Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Milyen az első gimis év? Volt...

Milyen az első gimis év? Volt nagy változás, és ha igen, miben? És pozitív vagy negatív irányú változások voltak? Miben jobb és rosszabb az általánosnál?

Figyelt kérdés
Gondolom, többet kell tanulni, de ez logikus. Egyébként a tanárok tényleg magáznak és nem 'csókolom' van, hanem 'Jó Napot!' ? És mennyire érdekli a tanárokat, hogy mit csinálunk az órákon? Mármint a beszéden kívül? Ha csendben vagyunk, csinálhatunk bármit? Mert a nõvérem nagyon jó rajzos, és jó tanuló volt gimiben, de mondta, hogy a magyar tök unalmas volt, és minden órán rajzolt... én meg akkor kis ötödikes voltam és nem hittem neki xD
2012. júl. 24. 15:00
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek a válaszokat! :)

Utolsó: nálunk verébtábor van, de amúgy megyek :D És te? Am Szabolcsban lakok, és nem tom... talán ezért is tartok ettõl egy kicsit, mert azért itt nincsenek olyan jó hírű iskolák... am és te hol laksz?

2012. júl. 25. 17:29
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

Hát, nem tudom, felénk elég rossz a helyzet. Én már korábban is abba a suliba jártam, mivel nyolcosztályos tagozaton vagyok, de ég és föld az általános meg a gimis rész. Kaptunk egy csomó új tanárt, akik emberszámba sem vesznek minket, ledarálják az anyagot, és kb. csak azért próbálnak nem megbuktatni, mert sok lenne a pótvizsgázó. Így csináltak a mi osztályunkból - ami egy viszonylag jó képességű osztály volt - egy nagy kalap sz*rt.


Valamikor régen jó iskola volt az, de elmentek a jó tanárok nyugdíjba, az ego az maradt, de most már nincs mögötte semmi, és ez az eredménye. Még három év van hátra... -_-

2012. júl. 25. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim válasza:
100%
Én ötödikben mentem nyolcosztályos gimnáziumba, ha nálad is ez a helyzet, akkor részvétem:) Nem volt nagyon más, hacsak azt nem nézzük, hogy minden tanár már az érettségivel fenyegetőzött (ami évek múltán egyre ijesztőbb) és megváltozott a hozzáállásuk felénk. Nem volt többé babusgatás, meg na jó, az első dolgozat, nem írjuk be a jegyet, hanem többször volt számonkérés, mi meg pislogtunk mint a béka. De 1-2 hónap alatt bele lehet szokni.
2012. júl. 25. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

Igen,elvárják,hogy "Jó napot kívánunk!"-al köszönjünk nekik,vagy éppen "Jó reggelt!"-el:)De ez nem nagy teher.Nem inden tanár magázódik nálunk,csak amelyik,aki egy kicsit távolságtartóbb.Nálam negatív irányba az változott,hogy itt sokszor magamra voltam hagyva a döntéseimmel,meg azzal,hogyha valaki nem szerez magának úgymond egy legjobb barátnőt,akkor az nem megy el vele vécére,nem beszélgethet annyit..stb.Ridegebb a környezet,na.:(

Ami pozitív,hogy felnőttként kezelnek minket,minél feljebb jutunk,vagy minél nagyobb sikereket érünk el.A magyar tényleg tök unalmas,a matek viszont kezd izgalmas lenni,mert ahogy mondják,tényleg csak betűkből meg összefüggésekből áll az egész,bár az a baj,hogy 11.-es matekkal fenyegetnek minket,hogy tök nehéz,és aki nem izzad vért,az megbukik és át se megy a pótvizsgán,mert az is nagyon nehéz,főleg ha évközben nem készltél óráról órára.Nekünk most lesz rajz,de azzal annyit nem törődök,csak nem bukok meg belőle.Hát bármit nem csinálhatunk bármelyik tanárnál,csak annál,amelyik türelmes,kedves és van legalább egy iskolás korú vagy nagyobb gyereke.:)


16/L-11.-es leszek szeptembertől

2012. júl. 25. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 Dorka970614 válasza:

Én is megyek, bár nekünk csak szeptember elején lesz, amúgy én Gyöngyösi vagyok.

15/L

2012. júl. 26. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

én most voltam 9.-es. Először kicsit furcsa, volt mert senkit nem ismertem, meg annyira nem tetszett..:D de aztán január környékén össze rázódtunk, és akkor nagyon szerettem az osztályomat:D. Tanulni többet kell, bár annyira nem vészes, én kéttannyelvű osztályba járok és heti 18 angolom volt és alig volt még más tantárgyam..:D. Nekünk az osztályfőnökünk mondta, hogy ne csókolomozzunk, hanem tanárnő/tanárúr, és jónapottal köszönjünk. Nagyjából ennyi végülis jó évem volt így a félévtől...:), és már várom is a következő tanévet, az osztály miatt.:D

16/l

2012. júl. 27. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim válasza:
#14.-nek üzenem, hogy a 11. es matek semmivel sem durvább az előzőnél. 12. meg még lazább is lesz, mert második félévben érettségire gyúrtok, az meg piskóta ha kicsit is értesz a matekhoz.
2012. júl. 27. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Teljesen más világ! Igaz, hogy nem nagyon szoktunk csókolomozni, inkább jónapot... A gimi az a hely ahol mindent újrakezdhetsz. Ha általánosban nem volt túl sok barátod, akkor itt lehet, ugyanis itt senki nem ismeri a másik múltját! Itt nem érdekes milyen voltál régen, itt tiszta lappal indulhatsz! A tanulásra pedig nagyon figyelj oda mert nehéz lesz...

Sok szerencsét!

16/f

2012. júl. 28. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Időpont tegnapelőtt 23:24


Köszönöm a nyugtatást,hát a mi matektanárunk az elrémisztett eléggé.De észtől függ,én meg sajnos nem vagyok matekzseni.3-as lettem belőle 9. év végén is meg 10.év végén is..remélem erről nembukok le,hanem legalább 2-es leszek és ha a 3as sikerül,akkor már örülni fogok.:)

2012. júl. 29. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim válasza:
Hidd el meglesz a 3mas idén is. Az érettségi meg már gyerekjáték lesz, de tényleg. ;)
2012. júl. 31. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!