Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 15 éves lányom nem áll velem...

15 éves lányom nem áll velem szóba 1 hete. Ilyenkor mi a teendő?

Figyelt kérdés
Megkérdezte, hogy lemehet e a barátaival a Balatonra 4 napra. Természetesen nem engedtem el. Elmagyaráztam neki, hogy veszélyes és nem akarom hogy valami baj történjen vele. Sajnos nem sikerült megértetnem vele mivel elkezdett hisztizni, hogy én nem bízom meg benne és csak el akarom rontani a nyarát. Utána ordibált egy sort hogy ez mennyire nem fair és bezárkózott a szobájába. Ez egy hete volt és azóta nem hajlandó beszélni velem. Azt hittem megunja majd de attól félek hogy sokáig folytatni fogja. Volt már valaki ilyen helyzetben?

2012. júl. 17. 19:52
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

nincs vmi idősebb 17-18-20 éves lány a barátnők (vagy azok egyik testvére) között? mert akkor vele mehetne

vagy menj le velük te is. ott meg hagyd őket élni, de mégsem vannak egyedül

beszéld meg a barátnők szüleivel, hogy mit tudnátok tenni

2012. júl. 18. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
17%
utolsóval nem értek egyet. hagyd, ne foglalkozz vele, majd megunja.
2012. júl. 18. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%
Én 24 éves vagyok és már külön élek édesanyámtól, de mai napig nagyon jó a kapcsolatunk. A kamaszkor viszont nálunk is kemény dió volt! Sosem voltam egy megbízhatatlan lány, de akkor nekünk is gyakran voltak ilyen nem beszélős korszakaink. A legdurvább az volt, amikor 1 hónapig (!!!) nem beszéltünk. Viszont ezek a "néma" hetek engem is nagyon megviseltek, pont azért, mert egyébként nagyon jó a kapcsolatunk. Végül mindig én adtam fel és kértem anyát, hogy beszéljük meg és végül mindig kisült, hogy nem nekem volt igazam. Hidd el, ha tényleg olyan jó a kapcsolatotok, akkor a lányod is ugyanúgy örlődik, ahogy te és előbb-utóbb rájön, hogy ez nem vezet sehová. Nem csak, hogy így sem engeded el a balatonra, de mellé még fasírtban is vagytok. Nem buta ő, csak idő kell, hogy megértse a miérteket! Remélem hamarosan rendeződik a dolog, csak ne törj meg!:) Sok sikert!
2012. júl. 18. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

Bármilyen nehéz ne engedj, mert azzal kb örökre lerombolod a tekintélyedet előtte.

Ezt sajnos ki kell bírnod, hidd el be fogja fejezni. Valahol, nagyon mélyen őt is megértem, mert elég rossz érzés tudni, hogy a többiek készülődnek a nyaralásra, ő meg nem megy. Viszont le a kalappal a következetességed előtt, hogy nem engedtél az érzelmi zsarolásnak:) Sajnos nem lehet vele megértetni ebben a korban, hogy mennyire híján van élettapasztalatnak, és ezáltal milyen sok ha nem is mindig veszélyes, de necces helyzetbe belekerülhet.

2012. júl. 18. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
19%
Én ha ilyet csináltam volna 15-16 évesen akkora pofont kaptam volna, hogy nem csak nekem , tesómnak se lett volna kedve csinálni utána ilyet.
2012. júl. 18. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%
Lehet velem nem egyetérteni de szerintem a helyzetet nem destruktívan kell megoldani
2012. júl. 18. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
szerintem is jó ötlet amit irtál.menj el te is, vagy bízd rá valakire,mond meg neki törekedjen ő is valami hasonló megoldásra,és akkor igent mondasz.
2012. júl. 18. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
67%
most őszintén! melyik tini örülne,ha az anyja vagy más kísérgetné..! persze,egy próbát megér...,mert nem nagyon van más variáció. vagy elmegy gardedámmal,vagy sehogy
2012. júl. 18. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
40%
A hiszti az hiszti, akármilyen korban. nem szabad engedni neki. Ugyanakkor kompromisszumot keresnék a lánnyal, hogy elengedem, bizonyos feltételekkel. 15 évesen még tényleg nagyon fiatal, akármi hülyeséget csinálhat, ami elronthatja az egész életét. Jó ötlet volt a barátok szüleit előszedni, vagy felügyeletet biztosítani, esetleg megegyezni, hogy ilyen feltételek mellett mehet el. De semmiképpen sem engedni simán a hisztinek, mert utána elharapódzhat a dolog.
2012. júl. 19. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

én mentem le Gárdonyba 2 hétre gyerekekkel (én akkor voltam 19) öcsém, haverja, 14 évesek voltak, meg további kölkök 8-12 éves korig, és jött anyám is, ami nem volt baj, szabadjára volt mindeki alapvetően engedve, és legalább a kicsikkel veló foglalkozás nem az én nyakamba szakadt


persze nem kell a gyerekekre rátelepedni, de simán elmehet vele az anyja, úgysincs más családtagja


de mint mondtam beszélje meg a többi szülővel

semmi baja nem lesz egy 15 évesnek, mert az anyja is ott van, ha nem szól bele minden egyes percébe

így legalább mindketten pihennek, és nem otthon eszik a kefét, és nyomasztják egymást

2012. júl. 19. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!