Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit tennétek ha megtudnátok...

Mit tennétek ha megtudnátok hogy a (mindjárt) 15 éves lányotok már szexuális életet él? Hogyan reagálnátok? Mit mondanátok/tennétek?

Figyelt kérdés

Eddig azt hittem, hogy bizalmas viszonyban vagyok a lányommal, de úgy tűnik ezt csak én gondoltam. Mindig mindent megbeszéltem velük, a szex sem volt tabu. Másik lányom lassan 18 éves, ő elmondta anno (igaz már 17 volt), hogy készülnek a szexre, és azután is tudtam, hogy megtörtént. A kicsivel sem éreztem, hogy távolabbi lenne a viszonyunk. Tudtam, hogy van barátja pár hónapja, de naivan azt hittem, hogy majd 2, legalább 1 év múlva lesz esedékes erről kérdezgetni.

Nem tudom, hogy mit mondjak neki, azt hogy tudom, vagy csak próbáljak tovább beszélgetni vele hátha elmondja, de tegnap este is próbáltam kihúzni belőle nem mondtam el. A tiltásnak nem hiszem hogy lenne értelme.



2012. dec. 18. 10:57
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
23%

Hát elsőre,biztosan szájon vágnám ha a 14-15 éves kislányom szexelne és meg tudnám.

Úgy gondolom,hogy sokban függ a neveléstől,de ha az első lányod nem volt ilyen eszetlen,akkor valószínűleg a kicsi nehezebb eset.

Megmondanám neki,hogy csalódtam benne mert úgy tudtam,hogy értelmes,felelősségteljes lány,aki nem fekszik le egy fiúval 14-15 évesen pláne pár hónap után.Elmondanám,hogy ha eddig nem tettem,hogy a korai szexuális életnek rengeteg veszélye,hátránya van,és hogy sajnálom,hogy ennyire tartott engem hogy nem beszélt velem róla,miután bizalmas a viszonyunk.Szerintem ennyi elég lenne,és továbbra se engedném az ott alvást és a fogamzásgátló tablettát,sőt nem tudom mennyire engeded el buliba de én ezek után nem engedném(mondjuk amúgy sem),mert elvesztettem a bizalmamat.

2012. dec. 18. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
11%
Szerintem meg igenis igaza van annak a válaszolónak aki szerint nem voltál vele elég kemény,persze azt nem kell tiltani hogy gyerekszerelme legyen de ha szigorúbban van fogva akkor nem csinál ilyet.
2012. dec. 18. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
28%

Nem értem, miért kellene szájon vágni.. Attól újra szűz lesz? És miért baj, ha 15 évesen lefekszik egy olyan fiúval, akivel együtt vannak és kölcsönösen szeretik egymást? Nem egy jöttment akárkiről van szó. Bár, tudom, itt a gyakorin mindenki babázott 15 évesen és mindenki 20 felett vesztette el a szüzességét. :)

Kérdező: gondolom, rendesen felvilágosítottad, úgyhogy nem kell aggódnod. Valószínűleg zárkózott ilyen téren, ezért nem mondja el.

2012. dec. 20. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
30%
13-as, én már alsósként is szerelmes voltam egy srácba, ő is belém, lehet, hogy szexelnünk kellett volna?
2012. dec. 20. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Ezt a kérdést nem az anyuka hanem a kisgyerek tette fel. Egy felnőtt embernek nem számít, hogy majdnem 15 az csak a gyerekek hangsúlyozzák ki.

Mit tennék? Azt jobb ha nem írom le.

2012. dec. 20. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
ja 13 as,nekem is volt szerelmem már oviban alsóban sőt barátom 14 évesen mégsem szexeltem vele,igen is nagyon szomorú hogy agyerek szét tette már a lábát
2012. dec. 20. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Istenem, de ki tudjátok forgatni az ember szavát. :D Egy szóval sem említettem, hogy akkor szexelni kell. Egyszerűen csak az ember lánya, ha szétteszi a lábát, akkor inkább annak tegye szét, akivel kölcsönösen szerelmesek egymásba, mint annak, aki csak egy jó dugást akar.
2012. dec. 21. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:
Vennék neki egy vibrátort vagy tampont és elmondanám neki, hogy kell használni!
2012. dec. 30. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Sokszor nem nevelés, hanem társaság kérdése hogy mit fogad el normának az a tinédzser. Ha olyan az osztályközössége, vagy a baráti társasága bátorítani fogják mindannak a dolognak a megtételére ami az otthoni normákba nem tartozik bele. A tapasztalat hogy leginkább figyelni kell a társaságot. Ha már megtörtént a lányodnál, akkor fogadd el, és próbálj meg bizalmas barátnői viszonyt kialakítani vele hogy veled beszélje meg a jövőben a fontos dolgokat. Te vagy az aki a számára legjobb irányba tudod terelgetni , ezért fontos a még jobb kapcsolat kialakítása.
2014. ápr. 21. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!