Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Kamaszok ti hogy éltétek meg?...

Kamaszok ti hogy éltétek meg? 14/L

Figyelt kérdés
Aug1. műtöttek mandulaműtét. Eléggé kivagyok akadva. Olyan fájdalmaim vannak, hogy katasztrófa. Napi 3 fájdalomcsillapítót lehetne bevenni nálam kevés a 5 is. Félek, stresszes asztmám van tegnapis nyugtatót kellet bevennem. Parázok hogy bevérzik, ezért egésznap fekszek és alig eszek. Ma (vasárnap+5napos vagyok) szúró érzés volt a torkomban attól féltem hogy felszakadt de nem vérzett. Nyelni sem megy szerdán pedig szeretnék felmenni a barátaimhoz mert nem bírom itthon. Milyen ötlet szerintetek? Ti hogy éltétek meg a műtétet, vagy szülök gyermekei? Meddig fáj kibírhatatlanul? (nem beszéltem 3 napja a fájdalomtól)
2012. aug. 5. 20:48
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
52%
Nekem megvan még a mandulám, de jobb lenne kivenni . Pár hete reggel beszélni akartam , viszont csak valami pulyka-kutya hang jött ki a torkomból..
2012. aug. 7. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 Mr23 ***** válasza:
hát nekem 5 éves koromban vették ki a mandulám (ami azóta visszanőtt :S) de nekem semmi komolyabb bajom nem volt. Egyébként ha családban tesznek el kovászos uborkát, annak a sós leve segít :) egyéb esetben kicsit sós víz :) fel a fejjel, és a barátok téll sokat segítenek ;)
2012. aug. 7. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Én fiú vagyok, és 5 éve műtöttek vakbélel, akkor kb: 9 éves voltam és eléggé kiakadtam mert féltem a műtéttől (láttam anno egy filmet, hogy a fickó gyomrában hagyták az orvos kanalát) szóval kicsit elkezdtem pityeregni de nem volt vészes. Te elég rendesen túl dramatizálod a dolgot! Engem pontosan csütörtökön 21h műtöttek és másnap pénteken 7:30-kor már járnom kellett! Mert a kedves nővér azt mondta ha nem járok összeforr a belem, alig tudtam felülni (3 ember segítségével összejött). Én tudom, hogy sz@r de én hamar túltettem magam rajta. Barátok, rokonok, sőt még az osztályfőnököm is meglátogatott. Szóval ne játszd itt a csipkerózsikát, irány a szabad, a friss levegő, hívd át a barátnőket társasozni fészbuk helyett és rázodj vissz a valóéletbe!;)
2012. aug. 7. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Nyugiii!:) Nekem tavaly vették ki. 6 napos vagy, nemsoká leválik és onnantól minden sokkal jobb lesz:) Én kb. az 5-6. napon sírva ébredtem úgy fájt. Pedig nagyon jól tűröm a fájdalmat, de ez már katasztrófa volt. Kb 1 hét alatt 4 kilot fogytam... Még a joghurt is nehezemre esett... Én nem javaslom, hogy felmenj a barátaidhoz. Bármi történhet. Inkább jöjjenek ők HOZZÁD! Nekem is így volt. A barátaim jöttek hozzám. Nekem is nehéz volt, hogy ki se mozdulhattam otthonról.. De kockázatos. Tesómnak egyszer bevérzett hajnalban, alig akarták fogadni. Simán el is vérezhetett volna, úgyhogy ne játsz ezzel. Ha nem hajolsz, nem emelsz, nem mosol hajat stbstb Vagyis mindent betartasz, amit az orvos mondott akkor semmi baj nem lesz. De én azt javaslom, hogy ne menj sehova...
2012. aug. 7. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim válasza:

Hallottál már az elme gyógyítóerejéről?

Nézz utánna!

2012. aug. 8. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

köszönöm nektek: ))

Ma vagyok 8 napos, esik le a varr vagy lepedék vagy miaz. Már a fájdalom tűrhető, ma ettem először normálisan, mivel nemtudtam beszélni voltam kórházba a doktornőmnél, mondta hogy ödémás a nyelvcsapom ettől nem megy a beszéd. Kaptam pár gyógyszert bekell szednem. Picit mostis emgy a beszéd csak elég nyomorék a hangom :D

2012. aug. 8. 23:58
 17/18 anonim ***** válasza:

6 éves sem voltam, de a két legjobb barátommal együtt feküdtünk be a kórterembe. :PPP

Azt tudom, hogy anya bent aludt velem, és én sem tudtam sem enni, sem beszélni... infúzió bekötés/kikötéskor szédültem, egyszer hánytam is, de kicsi voltam, úgyhogy csak ennyire emlékszek. Figyelj, egy műtét senkinek sem fájdalommentes, de nekem ennyire - szerencsére - nem volt elviselhetetlen. De nekem egy hétig tartott, mire teljesen rendbe jöttem

Kitartás, hidd el, már tényleg nem tart sokáig. :DDD

2012. aug. 10. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 Dj Chris válasza:

Nem kötözködés képen mondom,de ha valami bajod van, nem érzed jól magad, vagy pl most ez a műtét, és ha fáj, akkor azt a szüleiddel beszéld meg, ne idegen emberekkel...

A szüleid mégis csak a szüleid, és joguk van tudni,hogy ha bajod van, nem hallgathatod el..

2012. aug. 20. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!