Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit csináljak ebben a helyzetb...

Mit csináljak ebben a helyzetben? Elmondjam tesómnak, hogy ez rossz nekem, vagy ne?

Figyelt kérdés

Holnap délután és hétfőn a Mátrában leszünk,ott is alszunk.Nyársalunk,sétálunk,napozunk meg hát végre együtt lesz a család.Nővérem(18) bekavart,hogy eljöhetne-e a legjobb barátnője.Én ennek nem nagyon örülök,mert augusztusban megyünk nyaralni,de ő nem jön,mert a barátaival megy utána meg elkerül Pestre egyetemre alig látom majd.Sosem voltunk jó testvérek,mindig olyat csináltunk /akár véletlenül/akár szándékosan/ ami a másiknak rossz...De most ha bele gondolok,hogy ez az utolsó alkalom,hogy együtt legyen a család elég rosszul érzem magam.Mivel nem voltunk sosem jó testvérek ha elmondanám neki,hogy ez így milyen sz.r lesz,akkor csak veszekedés lenne,amit nem akarok.Ha nem mondom el,akkor meg ha elmegyünk én nem fogom olyan jól érezni magam,mert tök egyedül leszek.Apum dolgozik ott,tehát ő nem fog ráérni annyira,ha meg igen úgy is napozni fog,anyum meg rejtvény fejt...szóval én meg ott leszek tök egyedül,mert ha tesóm a barátnőjével és odamennék kérdezni vmit,akkor rögtön elküld...

Ti mit tennétek a helyemben?Adjatok tanácsot!Nem akarok veszekedést,de szeretném jól érezni magam.

14/L


2009. júl. 25. 11:16
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Téged gondolnálak 18 évesnek a gondolkodásod alapján. Szerintem próbálj leülni a nővéreddel, mondd el neki, hogy mennyire sajnálod, hogy eddig nem kerültetek közelebb egymáshoz és hogy szeretnél vele jóban lenni, hogy most jöttél rá, hogy mennyire fog hiányozni, amikor elkerül otthonról. Kérdezd meg, hogy lehetne-e, hogy most csak a család menjen kirándulni, szeretnél vele/a családdal több időt tölteni. 18 évesen elvileg elég érettnek kell lennie ahhoz, hogy ne duzzogjon, veszekedjen ezek után, hanem megértsen és akár egyetértsen. Szorítok Neked, írj majd, hogy mi történt. 28/L
2009. júl. 25. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat!Mázlim volt,mert a lány aki jött volna nem tud jönni,mert hétfőn meg orvoshoz.Így együtt lehet a család!:)
2009. júl. 25. 11:33
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ettől függetlenül szerintem mondd el a többi dolgot neki! Tudod, hogy sajnálod, stb. Ne hagyd veszni a lehetőséget, ha már ilyen szépen megfogalmazódott benned a dolog. Lehet, hogy szerzel így egy nagyon jó barátnőt, bizalmast, testvért. Első voltam. Írj, hogy mit válaszolt a nővéred!
2009. júl. 25. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szerintem is mond el a nővérednek mit érzel.

Hasonló helyzet volt köztem és a bátyám között, és én is elmondtam neki, ezután minden nap felhívott telefonon amikor kolis lett. Szerencsére pont most végzett (ő gimibe ment pestre) és itt itthon vették fel fősulira. Úgyhogy most itthon lesz egy jódarabig :)

Mond el neki mit érzel! Hosszú időre megváltoztathatja a kapcsolatotokat jó irányba!

2009. júl. 25. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Beszéltél a nővéreddel?
2009. júl. 26. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
igen beszéltem vele,és a vége megint veszekedés lett.Fogalmam sincs mit kéne tennem:S
2009. júl. 27. 19:39
 7/7 anonim ***** válasza:

Az én nővérem is pont ugyanilyen volt mikor 15 voltam ő 18...csak nem ment el messze tanulni...aztán akármit csináltam rossz volt, nem tetszett neki, a barátaim előtt olyan kis pitiáner dolgokkal beégetett(a mai napig),és most se vmi jó a kapcsolatunk...látom a nővérek mind be vannak kattanva, legjobb barátom nővére is ilyen, folyamat veszekszik vele, semmi nem jó ha megcsinálja a srác stb. egyszerűen nem értem miért jó ez nekik. anyum mikor 15 voltam megmondta nővérem előtt, hogy én sokkal komolyabban és érettebben gondolkodom, mint a 18 éves nővérem...aztán ám ő most kezd kedves lenni, mert én megyek el egyetemre, koleszba, talán hetente v kéthetente talizunk majd...most nyal fal...de nekem nem nagyon tetszik, mert végig csak rossz volt vele a kapcsolatom, és ez nekem egy kicsit megjátszásnak tűnik...sztem az a baj, nálad is és nővéremnél is, hogy megszoktátok azt, hogy nem vagytok egyedül...próbálj nyaraláskor olyat csinálni, amit egyedül is lehet:napozz,hallgass közbe zenét, vagy kártyázz apuddal v anyuddal(már ha szeretnek és tudtok), hátha ők is bekapcsolódnak, és az sztem jó lehetne, lényeg hogy szervezzetek vmi olyan programot, amibe ,mindeki benne van, és tetszik neki.

sok sikert

18/l

2009. aug. 4. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!