Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Anyukák, ti mit szólnátok, ha...

Anyukák, ti mit szólnátok, ha a lányotok előjönne azzal, hogy pszichológushoz szeretne járni?

Figyelt kérdés

13 éves vagyok, és szeretnék pszichológushoz járni. Nagyon konkrét okom nincs rá, bár szerintem van bennem egy elég erős anorexiás hajlam, és idegbajt kapok néha a bátyáimtól

Meg szeretném mondani anyának, hogy szeretnék pszichológushoz járni, de azt nem, hogy miért. Ti hogy reagálnátok?


És mennyibe kerül a pszichológus?


2012. aug. 14. 21:50
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az úgy korrekt az anyukáddal szemben ha azt is megmondod neki miért szeretnél járni. Én egyébként támogatnám a gyermekemet. De azt elvárnám tőle hogy őszinte legyen és ne titkolja el az okokat.

Az hogy mennyibe kerül nagyon változó. Magán doki 10 ezernél kezdődik.

2012. aug. 14. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
94%
Azért okkal-ok nélkül nem kell pszichológushoz rohangálni.Az embernek sokszor van elege,de nem mehet mindig agyturkászhoz:)Próbálj anyukáddal beszélni a gondjaidról,vagy egyéb rokonnal.A pszichológus pedig nem olcsó,van akinél 7 ezer is egy alkalom.
2012. aug. 14. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem csak arra van szükséged, hogy valaki leüljön veled és beszéljetek őszintén.
2012. aug. 14. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 timike26 ***** válasza:
97%
èn orulnèk hogy orvoshoz akar menni ès nem leugrani egy hidrol,drogozni stb.....tàmogatnàm,ès mivel èn elfogult vagyok,ha nem akarnà elmondani a mièrtjèt,èn nem eroltetnèm.
2012. aug. 14. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
96%
Ha indokolt a pszichológus szakember, a szakszolgálatoknál (Pedagógiai Szakszolgálat, Nevelési Tanácsadó) ingyenes 18 éves korig. Illetve az iskolának is kell lennie iskolapszichológusa (érdeklődj szeptemberben a fogadó időpontokról). Nem muszáj hozzá menni, de lehet, hogy tud téged koordinálni.
2012. aug. 14. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
90%
Előző vagyok, egyébként én már felnőttként négy ezer forintos órabérbe jártam a belvárosba. Tavaly.
2012. aug. 14. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
90%
Első vagyok, bocsi akkor az árnál nagyon mellétrafáltam. Sok sikert és remélem megoldódik a problémád.
2012. aug. 14. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

eloszor is mond el anyudnak mi a gondod és,hogy szeretnél járni,de amugy túl nagy segítségben ne reménykedj én pszichiáterhez járok,de semmit sem ér,pedig nekem nem anorexiás hajlamom volt.szerintem az ilyen dolgokat anyuddal is megbeszélheted lehet az még jobb is lenne,de te tudod.

14/L

2012. aug. 14. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
A rendelőkben is van szakrendelés, oda is kell fizetni??
2012. aug. 14. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

ma 22:12

A pszichiáter tudtommal csak gyógyszert ír fel. Inkább különböző pszichológia kezelésekre menjél(pl: pszichodráma, zeneterápia, mozgásterápia), sokféle van.

2012. aug. 14. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!