Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogy érhetném el hogy több...

Hogy érhetném el hogy több dolgot engedjen meg anya?

Figyelt kérdés
13 éves lány vagyok, anyával nagyon jó a kapcsolatunk, de nem enged meg nekem tök egyszerű dolgokat. Pl.: nagyon szeretnék egy fekete kalapot, mert megy a hajamhoz, és mert jól áll, de arra is azt mondja, hogy túl extrém. De nem értem, hogy mi az extrém EGY KALAPBAN? Nem a hajamat akartam rózsaszínre festeni... Vagy szerintetek is extrém? Hogy érhetném el, hogy több dolgot megengedjen az öltözködésemmel kapcsolatban?
2012. okt. 14. 15:35
 1/5 anonim ***** válasza:
64%
Feltételezem inkább hisztivel és akaratoskodással fejezed ki magad, neki meg van elég baja ezen kívül. Azon felül 13 éves vagy, ha egyszer anyád azt mondja, hogy nem, akkor nem. Nem halsz bele. Ha meg anynira jó valóban a kapcsolatototok, meg bírnád beszélni vele, hogy miért ellenez mégis egy kalapot (ami mellesleg akkor se mindegy, hogy milyen, van millió féle kalap, lehet k.rvásan néz ki szerint - ez csak egy tipp-)
2012. okt. 14. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
mondta, hogy jól áll, és a hisztizés nem az én stílusom, el is ásnám magam, ha hisztis p*csa lennék...
2012. okt. 14. 15:57
 3/5 anonim ***** válasza:
91%

Valamiért akkor sem tetszik neki, túl drága vagy valamit nem mondd el. Két különálló vélemény ez, hogy túl extrém, de jól áll.

Mik azok a "tök egyszerű dolgok" még?

2012. okt. 14. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

állj a talpadra. én is ezt csináltam. megveszed a saját pénzedből, természetesen ebben az esetben le kell mondanod számtalan extra szolgáltatásról, mint pl elvisz téged kocsival, tegyük azt ha eddig kérted hogy a kedvenc kajád csinálja, most már nem dönthetsz.


sokkal szabadabb ember lettem, és ne feledd hogy alapozhatsz arra, hogy szeret, és nem fog hagyni elzülleni.

2012. okt. 14. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

15 vagyok. Anyum nyár elején nem volt hajlandó nekem ujjatlan trikót venni ( [link] ezt a fajtát), mert ez nem iskolába való (ugyanígy azok a felsők sem, amiből az egyik vállam kint van)Én ezt úgy "küzdöttem le", hogy az egyik boltban, ahol többé-kevésbé ismerjük az eladót, rákérdeztem tőle (mármint az eladótól), hogy szerinte ebbe a felsőbe mi nem való iskolába, aztán elmentem próbálni; ill. rávilágítottam arra anyunál, hogy eddig is hordtam ilyen felsőket..

Egyébként azt tudom javasolni, hogy kérdezz rá arra, hogy szerinte miért extrém,(az én anyum válasza a "mert" volt)és kössetek kompromisszumot (suliba nem hordod, stb)

2012. okt. 29. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!