Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit csináljak a gyerekeimmel?...

Mit csináljak a gyerekeimmel? Ne töltsük együtt a karácsonyt?

Figyelt kérdés
Három éve elváltam a férjemtől,van 3 közös kislányunk. 1 éve megismertem egy férfit..nagyon szeretem őt,de a lányaim nem igazán fogadják el.Sőt kész kis össze esküvők ahol tudnak keresztbe tesznek neki..Ő nagyon megértő de a nagyobbik lányom ( 15 éves)nagyon durva dolgokat mond neki,én nem is tudom,hogy van ennyi türelme. A másik két lányom (9,4) meg persze követik mindenben.A nagyobbik lányom Maya kitalálta,hogy ő nem tölti velünk a karácsonyt hanem kimegy az apjához (Angliában él) és addig nem is jön haza amíg együtt lakom a párommal.Nem tudom mit csináljak,a párom szerint csak hiszti.. de ez a hiszti már 9 hónapja tart. 33/N

2012. dec. 18. 21:26
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:
Mert nem akarom elengedni a lányom egy másik országba több ezer kilométerre tőlem.Szerintem aki anya ezt megérti.
2012. dec. 18. 21:50
 12/27 A kérdező kommentje:
Jártunk orvoshoz.A középső lányom beszélt vele... De Maya csak dacolt és nem mondott neki semmit.
2012. dec. 18. 21:52
 13/27 anonim ***** válasza:
94%

Akkor még rosszabb lesz a viszony, a volt férjed bíróságra, megy a 16 éves lányt megkérdezik hol akar lakni, nyilván az Apát fogja mondani, feljön a molesztálós téma aztán még a kicsiket is neki ítélik.

Ez jobb lenne?

2012. dec. 18. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:
Akkor sem adom a lányaimat. És ha Maya ezt megtenné velem...nem tudom.. óriásit csalódnék benne.
2012. dec. 18. 21:56
 15/27 anonim ***** válasza:
75%

Szívesen elbeszélgetnék a lányoddal. Meg tudod adni az MSN-jét, Skypeját, vagy Facebookját?

(mielőtt belém kötnének, értek a pszichológiához)

2012. dec. 19. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
97%

16 eves voltam mikor eloalltam azzal, hogy bezzeg az Apunal igy ugy meg amugy...Anyam gondolt egyet es azt mondta ha itt nem tetszik, probaljam meg Apunal....inkabb nem probaltam meg! Mert a felesege egy igen erdekes enyhen retardalt szerzet volt - kerdeztem is Aput tobbszor, hogy miert vette el azt a not?! sose kaptam ra epkezlab valaszt.

En is anya vagyok. Ha a ferjemmel kulon mennenk - bar nem igy tervezzuk - valoszinu en is ezt mondanam a gyerekunknek. Anglia es Mo nem tavolsag. A gyerekek termeszetuknel fogva onzok. A ferjem anyja is talalkozott valakivel (miutan a ferjem apja meghalt) a ferjem elfogadta de a huga evekig elkovetett mindent, hogy ne legyen az anyja boldog...

En egyet ertek azokkal akik azt mondjak engedd el, menjen, lasson vilagot, normalisan megtanul angolul is. Akkor fog dobbenni ha kiderul apa sem szent es neki is van b.noje. Tepni fog haza!

2012. dec. 19. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is engedd el. Ne legyél már úgy fönnakadva a karácsonyon.

A végén még rádfogják, h annyira önző vagy, hogy nem engeded a lányodat világot látni, nyelvet tanulni. Kisérd ki a reptérre. Mond neki, h szeretd és hogy vissza várod.

Addig meg, míg a főkolompis távol van, a párod szerettesse meg magát a kissebbekkel. Vigyétek őket állatkertbe, moziba, korcsolyázni. A párod társasozzon velük míg te főzöl. Ha nincs ott a nagylány, aki a pérod ellen hangolja a kicsiket, talán megszeretik. És ha majd újságolják a nagynak skypon, h milyen jól szórakoztak/nak anya barátjával, talán a nagy is kicsit megenyhül. Sőt, ha mondjuk visszajön(mert szerintem vissza fog, már csak a haverok miatt is, egy 15 évesnek az fontos), akkor talán a kicsik fogják majd védelmükbe venni a pótapucit.

"Oszd meg és uralkodj."

Ezzel a molesztélós esettel meg ne gyötörd magad. A pszichológus persze továbbra is kell a lányoknak. De a több 100 000 mostoha apuka közül kb 1 ilyen van. Te balszerencsédre kifogtad azt az eggyett. Tanultál belőle, a mostani párod nem ilyen.

2012. dec. 19. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
100%
Engedd el a lanyod, ugysem maradhat otthon veled orokke. Az angol fontos, es el sem hinned mennyire sokat fog szamitani kesobb a munkakeresesnel, onbizalom epiteseben. Hagyd, hogy maga dontse el mit akar! Onzok a gyerekek is es a szulok is...
2012. dec. 19. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:

"Mert nem akarom elengedni a lányom egy másik országba több ezer kilométerre tőlem.Szerintem aki anya ezt megérti."

Neked fáj elengedni, neki fáj itt maradni.

Mint anya kérdezem az anyától mit kellene tennünk?

Tudod én elengedném: inkább nekem fájjon.

2012. dec. 20. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:

# 16/19 tegnap 05:46

Tudja,hogy van barátnője és jóban is van vele.

2012. dec. 20. 20:16
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!