Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » NAGYON SÜRGŐS LENNE LÉGYSZI...

NAGYON SÜRGŐS LENNE LÉGYSZI SEGÍTSETEK! Lehet, hogy terhes vagyok?

Figyelt kérdés
3hónapja szedek fogamzás gátlót,lehet kicsit bezavart mert múlt hónapba hamarabb jött meg egy héttel és tovább is tartott.Aztán összezavarodtam hogyan is folytassam a tablettát,és kihagytam 3 szemet.Most 1 hete kb. éreztem pár napig terhességre utaló jeleket:hányinger,haspuffadás,enyhe görcs,szédülés,mellfájdalom..szagokra való érzékenység...szóval minden ami kell...Most kéne megjönnije ,és párnapja már nem érzem a tüneteket.csináltam teszet negatív lett, de szerintem túl hamar csináltam. LEHETSÉGES HOGY TERHES VAGYOK? attól a párszem kimaradt tablettától?
2011. okt. 8. 22:54
 1/7 anonim ***** válasza:

A tabit vagy rendesen szeded v nem szeded. Ha nem szeded v 7 napos szünet van, akkor más eszköz kell a fogamzásgátlásra.

Nem hinném, h terhes vagy, mert ha már vannak tüneteid, akkor a tesztnek is pozitívnak kéne lennie. Vszínű, h a hormonok miatt érzed magad így.

Minden esetre csinélj még tesztet reggeli vizeletből és menj el dokihoz is, ha össze-vissza vérezgetsz.

2011. okt. 8. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ó Istenem!!! Igen, lehet, hogy terhes vagy. Nem lehet kihagyni tablettákat. De nem csak az volt a baj!!

Tabi mellett nem jöhet meg egy héttel előbb! Megvonásos vérzés van, amikor megvonod a hormont, azaz a tablettát. Kizárólag gyógyszerszünetben jöhet meg.

Ha nem így van, vissza kell teperni a dokihoz, mert nem jó tabit kaptál.

Az, hogy hogy kell szedni a tablettát, elég világosan le van írva a betegtájékoztatóban. Nem olvastad?

Hány éves vagy egyáltalán?


Sajnos ha tabi mellett kimarad 3 tabletta, akkor nagyobb esély van a teherbe esésre, mintha egyáltalán nem szednél tablettát.


A tüneteket viszonylag soká érzi az ember, nem 1-2 héten belül, és ha negatív a teszt, akkor a tüneteket biztosan nem a terhesség miatt érezted, hanem inkább hormonális probléma (rossz tabletta!) vagy valami más betegség, pl. vírusfertőzés miatt, vagy csak beképzelted, mert félsz, hogy terhes vagy.

De ettől függetlenül lehetsz terhes, mert a teszt 2 hetes terhességet mutat csak ki.


Fordulj orvoshoz! A tabi miatt mindenképpen, a többit meg meglátod.

2011. okt. 8. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Nem azért hagytam ki mert elfelejtettem vagy felelőtlenül szedtem hanem mert még nem fogyott el a 21 szem, és megjött. Azért nem tudtam hogyan tovább.Amugy 19 éves vagyok.
2011. okt. 8. 23:14
 4/7 anonim ***** válasza:

2. vagyok


Pontosan hogy szedted, amikor kihagytál 3-at? 18-at beszedtél, az utolsó 3-at nem, és 7 nap múlva elkezdted a köv. levelet? Vagy hogy? Fontos lenne.

2011. okt. 8. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Mindig tanul az ember, nem? Most már tudod, h bármi történik be kell tartani az adagolást.

Mivel még nem jött el a mensi ideje, ezért még azt sem lehet mondani, h terhes vagy. Jó lenne, ha azért még jövő héten el tudnál menni orvoshoz. Nem mindenkinek jó bármelyik fog.gátló.

2011. okt. 8. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

2. megint

Sajna mennem kell, de azt még leírom, hogy ha az utolsó 3-at hagytad ki, és 7 nap (vagy annál kevesebb) szünetet hagytál, biztos, hogy nem vagy terhes.

Ha kihagytál 3-at, bevettél még valamennyit, és úgy hagytál 7 nap szünetet, lehetsz terhes.

Ha 7 napnál több szünetet hagytál, akkor is lehetsz terhes.

Üdv.

2011. okt. 8. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az első pár hónapban jöhet hamarabb meg egy kicsit össze-vissza, de természetesen jelezni kell mindig a dokinak, ha iylen van.A tablettát 21 napig szedjük és 7 napig nem ha kismanók potsognak az égből akkor is.Most kicsit jobban megzavartad a szervezetedet, mivel végleg abbahagyni is csak úgy szabad, hogy végigszeded a levelet! Ne lepődj meg ha a ciklusod összezavarodik, de ha nem estél teherbe, akor minden helyrerázódik. Amúgy nekem 2 év után volt egy alkalom, amikor 1 héttel eőtte nem igazán rendesen jött meg, a levélből még volt 5 v. 6 szem, pont akkor menetm dokihoz, mondtam mi van, kérdezte, hogy máskoris volt-e iylen, ha nem akkor nem gond, időnknt előfordul az iolyen. Persze én paráztam hogy tuti terthes vagyok, akármit mond az orvos, nem is jött meg rendesen a szünetben sem, ezért teszteltem nega, nem voltam terhes. 1-1 alkalommal lehet iylen, de többször is van, akkor tablettaváltás.


Várj sztem 1 hetet (hol tartasz a levélben?) és tesztelj újra, ha nincs semmi, akkor ezentúl figyelj, hogy azonos időben vedd be, és ne felejtsd el, ha mész dokihoz jelezd neki, mi volt.(ugyis 3 havonta mész hozzá íratni, nem?)

2011. okt. 9. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!