Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Kamaszok ti hogy éltétek meg?...

Kamaszok ti hogy éltétek meg? 14/L

Figyelt kérdés
Aug1. műtöttek mandulaműtét. Eléggé kivagyok akadva. Olyan fájdalmaim vannak, hogy katasztrófa. Napi 3 fájdalomcsillapítót lehetne bevenni nálam kevés a 5 is. Félek, stresszes asztmám van tegnapis nyugtatót kellet bevennem. Parázok hogy bevérzik, ezért egésznap fekszek és alig eszek. Ma (vasárnap+5napos vagyok) szúró érzés volt a torkomban attól féltem hogy felszakadt de nem vérzett. Nyelni sem megy szerdán pedig szeretnék felmenni a barátaimhoz mert nem bírom itthon. Milyen ötlet szerintetek? Ti hogy éltétek meg a műtétet, vagy szülök gyermekei? Meddig fáj kibírhatatlanul? (nem beszéltem 3 napja a fájdalomtól)
2012. aug. 5. 20:48
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Ez komoly. Jólenne ha együttéreznél és nem írnál hülyeségeket!!
2012. aug. 5. 21:22
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodj meg csajszi! Nekem ugyan nem vették ki a mandulámat, de 2 hete olyan tüszős mandulagyulladásom volt, hogy majd' bele őrültem. Sokat segíthet a szülők támogatása, barátok látogatása is. Pozitívabb környezetben gyorsabban megy a gyógyulás, nem a fájdalmakra összpontosítasz.

Szóval jobbulást! ;)

2012. aug. 5. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
haveromat is mütötték neki semmi baja nem volt.
2012. aug. 5. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekem annak idején '80-as évek vége, fagyit adtak, hogy azt szopogassam. Finom volt, és a gyulladáson is segített :).
2012. aug. 5. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim válasza:
100%

hát engem kb 4-5 évesen műtöttek mandulával , ezért semmire nem emlékszek, de anya azt mondta nem volt semmi bajom, ahogy haza jöttünk a kórházból egyből játszottam :D

14/f

2012. aug. 5. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
84%
Engem 15 évesen műtöttek, tehát még emlékszek rá. Szerintem maximálisan túlaggódod. Pont azzal csinálod a bajt, hogy nem eszel és nem beszélsz. Ezzel tornáztatnád a sebet, és hamarabb meggyógyulna. Ezt nem mondta el az orvos, vagy azt hitted, hogy te a nagyon okos 14 éves fejeddel majd jobban fogod tudni? Az meg, hogy fekszel egész nap pont nem oszt nem szoroz semmit. A műtét utáni napon nem nagyon szabad ugrálni, a vérveszteség miatt. Utána már csak sajnáltatod magad.
2012. aug. 5. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
88%

Azért nem akkora a trauma,mint ahogy ezt megéled.. nekem a 7 éves unokaöcsimet műtötték nemrég, a kórházban kicsit pityerget,de ahogy hazajött kutya baja nem volt:)

Szóval ne dramatizáld túl..

2012. aug. 5. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
83%

Utolsó! Nekem 17 évesen vették ki a mandulámat és a műtétet követő 1 héten át haldokoltam, pedig nekem aztán tényleg magas a fájdalomküszöböm!!

A legrosszabb a 3. naptól volt, amikor a fülemre is átsugárzott, cataflamot kettesével szedtem kb. 2,5 óránként, 1 hétig szinte semmit nem aludtam, enni is csak úgy tudtam, hogy először fagyival lefagyasztottam a torkom. 2. héten már valamennyivel jobb volt.

Kitartás, sajnos, akinek nagyobb korban szedik ki, sokkal jobban megszenvedi.

2012. aug. 5. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Nem túlzom el. Ma sem aludtam egész este. Nem tudjátok elképzelni mennyire fáj, szóval hiába mondom nektek. És nem azért nem beszélek mert "okosabb vagyok az orvosnál" hanem azért mert örülök ha nyelni tudok annyira fáj!!!
2012. aug. 6. 09:53
 10/18 anonim ***** válasza:

Nekem körülbelül 2-3 éves koromba vették ki. Anyu szerint sírtam eleget, mert gyengén bírom a fájdalmat. Azt mondta, hogy ha sírtam, vettek sok-sok fagyit, még emlékszem is rá, hogy volt egy epres fagyi az csillapította a legjobban. Próbáld ki. Egyél minél több fagyit.

Nem tudom, hogy jól emlékszem-e, de mintha a fagyi után, szénsavmentes üdítőt kellett igyak, nem pedig vizet.

Szerintem a fagyit minél többször egyed, az a leghatásosabb :)

Gyógyulást és kitartást :)


Jaa meg próbálj beszélni is, legalább egy keveset. Nekem a műtét után iszonyat vékony hangom lett :D

2012. aug. 6. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!