Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogyan szokja le arról, hogy...

Hogyan szokja le arról, hogy vagdosom magam, ha ideges vagyok vagy valaki nagyon megbánt pl a szuleim, barátok? Kamaszok ti mit tesztek, ha hasonló gondjaitok vannak? 14/L

Figyelt kérdés
az egyetlen ami segít a lelki fájdalmakkal szemben az az,ha vagdosom magam.szeretnék leszokni errol,de muszáj,hogy fájdalmat érezzek.és ne írjátok,hogy menjek orvoshoz,mert járok pszichiáterhez aki szerint nincs semmi bajom,és azt se,hogy beszéljek a szuleimmel,mert veluk nem lehet.
2012. júl. 28. 20:50
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
100%

Vagy hazudsz és nem jársz orvoshoz, vagy nem mondod el neki, a tényeket.

Nincs olyan orvos, aki szerint nincs semmi bajod, ha vagdalod magad...

2012. júl. 28. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 A kérdező kommentje:
nem hazudok és nem tudja,hogy vagdosom magam,mert amikor jártam max megkarcoltam magam,mivel próbáltam leszokni,de most azt hiszi a világ másik végén kirándulok,és anyám már amigy sem akar oda hordani,mert az orvosom azt mondta nekik,hogy nincs bajom.
2012. júl. 28. 20:55
 3/51 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Tuti, hogy vagy valami pszichés bajod. Ez nem normális.

Az ilyen emberek lesznek egyszer csak öngyilkosok. Én sem nagyon hiszem el, hogy a pszichiátered nem így gondolja.

Keress más orvost, mert még nagyobb bajod is lehet, ha már most ilyeneket teszel. Mi lesz ha felnőtt leszel és nagyobb gondjaid lesznek. Mert most még gondtalan az élet....!

2012. júl. 28. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 A kérdező kommentje:
a depis korszakomon már túl vagyok akkor sokszor akartam ongyilkos lenni,de sosem mertem meg tenni és nem is akarom soha,amugy akkor még nem jártam orvoshoz.
2012. júl. 28. 21:00
 5/51 anonim ***** válasza:
46%

Nem gondolom,hogy erre itt kellene illetve fogsz is megoldást találni.Gondolod,ha egy szakember nem tud segíteni,majd itt jön valaki "civil" a nagy okosságával és majd ő???Hogy várod el az orvosodtól,hogy segítsen,ha vele sem vagy őszinte??

Nem hiszem,hogy ha leülnél édesanyáddal normálisan beszélni,elmondanád neki a problémáidat (bármennyire is nehéznek érzed ezt),elzavarani azzal,hogy őt ez nem érdekli.

2012. júl. 28. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem is van/volt hasonló problémám, azért volt, mert szerencsére már boldogabb vagyok. Én "csipkedtem" magam, tehát sose vágtam meg magam, csak a körmömmel, szemöldökcsipesszel megcsíptem magam, úgy, hogy kicsit véres legyen, általában a combomon, hasamon csináltam. Szóval ronda heges.

Aztán valahogy túltettem magam mindenen és egy kicsit egyedül voltam, ami jót tett.

Szerintem beszélgess többet valakivel, akiben bízol, hallgass sok zenét, amik inspirálnak, biztatnak.

14L

2012. júl. 28. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 A kérdező kommentje:
és pl azt a duhot,hogy vezessem le ha egy kozzoségi oldalon le idegbetegeznek? mert idáig csak emiatt 4-szer megvágtam magam az elobb és még mindig duhos vagyok.
2012. júl. 28. 21:19
 8/51 Sókristály ***** válasza:
100%

Az én tesóm is vagdosta magát, és Ő is frankón tudta, hogy ez nem jó. Bárhogy próbálta, nem ment neki.

Aztán megtalálta a megoldást. eléggé a falu szélén laktunk, fölöttünk volt a Vízmű domb. Felfutott odáig, ls kikiabálta magából a dühét, az elkeseredését. Nem simán ordított, hanem konkrét dolgokat kiabált. Megtehette, ott senki sem hallotta. aztán futás hazáig, és rendben volt.

A dokit én nem hanyagolnám a helyedben. Ha nem mondasz el neki mindent, nem tud segíteni, ez tény. Az meg a másik tény tény, hogy nem te leszel a keze alatt az első vagdosós kamasz.

2012. júl. 28. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 anonim ***** válasza:
100%

Ha dühös vagy, vezesd le, de ne a kezed vagdosásával. hogy fog kinézni a kezed?


Menj ki aztán üssél egy boksz zsákot vagy valamit!


Nincs egy barát/ barátnő akinek elmondhatod a problémád?


Szüleiddel miért nem tudod ezt megbeszélni? Tán nem foglalkoznak veled?

2012. júl. 28. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 anonim ***** válasza:
65%

Én is vagdostam magam,dokinál is voltam,de szart se ért.Megismertem életem szerelmét,férjhez mentem,boldog voltam és szépen lassan abbahagytam ezt a borzalmas szokást.Ez olyasmi mint egy függőség.Próbálj meg pasizni,és leszarni minden embert aki beszól.Még nagyon fiatal vagy,még a neheze hátravan a szerelmi csalódások,eltávolodnak a barátok,nehéz vizsgák stb.

Legyél erős,és szard le a gonosz embereket.

2012. júl. 28. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!