Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ti megengednétek a 16 éves...

Ti megengednétek a 16 éves lányotoknak, hogy kimenjen svájcba a barátnőivel?

Figyelt kérdés

Lányom 16 éves az iskolát abbahagyta, de most ezzel állt elő..dec-6 án megy ki! Nagyon aggódom! Egyszer véletlenül hallottam a telefonbeszélgetését, miszerint 2 hét alatt akár egy millió forintot fog keresni.

Nemtudon miféle munka lehet ez, kerlek segitsetek,nekem nem mond semmit..


2012. nov. 25. 15:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
97%
Hostess, vagy prosti munka, mi mással kapna annyi pénzt? Én nagyon nem engedném.
2012. nov. 25. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
94%

Nem, 18. éves kora alatt nem hagyhatja abba a suli, ő még 18 éves koráig tanköteles, szóval keresnék sulit és jövő héten már iskolába járna.

Miféle munka, szerinted? Prostitúció kint sincs kolbászból a kerítés még ha az is hiszi.

2012. nov. 25. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 JanoviczkiFerencné ***** válasza:
100%
Vigyázz,mert Svájcban 16 éves kortól megengedett a prostitúció. Semmiképp ne engedd, de hogy hogy tudod lebeszélni arról fogalmam sincs mert nekem kisfiam van. Viszont annak idején én kimentem Svájcba azt mondták be leszek jelentve. Én persze elhittem és a börtönben kötöttem ki. Szerencsére csak 3 napot, mert kiderült,hogy én jóhiszemű voltam.
2012. nov. 25. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
82%
Biztos nem,menjen vissza tanulni ne árulni magát svájcba,gratulálok a neveléshez hogy idáig jutott a lányod
2012. nov. 25. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
95%

Hogy hagyhatta abba a sulit? 18 éves koráig a beleegyezésed nélkül nem hagyhatja abba, hiszen csak korlátozottan cselekvőképes a jog szerint.

Elég felelőtlen anya lehetsz, ha így elkallódott a lányod.

2012. nov. 25. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
60%

Csak 16 éves koráig tanköteles.

Ha meg nem jár be csak a családit vonják meg,

Ne engedd ki mert csak az út szélén fog állni.

2012. nov. 25. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
96%

"Csak 16 éves koráig tanköteles. "ű


Ez nem igaz, csak a most induló kis elsősök lesznek majd 16. éves korig tankötelesek, a kérdező lánya még 18. éves korig az.

2012. nov. 25. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
64%
Nem megbántani akarom a kérdezőt. De egy ilyen lányból nem nézitek ki, hogy év vesztes volt+bukott? Persze ez mind csak tipp. Hiszen nem ismerjük a családot és a körülményeket. Jogban nem vagyok otthon. De tudtommal csak a tankötelesség változott 16ra, és még mindig 18tól nagykorú. Megtilthatod, hogy kimenjen.
2012. nov. 25. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Svájcban? Ott 1 millió a minimálbér... Fél millió a szállás akkor korrekt a fél millió.
2012. nov. 25. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

"Ez nem igaz, csak a most induló kis elsősök lesznek majd 16. éves korig tankötelesek, a kérdező lánya még 18. éves korig az."


Én 2002-ben kezdtem az első osztályt és idén kaptam matricát a deákomra, tehát nem vagyok tanköteles.

2012. nov. 25. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!