Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülők! Megengednétek a 13...

Szülők! Megengednétek a 13 éves lányotoknak, hogy egy 15 éves fiúval járjon? És, ha igen mit engednétek meg?

Figyelt kérdés
2012. jún. 19. 22:03
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
95%

Sajnos ez nem megengedés kérdése...

Milyen a fiú? Ismered? Honnan ismerik egymást? Suli?

Megengedném, hogy "barátkozzanak", talán elengedném őket moziba vagy fagyizni, de szigorú időkorláttal. Persze tudom, lehet 10 perc alatt d*gni a bokorban, és akkor meg jobb, ha inkább otthon csinálják, de ez elég korai lenne...

A fiút engedném látogatóba jönni, akár minden nap, de csak ha otthon vagyunk. Együtt alvást nem engednék, ha netán ott alszik, akkor külön szoba, de inkább ne aludjon ott, ha nem muszáj.


Viszont próbáld elmagyarázni a lánykának, hogy ha úgy érzi, hogy itt az ideje a szexnek, akkor szóljon neked, elviszed nődokihoz, nehogy terhes legyen. Ha bízik benned, mert nem akadsz ki, tudni fogod, hol tartanak, és a legrosszabbat, a terhességet ki tudod védeni.

2012. jún. 19. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
64%
Hát, te ismeresd a lányodat, mennyire megbízható, vagy bulizós, stb. Ha megengedném, meg akarnám ismerni a fiút mindenképp, hogy tudjam, kire bízom a lányomat. Suliidőben nem engednék találkozást este, csak hétvégékén, mondjuk mozi, séta, fagyizás, ilyesmi. De pl ottaludni nem engedném.
2012. jún. 19. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
82%

Megengedném. Randizhatnának normális, koruknak megfelelő nyilvános helyeken, de mindig tudni szeretném, hogy hová mennek, mit csinálnak. Vigye el a mobilját és legyen elérhető. Nem engedném sokáig kint maradni, max. este 8-ig, ez alól csak akkor van kivétel, ha kicsit tovább tart a film a moziban, vagy ilyesmi. A találkozásokon kívül telefonálhatnak, neten csacsoghatnak, de a tanulás rovására nem mehet a románc.

Testi dolgokat tekintve megengedném, hogy kézen fogva járjanak, csókolózzanak, de ennyi. Ha a fiatalember többet akar, járjon más lányával, ne az enyémmel...

Node nekem fiaim vannak... :) Ha kicsit átalakíthatom a kérdést és a választ, őket is engedném ennyi idősen lányokkal járni, de ugyanezekkel a feltételekkel, és azt is megszabnám, hogy a randit a zsebpénzükből kell állniuk, csak semmi toronyóra lánccal ennyi idősen... :)

2012. jún. 19. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
54%
Nem, egyáltalán nem engedné meg anyukám. Tudom, elég érdekes, hogy egy kamasz válaszol neked, de kérdeztem erről, na nem mintha tervezném vagy ilyesmi! Tudod, ilyen korban nem való ez egy kamasznak. Meg kellene várni a 15-16 évet. Sajnos a mai világban ez már elfogadott tény, de a gyerek az gyerek, 13 évesen ne járjon valakivel. De valószínű, hogy úgysem lenne belőle semmi. Bár ha a fiú 15 éves... Igazából ha annyira szeretne járni valakivel, beszélj neki a szexről meg ilyesmiről, mert egy 15 éves fiú már azért lehet, kissé ,,kanos". Ha megengeded neki és beszélsz róla erről, már csak rajta áll, hogy mit fog csinálni-ha van annyira értelmes, nem fognak egyből szexelni. Ha meg nincs, akkor... De reméljük, jól nevelted. Azért figyelj rá, de ne legyél folyton a nyakán a lánynak. Inkább legyél szigorú, ha lázadozik, lázadozik, de szerintem később majd inkább megköszöni, hogy nem lett ő is tini mami, mint a többi könnyűvérű korabeli(korunkbeli). Meg persze az is számít, mennyire ismered a fiút. Illetve mit tudsz a családjáról, szüleiről, mentalitásáról, hogy például képes lenne-e lefektetni a lányod. Valószínűleg most megijedtél, hogy Jézus, ez nem történhet meg a lányoddal, de ki tudja? Hisz gyerek, felelőtlen, mint mindannyian. Úgyhogy én a saját lányomnak nem engedném meg, vagy ha mégis, figyelnék rá, beszélnék róla erről és kicsit rövidebb pórázra fognám. Vigyáznék, hogy ne váljon belőle tiniri*anc vagy tini mami... Óvatosan!
2012. jún. 19. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
79%

Bár persze amiket írtam, jól gondold át, mert a lányod jellemétől, megbízhatóságától is függ. Ha az a tipikus rossztanuló, bulizós fajta, akkor felejtsd el, mert a végén ő is olyan lesz... Ha viszont megbízható, értelmes gyerek, igen, mehet, de kikötésekkel.


A mai társaimat látva, jól gondold meg!

2012. jún. 19. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
83%
Ha lenne lányom, úgy nevelném, hogy ha jár is valakivel, ilyen fiatalon ne akarjon csóknál többet!!!
2012. jún. 20. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
74%

Nekem 16 éves a lányom és 13 éves kora óta van barátja. ( a fiú akkor volt 15,5 ) Akkor és most is mi nagyon sokat beszélgetünk, hülyülünk. Mindent tudott a szexről, azt is hogy bármikor készen álltam rá hogy óvszert vegyek. Mégis 15,5 éves korában feküdt le vele először :-)

Büszke vagyok rá , hiszen én nem megtiltottam, csak tanácsoltam hogy várjanak még. Azóta , pont egy hete szakítottak. És miután én ilyen marhajófej vagyok , leültettem őket beszélgetni és azóta a fiú minden nap átjár hozzánk. Már nem szerelmesek, de mégis jó nekik hogy bármikor megölelhetik egymást, hisz nincs harag. Annó a fiú itt aludhatott már amikor a lányom betöltötte a 14-et, mivel tudtam és a lányom is hogy nem fog semmi történni. Sokat voltak itt nálunk, de eljártak strandra,moziba, sétálgatni. Bulizni nem jártak, a lányom és a fiú közös barátaikkal itt voltak nálunk, és együtt kártyáztunk, vagy karaokeztunk vagy csak iszogattunk.

Ez tőled függ, csak te tudod hogy mit engedhetsz meg a lányodnak és hogy mennyire megbízható! Mesélnél nekünk róla/róluk? :-)

36.N

2012. jún. 20. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
56%

Szerintem meg beszélj vele,hogy baromi fiatal még nem kell neki pasi,kislány még.Ok tanuljanak együtt,menjenek el moziba adjanak egymásnak puszit de ennyi.

Gondolom a 15 éves suhanc többet is akar,legalábbis a mai tinik szörnyűek,azt hiszik csak a szex a lényeg,és hogy érettek hozzá,de nagyon tévednek.beszélgess el vele még nem késő,legyen gyerekszerelme de ne akarjon komoly kapcsolatot 13-15 évesen mert felesleges,és éretlen hozzá.

2012. jún. 20. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim válasza:
59%
A scráctól is függ, de szerintem semmi akadálya, ha megbízol a lányodban. Nekem is 13 éves korom óta voltak barátaim, az első 16 éves volt, ráadásul tipikus rossz tanuló, én mégis szinte középsuli végéig maradtam kitűnő tanuló, és az első szexre is csak 18 éves korom után került sor (persze nem vele :) ) Tehát szerintem ne aggódj, csak értelmes keretek közé szorítsd ezt az egészet... 26/L
2012. jún. 21. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
36%

Nem engedném,mert 80%,hogy a vége szex lesz.Inkább járjon egy korabeli sráccal szerintem.;-)

16/L

2012. jún. 21. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!