Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Más fiatal is ilyen, vagy...

Más fiatal is ilyen, vagy bennem van a 'hiba'?

Figyelt kérdés

Nem nagyon vannak barátaim. A suliban jól kijövök 'mindenkivel', de nincs 'öribarim'. Az eddigi 'komolyabb' barátságaim pár év után befuccsoltak. Ezért leginkább csak haverjaim, ismerőseim vannak, mert nem akarok megint csalódni. A nyári szünetemet is leginkább egyedül töltöttem (dolgozgattam, csavarogtam, leginkább egyedül). Bulizni nem szoktam, csak ha az ismerőseim elhívnak szüli-vagy névnapra.


18l



2012. dec. 1. 16:18
 1/9 anonim ***** válasza:
A fiatalok többsége társasági ember. De ha te jól érzed így magad, nincs probléma.
2012. dec. 1. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Csak a hétvégék és a szünetek rosszak egy kicsit...
2012. dec. 1. 16:24
 3/9 anonim válasza:
100%

Sokan azt hangoztatják, hogy fiatalon tombolj, bulizz... De nincs benned semmi hiba, csak te nem ilyen vagy.

Egyébként abszolút átérzem a helyzeted, én is hasonlókat tudnék magamról írni (sajnos?).

2012. dec. 1. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szerintem a kérdező azt akarta ezzel mondani,h nem érzi így jól magát. Én nem tudom milyen,de nálunk is vannak ilyen lányok a suliba,bár ott inkább bennük van a hiba. Nem akarok bunkó lenni,meg semmi,de először szerintem ezen gondolkozz el. Sok sikert,hogy barátokat szerezz! :)


17/L

2012. dec. 1. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
lehet kicsit érettebb vagy, mint körülötted lévő korodbeliek. Nem akarlak elkeseríteni, de valószínű, hogy soha nem is lesz sok barátod. Majd egyetemen meg a munkahelyeden, véletlenül összeismerkedsz néhány emberrel, megmenekítve a szociális életedet.
2012. dec. 2. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Barátai az embernek csak néhányan vannak,de az sem kötelező.

Az igazi gyermekkorban kötött és egész életen át tartó barátságok nagyon ritkák!!!Akiknek ilyen van azok nagyon szerencsés emberek.

Majd ha idősebb leszel és felnőtt életet kezdesz élni(munkahely,önfenntartás)majd akkor fognak kialakulni igaz és mély barátságok,amik lehet hogy csak évekig tartanak,lehet hogy tovább.

Ez-mint minden-folyamatosan mozgásban van.

Új barátságok kötődnek,régiek elkopnak és így tovább.

Nincs benned hiba.

2012. dec. 2. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia.


Igen, vannak ilyenek is, köztük már én is.


Régen nagyon adtam az ilyen "társasági életnek", aztán szépen lassan kiderültek a barátokról a turpissággok, az egyik az akkor barátnőmmel kavart, a másik mindenkit kibeszélt, a harmadik meg csak akkor jött, ha pénz kellett vagy volt valami baja.

Igazából maradt 2 olyan ember akiért a tűzbe raknám a kezem, csak abból az egyik kiment Angliába a másik pedig Keszthelyen tanul jelenleg.

Szóval úgymond egyedül maradtam. Annyi, hogy néha suli után az osztálytársakkal megiszunk egy sört, aztán ennyi.

Pedig előtte koncertek, meccsek, utazás, minden volt.


És ahogy írtad, én sem akarok már csalódni, ezért sem barátkozok össze meg vissza. Lehet, hogy unalmas sz@r életnek tűnik, de legalább már nem húz vissza senki.


19F

2012. dec. 2. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, valószínű, hogy nem vagy egy átlagos fiatal, csak kérdés, miben különbözöl a többitől. Mindig nehéz azoknak az embereknek, akik nem tucattermékek, mások mint az átlag, egyedibbek, esetleg komolyabbak, érettebbek koruknál.

Én már 40 éves vagyok, a 80-as években voltam fiatal, amikor a diszkókorszak beindult. Mindenki imádta a diszkózenét, én nem, ezért nem is szívesen buliztam. Olyan dolgok érdekeltek, ami a legtöbb osztálytársamat nem érdekelte. Amikor egyszer megvettem a könyvesboltban a Büszkeség és balítélet c. könyvet, a boltos furcsán végigmért(16 voltam akkor) és közölte, én egy igen szűk réteghez tartozom. Hát lehet... Gimi után főiskolára mentem, ahol más világot ismertem meg, több barátot szereztem, akik hasonló érdeklődésűek voltak, mint én.

Lehet, hogy veled is így lesz. Nem tudom, milyen suliba jársz, fogsz-e továbbtanulni, vagy dolgozni fogsz,de talán majd a továbbtanulás során vagy a munkahelyen találsz olyan emberekre, akik majd közelebb tudnak állni hozzád.

Szerintem használd ki az otthon töltött idődet arra, hogy önmagadat jobban megismerd: ki vagyok én, mi érdekel, mi tesz boldoggá? Nem kell feltétlenül bulizni, keress olyan tevékenységet, ami érdekel. Van aki sportol, jógázik, varrótanfolyamra jár, kézműveskedni tanul stb. Pl. az egyik barátnőm lánya 18 éves, szabad idejében egy állatmenhelyen önkénteskedik, szereti az állatokat. Sok osztálytársa meg hülyének nézi ezért, mert nem értik meg, ő jobban szót ért az állatokkal, mint az(átlag)emberekkel.

Nincs ezzel semmi baj, nem vagyunk egyformák, szerintem keresd meg te is a neked megfelelő tevékenységet, amivel értelmesen el tudod tölteni a szabadidődet, feldob és inspirál.

Sok sikert!

2012. dec. 3. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szerintem csak próbálj meg egy barátra támaszkodni. :) Egy olyanra, aki tényleg megért téged és elfogad úgy, ahogy vagy. A hiba pedig természetesen nem benned van, talán csak más vagy a többieknél.

És teljes mértékben egyért értek azzal a hozzászólóval, aki azt mondta, hogy a több barát se mindig jó. Van, amikor igen, a szerencsés esetben. (Szerencsére én odatartozok.) A másik esetben csak te fogsz csalódni. Régi osztályomban már láttam ilyet.

Én azt mondom előbb-utóbb mindenki talál barátokat. Munkahelyen, iskolában stb. A közös érdeklődés összehozza az embereket, de van mikor elég a szeretet. :) Egyik barátomnál csak beszélünk és beszélünk, és hogy mi a közös bennünk? Leginkább a barátság.(Persze még még más dolgok is. :-) )

(És nem tudom, mikor lettem ilyen szenteskedő, de remélem segíthettem.)

A nyári szünetet én leginkább a családdal szoktam tölteni, meg egyébként is, ilyenkor szinte mindenki szétszéledt. :) Utazgat és miegymás.

2013. jan. 9. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!