Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Iskolai felvilágosítás? (lent)

Anonymus12 kérdése:

Iskolai felvilágosítás? (lent)

Figyelt kérdés
Na szóval látom, hogy páran megkérdezték, miért ilyen későn, 6.ikban kapnak iskolai felvilágosítást. Ugye valszínűleg ők városiak,mert itt falun 7.es vagyok és még mindig nem kaptunk szex.felvilágosítást, több osztálytársamnak megjött a mensese,valkinek már 4.ik végén. Ha annyira érdeklik őket: internet, SZÜLŐK. Persze valszínűleg már felét tudjuk... De akkor is, meglehet kérdezni, én 12évesen is elég sokat tudok,ami érdekelt, utánanéztem. Nem kell ezen az oldalon rinyálni... Úgy tudom, 8.ikban kapunk,mégsem hisztizünk falun 12-13 évesen: mikor lesz már felvilágosítás? Miért nincs ennyi eszük?
2012. dec. 30. 19:44
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, hogy ez város vagy falu kérdése lenne. Mi is falun lakunk, a húgom 4.osztályos(!) és az idén ősszel meg volt nekik a mensturációs, és a szexuális felvilágosítás is. Na ez meg a másik véglet.
2012. dec. 30. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
És ez hol kérdés?
2012. dec. 30. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Mi ann5. osztályban kaptunk erről felvilágosítást, húgom másik suliba jár, ő 4. osztályban.
2012. dec. 30. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Iskolai felvilágosítás lényege az lenne ugyebár, hogy a gyerekek által összeszedett sok tévhit és netről szedett hülyeséget helyrehozzák, és valós dolgokat halljanak egy felnőttől.

Nálunk (városban) 7. osztályban volt felvilágosítás, persze jobb mint soha, de azért 7-ben már páran túl voltak már az első szexen is... Húgom faluba járt suliba, egyáltalán semmilyen felvilágosítás nem volt, csak adtak nekik egy kiskönyvet a témáról, amit szerintem senki nem olvasott el.

Szülőktől kevés gyerek mer kérdezni ilyen témában, mert nincs olyan bennsőséges kapcsolatuk, vagy épp a szülő régimódi és tabutéma a szex, vagy nem ér rá, stb. Az internet tele van hülyeségekkel, le kell szűrni mi igaz belőle, meg mi nem. De ezt egy gyerek honnan tudja? Rákérdezhet egy ilyen oldalon mint ez... de ez is tele van buta tinikkel akik csak beszélnek a szexről de gőzük nincs róla. Ezért kéne iskolában egy rendes felvilágosítás mindenkinek, de még időben.

2012. dec. 30. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
igazad van! Én megkérdeztem apukámtól 12évesen, csak még nem voltunk otthon kettesben...:)
2012. dec. 30. 20:21
 6/9 anonim ***** válasza:
És ez hol kérdés?
2012. dec. 30. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
2012. dec. 30. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Mi 8.-ban kaptunk felvilágositást ovszert,meg mindent
2012. dec. 30. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
nem felvilágosítást kértem;) értem köszi:)
2012. dec. 30. 21:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!