Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit tehetnék, hogy anya...

Mit tehetnék, hogy anya engedjen legalább 8ig?

Figyelt kérdés

16 éves leszek nyáron,és anya nem enged sehova 5után..:S

nyáron is csak 7ig engedett akárhova mentem..:S

a barátnőmiet elengedig akármeddig:S én csak 8ig szeretnék lenni...

Kisvárosban lakunk,ahol van egy kis pub(pizzéria) ahová be szeretnénk ülni a barátnőimmel hétvégén... Úgy nem akarok elmenni,hogy 5re haza kelljen érnem:S legalább 8ig szeretnék lenni.

A jegyeim elég jók,nem azt mondom,hogy hibátlanok,de mostanában észrevehető rajtam a javulás:)

Szerintetek mit mondjak??? Volt már olyan,hogy el akartam menni oda,de azt mondta,hogy 5re haza,én pedig itthonmaradtam:S ez novemberben volt:S

Légyszi segítsetek:S


2010. febr. 15. 18:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Én így győztem meg:Anyu lécci engedj 8-ig ela yx-ba!!!!Kérlek!Mindenkit elngednek!!!!Engedd meg lécci csak ritkán fog előfordulni de kérlekszépen anyu!


Elég nyalizós de nekem bevált!De ezt ilyen kérlelős hangon kell mondani.

2010. febr. 15. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
mondmeg neki hogy már elég nagy vagy ahhoz hogy nyolcig elengedjen valahova..ráadásul gondolom a barátaidat is ismeri mond el neki hogy nem barátkozol olyanokkal akik bajba keverhetnek...nem cigiznek meg semmi...ráadásul nem is hétköznap hanem hétvégén...15 évesen lázadhatnál is...örüljön neki hogy nem csinálod azt hogy azt mondod hogy elmész valahova5ig és teljesen máshova mész 8ig....meg ilyenek..szerintem dumáld meg vele hogy bízzon benned..ha nem érti meg akkor meg egyszerűen nem mész haza 5re
2010. febr. 15. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Nem könnyű eset - én se vagyok híve annak, hogy a fiatalokat sokáig elengedjék az éjszakába, de azért ez az 5 óra nagyon szigorú...

Ismerik a barátnőidet a szüleid? Ha időnként áthívod őket egy-egy délutánra, akkor talán nyugodtabb szívvel engednek el, tudják, hogy jó társaságban vagy.

Továbbá, jó, ha úgy általában érzik, hogy megbízhatnak benned, felelősségteljesen viselkedsz. Tanulás, házkörüli munkák, stb. Ha ígérsz nekik valamit, tartsd be. :) Érett gondolkodás. Ha egyszer mégis elengednek valahová (vagy mondjuk osztálykirándulásra mentek), és valami hülyeséget csinálsz, azzal nagyon elszúrod a dolgot.

Gondolom, próbáltál már beszélni velük... mindenesetre vádaskodás vagy hiszti helyett próbáld meg elmagyarázni nekik, hogy igenis igényled a barátnőid társaságát és a kikapcsolódást, és semmi rossz nincs abban, hogy nyolcig üldögéltek egy pizzériában. Nagyon szigorú szülő az, akivel ennyi kompromisszumot se lehet kötni...

2010. febr. 15. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

szerintem kisvárosban simán elengedhetne tovább. semmi Gázos helyre nem mennél csak egy kis pizzériába + a barátnőiddel lennél.

Nekem ilyen idős koromban Budapestről kellett fél tízre hazaérnem -mi is vidékiek vagyunk.(persze majdnem kitűnő voltam és megbízható, nem mentem részegen haza stb.)

Nem lennék a helyedben, de ha már így alakult, gondolj arra, hogy pár év múlva felnőtt leszel és azt csinálsz, amit csak akarsz.

De azt jobb, ha a szüleid is tudják, hogy ha ilyen korban nem hagynak élni, később nagyon hirtelen éled majd ki magad. Annak pedig nem lesz jó vége.

2010. febr. 15. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nyugi velem is ezt csinálja.. a szülők túlzásba viszik az aggódást. Még a saját ballagásomkor!! se engedett el, ami ugye nyáron volt, és akkor világos van sokáig, pedig nem discoba akartunk menni, csak sétálgatni,és nem is mondom hogy hajnal5ig, max egy 10-11ig. De nem lehetett.. Evvel amúgy csak azt érik el, hogy a végén össze- vissza fogunk hazudozni, és az se fog tetszeni nekik..
2010. febr. 15. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

én a szülői szigorra esküszök, de ez azért már tényleg túlzás... 16 évesen már közelebb vagy a nagykorúsághoz, mint a gyermekkorhoz... próbáld meg vele nyugodt, diplomatikus hangnemben megbeszélni, hogy 16 évesen már elég idős vagy hozzá, hogy sötétedésig kint maradj. Beszélj és viselkedj vele felnőtt módjára, hogy lássa, tényleg nagy lánya van már. Ha nyafogsz, hisztizel, az gyerekes és őt igazolja. Mond el neki, hogy megbízhat benned, bármikor felhívhat telefonon és mindig szólsz neki,hová mész, kikkel, és mikor jössz haza. Kérd meg, hogy tegyen próbára, hogy tényleg megbízhat benned.


21/L

2010. febr. 16. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
ja, és akár az itteni válaszokat is megmutathatod neki,hogy megnyugodjon,más anyukák is így gondolják...
2010. febr. 16. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Az én lányom ugyan ennyi idős és sokkal nagyobb szabadságot élvez mint Te.Ehhez nekem arra van szükségem,hogy megbízhassak benne.Ja és egy ötlet,ő néha a barátnőjét küldte,hogy megkérjen engem,hogy engedjem el és volt amikor be jött :)
2010. febr. 17. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Én 13 vok és az edzésem tart hétig,nyáron akár 10-ig is kinnt lehetek. Szval nem tom mért ilyenek a szüleid. pff
2010. febr. 17. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:

urréég. engem elenegednek 8 ig. hétvégén mi is szoktunk menni pizzibe..meg stb..

pedig az én szüleim is fuuuu.

12/L

2010. febr. 18. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!