Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 15 éves lányom nem áll velem...

15 éves lányom nem áll velem szóba 1 hete. Ilyenkor mi a teendő?

Figyelt kérdés
Megkérdezte, hogy lemehet e a barátaival a Balatonra 4 napra. Természetesen nem engedtem el. Elmagyaráztam neki, hogy veszélyes és nem akarom hogy valami baj történjen vele. Sajnos nem sikerült megértetnem vele mivel elkezdett hisztizni, hogy én nem bízom meg benne és csak el akarom rontani a nyarát. Utána ordibált egy sort hogy ez mennyire nem fair és bezárkózott a szobájába. Ez egy hete volt és azóta nem hajlandó beszélni velem. Azt hittem megunja majd de attól félek hogy sokáig folytatni fogja. Volt már valaki ilyen helyzetben?

2012. júl. 17. 19:52
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
92%
Meg fogja unni. Bocsánatot semmiképp ne kérj tőle. Esetleg kérdezd meg, miért viselkedik ilyen gyerekesen, és mondd meg neki, hogy ebből látszik hogy mennyire nem érett még - akkor pedig miért engednéd el 4 napra a Balatonra? Ha egyből nem is reagál rá, talán elgondolkozik rajta.
2012. júl. 17. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
90%
Biztos a Balaton Soundra akart menni, de az aztán nem egy 15 éves lánynak való hely.Próbáld meg egy nyugodt pillanatban elkapni, és beszélni vele.
2012. júl. 17. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
sajnos tudom milyen rosszul tud esni.magam is átélem ha fiam neki nem tetsző dolgokat él át.de most már nem érdekel.én beszélek vele mert alapból nem vagyok haragtartó,de nem kérek bocsánatot és nem alkudok.ha nagyobb lesz megérti mit miért történik.de sajnso egy kamasz erre képtelen.olyan ez mint egy 3 évesnél a dackorszak.arra is várni kell,majdcsak kinövi.
2012. júl. 17. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
nem fogja sokáig bírni,csak tégy úgy mintha téged nem érdekelne,hogy nem szól hozád,akkor hamarabb megtorik
2012. júl. 17. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
94%
Ha ő nem foglalkozik veled, te se foglalkozz vele. Nézd levegőnek, ebédnél ne teríts neki, ne mosd ki a cuccait. Meg fogja unni. Hamar.
2012. júl. 17. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim válasza:
39%
Szerintem,ha ismered és tényleg bízol benne,akkor nyugodtan elengedhetted volna.De ha nincs meg a bizalom,akkor nem..
2012. júl. 17. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
húú,ez nagyon nehéz kor,nem irigyellek! de szerintem akármilyen nehéz ne hátrálj meg. előbb-utóbb úgy is kénytelen lesz feladni a dolgot.és amikor lehiggadt próbáljátok megbeszélni.Kitartáss!!
2012. júl. 17. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
3 vagyok,bizalom ide vagy oda,egy 15 éves lánynak nem egy ilyen fesztiválon a helye.főleg nem 4 napra.én jártam sokat most amikor már csak a zen érdekelt inkább,látom mi megy ott,ha nekem lányom lenne tuti nem engedném el,minden szülőnek végig kéne élni egy ilyen 3 napot egy fesztiválon és máris másként gondolkodnának.
2012. júl. 17. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Nem fesztiválra akar menni. Jövő héten mennek a barátnői az egyik lány nyaralójába. Igazából pont azért érint ilyen rosszul ez a helyzet mert nagyon jóban vagyunk a lányommal. Egyébként nagyon rendes és felelősség teljes gyerek soha semmi gond nem volt vele se a jegyek terén sem másban. A nem mosok és főzök rá dolog nem hiszem hogy be fog jönni mert nagyon sokat szokott segíteni nekem a házimunkában és nem esik nehezére ezeket megcsinálni. Viszont engem nagyon frusztrál ez a helyzet mert ketten élünk csak és mindent vele szoktam megbeszélni. De hát akkor mást nem tehetek csak várok amíg megunja.
2012. júl. 17. 22:46
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

Alkalmazza a szeretetmegvonás taktikáját. Örülhetsz annak, hogy nem teljesen hülye a gyereked :)


Találjatok vmilyen kompromisszumos megoldást

2012. júl. 18. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!