júl. 7. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Koszi mindenki hasznos valaszat. A dicseretes dolog sem jott be:-((( Igertem dicseretet, ajandekot, de nem hatotta meg. Amugy a jatekai egy orias utazoladaban vannak, konyvei a konyvespolcon. A baj hogy nem csak a rendrakassal "all hadilabon", hanem ugy altalaban mindennel. Tisztaban vagyok, hogy ez a dackorszak es hogy feszegeti a hatarokat, de neha azt veszem eszre, hogy semmi nem hasznal. Most is homokoztunk lenn a kertebn es elkezdte szorni a homokot a viragokra. Mondtam, hogy ha nem fejezi be, felmegyunk. 3x raszoltam, 3. utan vittem fel, de nem izgatta, felsetalt es ennyi. Neha ugy erzem, hogy a buntetesek "leperegnek" rola. Beallitom a sarokba, siman beall, aztan ha letelik a 3 perc eljon onnan, kozben meg abszolute nem erdekli, hogy sarokban allt. Lehet, hogy nem tudok fegyelmezni??:-(((
2012. júl. 7. 19:22
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Anyám erre azt mondja, nyugi, 10 év múlva jobb lesz...

Nála sem válik be semmi. Én abban hiszek, hogy légy következetes. ha valamit beígérsz, az legyen is úgy. (ha pl még egy ilyen és felmegyünk... akkor menjetek is fel)

Azon kívül csak a türelem. Látja rajtad, hogy felhúz, ne foglalkozz vele.

2012. júl. 7. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
ÓÓÓ mintha csak én írtam volna.:(.Sajnos én is próbáltam mindent nálunk sem vált be semmi.egy ideig a piros pont fekete pont vált be.Rajzoltam egy táblát és a két gyerekem fölé mindkettőnek egy egy rublikát.Beígértem ha 3 összegyűlik jutalom vagy bünti lesz.Működött egy ideig de nem érdekelte őket.Egy dolog bevált,ha összevesznek valamin pl egy autó akkor elveszem és nem kapja meg egyik sem.Abbamarad a sírás veszekedés.Sajnos jobb dolgot nem tudok mondani.
2012. júl. 7. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Ma reggel kinomban mar a reggelivel "zsaroltam", ha nem szedi ossze a konyhaban szetszort dolgokat, akkor nincs reggeli, se kakao, se semmi. Egy darabig tojt ra, de aztan elkezdte osszeszedni es utana jott kerni a kakaojat:-))) Az a baj, hogy igazabol nem a kajaval szeretnem ravenni arra, hogy csinaljon valamit.
2012. júl. 8. 07:25
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém a ruháit dobálja ki a szekrényből, a fiókokból, merthogy keres valamit, amit fel akar venni. Egyszer eldurrant az agyam, ami ruhákat kidobált összeszedtem egy szatyorba, és elraktam. Volt hisztikét napig, hogy ő mást AKAR felvenni, én meg mondtam, hogy nem. Kidobáltad a ruháidat, most van, amit anya ad. Próbáld meg, hogy ne látszódjon rajtad az elkeseredettség, hátha elveszíti a pakolás iránti érdeklődést, ha látja, hogynem tud vele felbosszantani.

Még valami eszembe jutott. Amit szétdobál a lakásban, fogd meg, és dobáld be a szobájába. Ha este jön a meseolvasás ideje, sajnos, nem tudsz kupiban mesélni. Hátha hatásos lenne (az én nagyobbik lányomnál ez bevált)

2012. júl. 9. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!