Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülők! Van olyan köztetek...

Szülők! Van olyan köztetek aki nem ad zsebpénzt az iskolás gyerekének soha? Miért?

Figyelt kérdés
Tudom vannak ilyenek, csak azt nem értem miért? Szegény családban nőttem fel, de én is kaptam egy kevés zsebpénzt mindig. Aki nem ad a gyerekének, az miért nem ad?

2012. aug. 14. 23:47
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:

Olvasva a válaszokat elég érdekes képet kap az ide látogató.

Szimpatikus hozzáállásokat lehetett olvasni mind a szülők mind a gyerekek -fiatalok- részéről.

Az igazság az hogy mind a körülmények mind a felfogás befolyásolja hogyan alakul ez a szokás az adott családban.

Én nem tartom helyesnek hogy olyan kis kórban pénzel rendelkezzen. Az alkalmat ad arra hogy csavarogjon...

olyan dolgokra adjon pénzt ki ami felesleges.... és hamarabb érzi magát önállónak -felnőttnek- döntőképesnek.

De még gyermekenként is változik mit lehet bevezetni és mit nem. Én nagy családos vagyok. Ezért is nem vagyok milliomos. Az iskola közel volt és ebédet alanyi jogon kaptak, tízórait pedig itthonról csomagoltak /innivalóval együtt/ tehát nem volt szükségük pénzre. Mivel hangszeres oktatásra jártak ezért az előadásokra, koncertekre mi vittük, nem kellett pénz.

Amelyik személyit kapott, nyitottam neki egy bankszámlát és minden hónapban egy bizonyos összeget kapott rá. Ezzel kellett gazdálkodjon, és természetesen a családi munkából ki kellett vennie a maga részét. Ezzel a módszerrel megoldottnak láttam a : mindig van nála pénz... dolgot.

Meggondolja mire költi mert ellenőrizni tudom a számlakivonatból.... és nem csak azért kapja mert a gyerekem ha nem mert dolgozik is érte egy kicsit.

És meg tanulja beosztani a saját "vagyonát".

A nagyiktól persze kaptak ünnepenként pénzt és nagyobb eseményeknél -ballagás, sikeres koncert, fellépés....-

de ezeket is aszerint költötték el vagy rakták félre milyen beállítottságúak voltak. Az egyik spórolós, a másik következetes, a harmadiknak a Dárius kincse sem lenne elég

de amennyi a számlájukon van AZ VAN ÉS NINCS TÖBB!

Amint középsulisok lettek bérlet meg lett véve egyéb mindent a családi kasszából veszünk mint amikor kisebbek voltak.

Ez a leírás a mi családunkra vonatkozik. Senki ne érezze magára nézve kötelezőnek. Csak azért adtam közre ha valaki a saját helyzetébe be tudja illeszteni, alkalmazni tudja.

Mindenkinek más-más a lehetősége és tényleg sokat kell egyeztetni és tépelődni miként tudja ki-ki alkalmazni a gyerekeinél. Sok sikert a megoldásokban.

2012. aug. 17. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 anonim ***** válasza:
34%

Soha, ismétlem: SOHA nem kaptam! De nem is tartottam vagyis tartottunk rá igényt. Ami kellett megvolt, és NEM voltunk soha az a nyavajgós fajta, hogy megláttunk valamit ami megtetszett és nekünk az KELL, és addig hajthatatlanok vagyunk még az meg nincs.

Nem is értem, hogy lehet ilyen egy gyerek...

2012. aug. 17. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 anonim ***** válasza:
Én soha nem kértem de akkor se kaptam volna egy vasat se! Pedig nem vagyunk annyira szegények! De van egy félretett jó sok pénzem amit kiskorom óta (10 év) gyűjtögetek! Mostmár nagyon sok lett de azt se költöm mert úgy neveltek hogy ne költsek!:D Nem is igénylek semmit:D! Amikor veszek valamit! De akkor is úgy hogy előtte százszor átgondolom kell-e! Akkor is leszidnak hogy bäszki már megint mit vettél! De azt is azért veszem mert ők nem veszik meg csak a kaját:D!
2012. aug. 17. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 anonim válasza:

Én sosem kaptam sosem zsebpénzt, mert magam sose megyek el venni valami értékesebb dolgokat Persze ha mondjuk ruhákat vásárolni indulok kérek és kapok is, sajnos szeretek vásárolni, méghozzá drága ruhákat :) (egyébként vásárolni is valakit mindig viszek magammal, szóval ritkán kell kérnem)


Mindig van nálam 5-10 ezer forint, ha például a barátaimmal beülnénk egy kávézóba vagy étterembe, de ezt nem szoktam elkölteni, mert általában ha étterembe megyünk, tudjuk előre és így tudok kérni :)

2012. aug. 18. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 anonim ***** válasza:

En kb. 5-es koromtol kezdve kapok havonta 2000 ft-ot. Se tobb se kevesebb. Viszont mivel nagyon valogatos vagyok (egyik rossz tulajdonsagom) eldontottek anyamek, hogy hulyeseg befizetni a napi 465 ft-ot ebedre, ha annyi penzert meg is ennem, ha azt vennek belole amit akarok. Ezert most naponta kapok 500 ft-ot kajara. De, mivel korusiskola, es van hogy 6-ig bennt vagyok, muszaj vennem innivalot, mert ihatatlan a suliban a viz, a palackombol meg kifogyott a viz, es ugye nem fogok a suliba

becipelni 2 liter vizet... Ezert korusos napon 800-at kapok mivel nagyon draga a bufe. De ugyanannyira draga mint a menza. De visszaterve a zsebpenzre. Szerintem inkabb kapjon zsebpenzet rendszeresen, vagy kocsimosasert, mert en is dolgoznek de nem lehet mert iskolaba kell jarni, meg tul fiatal vagyok. Megis honnan a francbol szerezzek olyanokra penzt, amire anyaek sose adnanak?? Itt nem a playboy ujsagokrol beszelek, hanem mondjuk egy szep sal ami tetszik de nem szukseges. Muszaj valahogy megtanulni beosztani amink van! Es az ok ha penzhiany miatt nem kapsz, viszont annak nagyon ellene vagyok, hogy az unnepekre penzt kapjon a gyerek. Nem, a penz nem ajandek... Es az unnepek nehogymar arrol szoljanak, hogy jajjdejo vegre lesz zsem... Hanem arrol kene szolnia, hogy egyutt a csalad, es valami ajandekTARGY vagy ilyesmi. Es azert soha nem fog penzt kapni a valo eletbwn, merf jajdeszupi nevnapod van!! Inkabb kapjon munkaert, legalabbis en azt szerettem volna anyaektol, de ok azt mondtak: ne a penzert segits elmosogatni, hanem mert kell. Ha majd te is haziasszony leszel, neked sem fognak fizetni.

2012. aug. 18. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 anonim ***** válasza:

13 éves vagyok, nem kapok zsebpénzt. Viszont iskolaidőben reggelente néha-néha kapok 200-300 Ft-ot uzsonnára. Szülinap - névnap - karácsonyra pedig 5000 Ft-ot.

Ha kell valamire pénz, kérek Anyukáméktól. :)

2012. aug. 18. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 anonim ***** válasza:

Én sem kaptam zsebpénzt!Anyuék mindig az önállóságra neveltek.Magam csomagoltam a kajámat és az innivalót is,mindig volt a táskámban 500 ft ,ha netán valami történik,Nálunk ha segíteni kellet valamit sem járt pénz,mert egyszerűen elmagyarázták hogy ez az élet velejárója.Ha valami elengedhetetlenre kellett akkor kaptam pl osztálypénz,iskolai póló....Ha ruhát szerettem volna mindig azt mondta anyu majd születésnapomra,majd névnapra,majd karácsonyra...stbDe esetek többségében nem azt kaptam.Karácsonyra ill születésnapokra én már elég "pici" korom óta dolgoztam bodza szedés,csigázás,uborkaszedés és nyaranta csinálgattam ezeket és ebből spóroltam.olykor-olykor kaptam innen onnan pénzt.

De jó volt ez így,nem nőttem a szüleim fejére mint a többi gyerek. Ahogy tudtam mentem rendes munkahelyre dolgozni nyaranta (15) diákmunkára akkor már ebből fedeztem a kiadásaimat és büszkeséggel töltött el!Ennek köszönhetem azt amim most van és a jellememet! Szerintem teljességgel felesleges egy 10 éves gyereknek zsebpénz,amire kell úgy is megkapja.

2012. aug. 18. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 anonim ***** válasza:

Teljesen egyet értek veled előttem író!

Ha téged büszkeséggel töltött el hogy saját kereseteddel oldottad meg a kiadásaid egy részét, mennyivel inkább a szüleidet hogy ilyen értelmes és szorgalmas vagy.

Én fentebb azért írtam hogy nem tartom jónak hogy készpénz legyen egy gyereknél ha a szülei úgy küldik az iskolába hogy be van fizetve, csomagoltak neki, vagy viszik hozzák.

Mert a pénz birtoklása -indok nélkül-alkalmat ad arra hogy hülyeségekre költse, vagy meggondolatlanságokat csináljon.

Lehetőség hogy elcsavarogjon, másokkal lógjon.

A másik hogy ünnepkekor miért kap pénzt?! Bizonyos kór után, mikor már ki nőtt a baba vagy legós időszakból, a nagymama, vagy nagybácsi-néni nem tud elmenni vele ruhát vagy egyéb más dolgot megvenni ajándékba, nélküle meg rizikó hogy jó lesz e, tetszik e...

Legalkalmasabb ha pénzt adnak, és ha a gyerek megfelelően van nevelve be tudja osztani és fel tudja mérni mire költi el. Ez sok mindentől függ és nem csak hozzáállás kérdése,

ha nem egyéniség és körülmények összjátéka ki hogyan éli meg.

2012. aug. 19. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 anonim ***** válasza:
Ja, elfelejtettem ide írni:31/38-as voltam
2012. aug. 19. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 chrishu ***** válasza:
Én sose kaptm pénzt csak ünepekkor
2012. aug. 21. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!