Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 16 éves fiam a minap elmondta...

16 éves fiam a minap elmondta nekem, hogy úgy gondolja önmagáról, hogy homoszexuális és egy nála csaknem 10 évvel idősebb férfival találkozgat. Most mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nagyon elkeserítő szerintem a helyzet, napok óta csak sírok, ha épp nem lát senki. A fiamnak azt mondtam, hogy nem találkozhat azzal a férfival és amíg itthon lakik, felejtse el ezt a homoszexuális dolgot. Most gyakorlatilag alig beszélünk.

Férjemnek el sem mertem mondani a dolgot, de látja, hogy valami aggaszt.

Mit csináljak most? Nem akarom, hogy a fiam gyűlöljön, de azt sem, hogy férfiakkal bújjon ágyba.



2012. okt. 7. 13:48
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/90 anonim ***** válasza:
96%

Hát pedig ez nem azon múlik, hogy megengeded-e neki. Ha tiltod, maximum titkolni fogja.

A homoszexualitás nem választás kérdése.

2012. okt. 7. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/90 anonim ***** válasza:
98%
Hú de nehéz helyzetben vagy. De mégis az a véleményem, hogy a homoszexuális mivoltát ne támadd! Ha tényleg maradandó és az lesz, akkor el fogod veszíteni. Ezt Te sem akarod. Ha pedig tiltani fogod megoldja majd hazugságokkal és még annyit sem fogsz tudni az életéről. Tudom könnyű így kívülállóként mondani okosokat és ha én lennék ilyen helyzetben nem tudom valóban meg tudnám-e ezt így csinálni, de hiszem, hogy ez a jó taktika.
2012. okt. 7. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/90 anonim ***** válasza:
72%
Erre azt tudom mondani, hogy ciki. De szó szerint. A gyerek megbízik benned, elmondja, te meg rögtön másképp nézel rá. A gyereked, még akkor is ha buzeráns! A találkákat megtilthatod, és jogosan, ha mást nem, a korkülönbség miatt, de számolj vele, hogy fog még ezért utálni téged.
2012. okt. 7. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/90 anonim ***** válasza:
93%

"felejtse el ezt a homoszexuális dolgot"


Ez pont olyan, mintha neked valaki azt mondaná, hogy "felejtsd el ezt a heteroszexualitás dolgot".

2012. okt. 7. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/90 anonim ***** válasza:
99%

Én a helyedben több megértést,bizalmat mutatnék a fiad felé. Ne vadítsd el semmivel, éreznie kell, hogy te szereted, s mindig, minden helyzetben mellette állsz, s meghallgatod. Ha ezt érzi, akkor mindent el fog neked mondani.

A másik részét megértem, hogy nem akarod, hogy egy 26 éves férfival találkozgasson. Gondolom akkor se örülnél ennek, ha lányod lenne, hisz 16 évesen még tini.

Nagyon sok beszélgetés, s a kapcsolatotok elmélyítése a fontos. Ne csak az édesanyja legyél, hanem a barátja is.

A férjed most egy másik kérdés, én nem mondanám még el neki. Hisz először magadban kell ezt tisztázni.

Egyébként szerinted a férjed hogy reagálna erre?

2012. okt. 7. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/90 anonim válasza:
97%
Már ne is haragudjon, de senki nem mondhatja meg egy embernek, hogy melyik nemhez vonzódhat... Ez gyakorlatilag olyan, mintha a maga fejébe akarták volna annak idején beleverni, hogy nem lehet heteroszexuális.
2012. okt. 7. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/90 intrepid ***** válasza:
37%
Ha már odáig jutott, hogy elmondja, akkor ez elég komoly dolog nála. Ugyanakkor még nem lezárult, végleges dolog. Fejlődhet, lehet, egyszer megundorodik ettől. Kérdezd meg tőle, hogy lányok egyáltalán nem is tetszenek neki? Ha igen, akkor van még remény, hogy változik.
2012. okt. 7. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/90 A kérdező kommentje:

Férjem is biztosan nagyon kiborulna, ha megtudná, ő meglehetősen konzervatív.

De őszintén szólva én sem hiszem, hogy nincs más megoldás, hogy ebbe bele kellene törődnünk.

Fiam azzal is fenyegetőzött, hogy nem jön haza, és ehhez a férfihoz költözik.

2012. okt. 7. 14:07
 9/90 anonim ***** válasza:
100%
Ha eltiltod az érzéseitől, az lesz a vége, hogy lelép és többé nem is keres titeket. Igaza lenne. Fogadd el, hogy ő így érez, ne tedd neki még nehezebbé!
2012. okt. 7. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/90 anonim ***** válasza:
100%
Nehéz helyzet,de nem tudsz mit tenni.Tiltani nem jó ötlet,mert tényleg elmegy,nem tehet arról,hogy homoszexuális.
2012. okt. 7. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!