Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 15 éves fiú, kezelhetetlen,...

15 éves fiú, kezelhetetlen, borzalmasan viselkedik és az apjára akar hasonlítani, ami jelenleg nem pozitívum. Mihez lehet kezdeni?

Figyelt kérdés
Ha el van vele beszélgetve, fél óráig tart, és elfelejti. Az apja egy bántalmazó alkoholista feketemunkás, 4 éve felé sem szagol, nem fizet semmit, de a gyerek meg van veszve érte (rá szinte soha nem emelt kezet, csak a nővérére, de arra még emlékszik, mikor menekülniük kellett előle, télen, papucsban). A jogaival jön, de lassan harmadjára járja a hatodik osztályt. Védelembe van vetetve, de semmit nem ér, a családsegítősök csak tutujgatják, amiből ő azt szűri ki, hogy ő a király, az anyja meg egy senki. Borongat, felfal egy heti kaját egy nap alatt (nagyon rossz anyagi körülmények között élnek, köszönhetően az apuka adósságainak), a szobájába viszi a rossz lábost, lavórt és abba szarik, meg PET palackba hugyozik, rohad az egész szoba. Alig vagy egyáltalán nem fürdik, fogat fél éve nem mosott, semmivel nem lehet rávenni, de ünnepi dekorációt azt csinál... Időnként lop, és nem méri fel a súlyát, ha az apjáról egy rossz félszót is mondanak, kikel magából, mint egy elmeháborodott. Az anyjának dirigál, ha az meg felemeli a hangját, fenyegeti a rendőrséggel, gyámüggyel, satöbbi. Már nincs idegzete foglalkozni vele. Egy-két haverja van, de barátai sehol, sose voltak. Közben pedig csak a játékok, a tévé, mint egy óvodás. Gondolkodtunk, hogy lerakjuk az apjának, de nem tudjuk, hol van, csak időnként eteti a gyereket telefonon, hogy "jövő héten meglátogatlak". Ha szépen van szólva hozzá, az a baj, ha üvöltenek vele, meg az.
2012. dec. 11. 12:49
 1/7 anonim ***** válasza:
Egy pszichológus talán segítene rajta.
2012. dec. 11. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Jár pszichológushoz, a családsegítőbe, másra nincs pénzük.
2012. dec. 11. 13:08
 3/7 anonim ***** válasza:
Anyuci úgy érzem nem alkalmas arra, ami itt segítene, mert ez sem most kezdődött. Én személy szerint nem jutottam volna el vele idáig, mert már nagyon nagyon korán fellépnék az ilyen viselkedéssel szemben. Innen szép győzni. Egy erős kéz, szabályok, és ha nem tanul, akkor munka kellene neki, és megértené az élet lényegét. De ezzel a gyerekkel évek óta senki nem foglalkozik, (és nem tartom érdembeli foglalkozásnak anyuci tutujgatását, apuka telefonjait). Nincs körülötte egy ép felnőtt és ez meg is látszik rajta.
2012. dec. 11. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ezt alá is kell írnom. 15 évesen költöztem el... csak én lány vagyok, a "nővére".
2012. dec. 11. 13:30
 5/7 anonim ***** válasza:
Hmm. Vannak ezek a gyerek lelkisegély táborok. (a vadaskertben azt hiszem, van ilyesmi.) Talán az jót tenne neki. Legalábbis, én ismerek olyan kamaszt, akinek egy ilyen tábor, és pláne az ott megismert emberek sokat segítettek.
2012. dec. 12. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"a szobájába viszi a rossz lábost, lavórt és abba szarik, meg PET palackba hugyozik, rohad az egész szoba. Alig vagy egyáltalán nem fürdik, fogat fél éve nem mosott, semmivel nem lehet rávenni, de ünnepi dekorációt azt csinál..."

mert a karácsony örök..... xdxddx ez a gyerek tisztára mint egy állat.sztem nemskomindent lehet kezdeni vele.talán a gyerekotthon a legjobb megoldás de onnan meg gondolom elszökne.

2012. dec. 13. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Igen! Vadaskert Ifjúsági Pszichiátria: ez tuti hogy betegség (is).

Ahová jár , onnan be tidják utalni, de kell egy határozott felnőtt, aki el is viszi, és jogosult is a dolgait intézni. Ez most anyukád lenne. :(

2012. dec. 19. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!