Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért félek felnőni?

Miért félek felnőni?

Figyelt kérdés

Félek hogy nem leszek képes jó felnőtt lenni. Félek az érettségitől, a jövőmtől, hogy nem fog sikerülni a nyelvvizsgám, hogy majd nem leszek jó anya, hogy nem fogok tudni háztartást vezetni, félek hogy a külföldre költözésnél elrontok majd valamit... Ezt hogyan lehetne leküzdeni? 3 év múlva elköltözök itthonról, és félek hogy nem leszek képes nem itthon élni. Mit tegyek, hogy úgy érezzem, hogy készen állok a felnőtt életre?


16/L



2012. aug. 3. 13:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
16 éves vagy, ráérsz még ezen gondolkodni. :) Akár egy hónap alatt is hihetetlenül sokat változhat a véleményed, a hozzáállásod a dolgokhoz. De mi az, hogy "jó felnőtt"? Senki sem úgy kezdi, hogy mindent tud, ismer, minden megy neki. Ha hibázol, majd tanulsz belőlük, újra próbálkozol, nem pedig kétségbeesel. Jó lesz ez, ne aggódj. :)
2012. aug. 3. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ugyanezektől félek,de szerintem csak a korunk miatt van ez,még 16 évesek vagyunk és nem tudjuk elképzelni,hogy pontosan milyen lesz a jövőnk.

Nagyon félek én is,hidd el..


16/L-de amúgy szerintem Magyarország helyzetét látva is félelmetesen rossz a jövőképünk..meg a pesszimizmus vesz minket körül és túl sokat követelnek tőlünk a suliba is.

2012. aug. 3. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
És mivel fiatalon szeretnék gyereket, 18 évesen el akarok kezdeni dolgozni, de félek hogy nem lesz munkám, hogy béna leszek és kirúgnak, stb. És az már csak 2 év! Olyan hamar itt van, és az érettségi is, és úgy érzem nem tudok semmit és totál hülyének érzem magam, mert mindenki olyan ügyes és talpraesett, én meg csak bénázni fogok szerintem. A hivatalos ügyektől is nagyon félek, az ilyenek olyan ijesztőek!
2012. aug. 3. 14:10
 4/11 A kérdező kommentje:
Igen, én ki akarok költözni külföldre, amikor csak lehet majd, de ettől is félek. De nem maradhatok itt sem, mert egy forint fizetést nem kapnék és folyton attól kéne paráznom hogy mikor rúgnak ki. Pont ma hallottam, hogy egyik ismerősöm 53 éves, és kirúgták minden ok nélkül, csak mert megtehetik. Holnap már nem is kell dolgoznia mennie! És én így nem akarok élni, hogy rettegjek hogy mikor leszek munkanélküli!
2012. aug. 3. 14:12
 5/11 anonim ***** válasza:

Na így én sem akarok itt élni,meg gondolj azért bele:a magyar fizetés és az árak valahogy nincsenek megfelelő arányban.Szerintem alacsony a fizetés és magasak az árak.NEM,47 ezer forintból semmiképp sem lehet megélni,bármit is mondanak az ostoba politikusok,mert szerintem mind ostoba itt Magyarországon egytől-egyig!Nem is próbálkoznak rendbe tenni Magyarország helyzetét,folyamatosan csak romlik a helyzetünk.A gyerekeimnek,ha lesznek,én is mindent megszeretnék adni,többet,mint ami most nekem van.Annyira fiatalon nem jó a gyerekvállalás,mert akkor még semmi sem biztos,nem hogy az anyagi háttér.Gyereket én csak 24-25,talán 26 éves koromba szeretnék,akkorra már talán eltudok költözni külföldre.:)


Melyik országot nézted ki?


16/L

2012. aug. 3. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Anglia vagy Németország. Szerencsére nekem (még) van lehetőségem a nyelvtanulásra, angolul és németül is tanulok. Ebből szeretnék megélni, talán fordítóként. Ha 18 évesen elkezdhetek dolgozni, akkor 20-21 éves koromra már talán lesz akkora anyagi hátterem, hogy gyereket vállaljak, és mielőtt oviba menne a gyerek ki lehetne költözni talán. Itt Magyarországon éhen is halhatnánk, nem érdekelne senkit.
2012. aug. 3. 14:37
 7/11 anonim ***** válasza:

Akkor lehet,hogy találkozunk Angliában vagy Németországban xDD:)

Nekem is van lehetőségem nyelvtanulásra,ugyanis németet tanulok és nyelvvizsgát akarok tenni.A fordítás jó dolog,jó munka:)

Én au-pair szeretnék lenni,de igazából itthon szakmaként gyermekgondozónak fogok érettségi után tanulni.:) két évem van még érettségiig.Utána két év a szakma.Úgyhogy 4 év a suli,aztán az egyetem szerintem már felesleges,mert pszichológus úgysem leszek.Az volt az egyik álmom,de nem vagyok én olyan okos..meg Magyarországon nem lehet a pszichológus szakmából megélni..sőt semmiből.:))

2012. aug. 3. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Én évvesztes vagyok, nekem még 3 évem van a suliból. Én nem tervezek továbbtanulni, legalábbis nem Magyarországon, mert nem lenne sok értelme. Csak nyelvvizsga kell és utána fordítóként az is elég a munkához. Remélem minden összejön, elég ijesztőek a kilátások. Lassan már attól is félnem kell, hogy anyámat kirúgják a munkahelyéről, és éhen halunk :/
2012. aug. 3. 14:54
 9/11 anonim ***** válasza:
Azért ne gondoljátok, hogy ez ilyen egyszerű. Tény, ha külföldre akartok menni, akkor elengedhetetlen a megfelelő szintű nyelvtudás. Viszont az, hogy kimentek vagy kiköltöztök sima érettségivel, az semmi, mehettek takarítani. Tény, hogy szépen fizet az is, de nem hiszem, hogy fő életcélotok, hogy takarítsatok. Márpedig továbbtanulás nélkül más nemnagyon van. Tény, külfölön is vannak iskolák, lehet tanulni, de anyanyelven is elég nehéz egy főiskola, egyetem, hát még pl. angolul...meg ugye ahhoz sem árt pénz. A fordítós meló meg...az, hogy érettségivel otthon fordítgatsz az oké, de azért nem igazán fizetnek, cégekhez meg végzettséggel rendelkező embereket vesznek fel (már ha normális fizetést akarsz). Ez az "anyát kirúgják, éhen halunk" dolog meg...16 éves vagy, most nyár van..dolgozol? Ha neadjisten kirúgják anyukádat, neked egyszerűbb amolyan diákmunkát találni, azt meg lehet suli mellett is.
2012. aug. 3. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Márkó#88 válasza:

És most?

Mi történt?

2020. febr. 10. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!