Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Nem annyira kamasz kérdés, de...

Nem annyira kamasz kérdés, de hogyan reagálnátok, ha 20 éves gyereketek cigizni kezd?

Figyelt kérdés
A suli miatt elég stresszes vagyok most és elkezdtem cigizni. Napi 2-3 szál csak. Itthon csak suli előtt szoktam és hát anyukám megérezte a szobámban a szagát. Mondjuk csak annyit mondott, hogy a lakásba nem cigizünk -rokonoknak, ismerősöknek mindig mondja, ha cigizni akar menjen ki a ház elé az udvarra- meg, hogy minek kell. Én elmondtam, hogy miért, ő meg nem mondott rá semmit, de tudom, hogy később elővesz majd. Ti hogyan reagálnátok erre ilyen életkorban?

2012. szept. 25. 20:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
97%
Nem örülnék neki, de a 20évesemet biztos nem hordanám le a sárga földig. Felnőtt vagy, tudnod kell mennyire árt. Azt, hogy anyukád hogy reagál majd, nem tudom.
2012. szept. 25. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
86%
Amíg nem az ő pénzéből veszel cigit, nem az övét veszed el, meg nem fújod az arcába a füstöt, sok köze nincs hozzá. Valamint nem is vagy gyerek, hogy tiltania kéne. Legfeljebb elmondhatja, hogy nem helyesli, de ennyi. Ezen felül minden kör felesleges.
2012. szept. 25. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
74%

Ilyen korban már nem szólnék semmit. Tisztában van mindennel, pénzt nem nagyon adnék rá...

Én is szoktam, de itthon senki sem cigizik meg jóformán a családban sem így nem tudom mit szólnának rá :)


19f

2012. szept. 25. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Én főiskola alatt szoktam rá a dohányzásra, akkor már nem a szüleimmel éltek. Persze a véleményüket elmondták, amihez végülis joguk van, de mivel már nagykorú vagy te is, eldöntöd, hogy megfogadod-e a tanácsukat. Később teljesen magamtól szoktam le.

Hozzáteszem, a szüleim is dohányoztak korábban, sokkal többet mint én, és már ők is rég leszoktak.

Mi az, hogy "később elővesz majd"? Ez mit jelent nálatok?

2012. szept. 25. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Kérdező, a világon sehogy nem reagálnék, nagykorú, felnőtt ember, nyilván tisztában van a dohányzás kockázataival, és ennek tükrében hozott egy döntést.
2012. szept. 26. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
96%
Előző, te soha ne legyél szülő. :)
2012. szept. 26. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
51%
Meg más se inkább.
2012. szept. 27. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Nem lett balhé :D Csak annyit mondott, hogy óvatosan vele és lakásba ne gyújtsak rá, menjek ki mint mások
2012. szept. 28. 12:10
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha senki sem dohányzik bent, akkor menj ki. (Tőlünk a 70 éves nénikém is kimegy. Így korrekt.)

Amúgy jó lenne ha másképp oldanád a stresszt, mert így könnyen rászokhatsz. Magadért tedd meg, meg a születendő gyerekeidért. Sok sikert! :)

2012. szept. 28. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
96%
Kérdező, ez egy teljesen normális reakció volt anyukád részéről.
2012. szept. 28. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!