Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamik! 28 hetes vagyok....

Kismamik! 28 hetes vagyok. Vérvételem volt, mert 0 negatívos vagyok. Az eredményem pozitív lett. Február végén amniocentézisem volt, utánna anti-d injekciót kaptam. Ettől rossz az eredményem? Volt hasonló helyzetben valaki?

Figyelt kérdés
2010. máj. 6. 08:39
 1/5 anonim ***** válasza:

az anti-dtől nem lehet rossz az eredményed. én is kaptam a vetélésem után, de az első kisfiamnál is mindig negativ volt az eredményem végig.


én ugy tudom h a baba vércsoportja befolyásolja h te termelsz e ellenanyagot vagy sem. igy h nekem negativ - tehát nem termelek ellenanyagot a baba ellen - igy a terhesség alatt 3x nézik , ellenőrzik.

igy szerintem nem az anti-d szuri miatt pozitiv.

2010. máj. 6. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
szia. első vagyok - most lvasom h volt amniocentézised. megkérdezhetem miért? és akkor miért adtak ellenanyagot? akkor is pozitiv volt már ellenanyagod? - huh remélem értessz .
2010. máj. 6. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Azért volt amniocentézisem,mert down-kórra rossz lett az eredményem.Azért adtak akkor injekciót,mert ugye hasfalon szúrtak és ne legyen semmi bajunk.Az első vérvételen minden rendben volt.Két hét múlva kell mennem megint,de addig nem vagyok igazán nyugodt.
2010. máj. 6. 19:46
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia, ne aggódj!

Innentől kezdve valószinűleg gyakrabban fognak téged vizsgálni a baba miatt. Mindig nézni fogják az ellenanyagszintet a véredben. Ha nem vészes, akkor kihúzhatod végig, ha nagyon magas lenne, akkor esetleg hamarabb megindítják a szülést, vagy szélsőséges esetben vérátömlesztést kap a baba. De sajnos ezekhez már nem igazán értek laikusként.

2010. máj. 8. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ne izgulj, én ab negatív vagyok, és már a 25 héttől pozitív az ellenanyag. Pedig nekem nem is volt semmilyen beavatkozás, mégis elkezdett termelődni.

Most 40 hetes vagyok, és gond egy szál sem. Nyugi!

2010. máj. 8. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!