Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 17 éves fiataloknak mit...

17 éves fiataloknak mit engednétek meg szülők?

Figyelt kérdés
nekem kb semmi nincs megengedve, és már elegem van, hogy más velem egykorú Balatonra megy egy hétre, esetleg máshová nyaralni, én meg kb a városba nem mehetek el, és még a strandról is fel kell hívnom anyukámat. Megbízható vagyok, jó lett a bizonyítványom, elég értelmesnek érzem magam, vannak barátaim, méghozzá nem drogos/alkoholista barátaim, és még se mehetek sehova..már megőrülök. Alig várom hogy 18 éves legyek, és elmehessek amerre szeretnék. Mit beszéljek anyukámmal? Már ezerszer próbáltam, kompromisszumokat is kötni, de még a barátnőimnél se aludhatok..és családi nyaralásra is KÖTELEZŐ mennem, úgy hogy 10-14 éves korosztály lesz meg 40+...:( Mit mondhatnék még anyukámnak..?
2012. júl. 17. 18:01
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Mi lenne,ha kész tények elé állítanád?Kéri a laptopod?:Anya,nem adom oda,még szeretnék gépezni.

Figyelj,nem vagy már 3 éves,hogy anyukád minden mondatára ugorj,mint egy kiskutya.Igenis próbálj ellenszegülni néha.

Egyébként,én megengedném,hogy elmenj ide-oda,de csak ésszel.

2012. júl. 17. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Szia!

Velem is ez volt, nem engedtek sehova, nem engedtek meg semmit, egyszer elegem lett ebből és megmontam nekik, hogy b@sszátok meg! 15 éves vagyok igenis többminden kijár nekem! nem is beszélve arról, hogy tanulmányi ill. sport teljesítményem se valami rossz.

azt tudom tanácsolni, h állj ki magadért! mond meg nekik, h ez igy nem állapot! remélem tudtam segíteni ;)

15F

2012. júl. 18. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 zusomJe válasza:

Má' nem azért, de ha átmész egy csajhoz aludni az engedélye nélkül, akkor mit fog veled csinálni? Elveszi a laptopod? vagy el kell menned a családi nyaralásra? vagy nem mehetsz a haverokkal a balcsira?

Hoppá. Ezeket úgysem engedi :)

17 voltam, anyám nem engedte, hogy átmenjek egy csajhoz, aki jóval idősebb is volt (bár anyám ezt nem tudta).

Fogtam magam, átmentem, ott maradtam 4 napig, majd hazamentem. Onnantól kezdve nem volt kérdés, hogy átmehetek-e, mert attól féltek, hogy egyszer haza sem megyek.

A lényeg, hogy próbálkozni kell, feszíteni a húrt + fűzni az engedékenyebb szülőt. Pl. szex terén nem tudom, hogy apukád vagy anyukád a kevésbé konzervatív, de te biztos érzed... szépen megmondod neki, hogy manapság ennyi idősen teljesen rendben van ha szexelsz, mondd el h védekeznél is bla bla.. + tedd hozzá, hogy ígyis-úgyis szexelni fogsz, csak a kérdés h egy parkban/kocsiban vagy egy ágyon...


A családi nyaralás alól pedig valahogy bújj ki! Még olvasni is rossz, elképzelem egy napod: csitrikkel + trottyosokkal balcsiban, utána büfé, persze sört nem ihatsz, mit képzelsz?! aztán pléd --> napozás... és újra.

pfejj


sok sikert!

2012. júl. 24. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
B@zd szájba őket utána nem lesznek ilyen problémáid!
2012. aug. 1. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!