Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért utálják a fiatalok a...

Miért utálják a fiatalok a rendőröket?

Figyelt kérdés
2013. jan. 15. 14:21
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:

A fiatalok nagy resze a

Gta miatt, es a Need for sped miatt erez ellenszenvedt a rendorok irant.

A tobbi meg vagy elkovetett kisebb buncselekmenyt, amitol rendorsegi ugye lehetett, vagy csak beakar kerulni a feljebb emlitett csoportba :D

2013. jan. 15. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
82%

Kb. azért mert korruptak (tisztelet a kivételnek)

40 évesen nyugdíjba mennem míg másoknak annyit évet kell ledolgozni és még a nyugdíj melett dolgoznak is -.-

Csak büntetni tudnak a bírságokból élnek...a bűnöző cigányokat meg észre sem veszik...


15/F

2013. jan. 15. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
39%

Utolsó, és ez a véleményed a kemény 15 éves élettapasztalatod alapján alakult ki?:D Ne röhögtess már! Attól, hogy mások véleményét szajkózod még nem leszel nagyfiú.


Amúgy ez egy érzékeny téma. Mindenféle esettel találkoztam már. Amikor ismerős/rokon több tíz km/h-val túllépve a közúton megengedett 90 km/h-ás sebességet nekiállt hőzöngeni, hogy mocsok rendőrök. Érdekes, én gyorshajtásért még sosem kaptam bírásgot, de amikor ő túllépi, akkor a rendőr a hülye...persze, hogyne.

Az is igaz, hogy sokszor tehetetlenek. Nem feltétlen saját maguk miatt, hanem ezt írja nekik elő a szabályzat/törvények. Mint ahogy az is igaz, hogy vannak közöttük hülyék, akik minden baromságért a normális állampolgárt inzultálják. Csak ugye mindenki tudja, mekkora publicitást kapnak a rossz hírek, és mekkorát a normális rendőrökről szóló történetek.

Kaptam bírságot azért, mert nem volt E jelzés a bukómban (oké, hogy kell lennie, de végülis az én saját hülyeségem, ha gagyi sisakot veszek:D) De volt már olyan, hogy megállított a rendőr mert nem volt hátul világításom (nem vettem észre, elinduláskor működött). Na mondom újabb bírság, erre hozta a zseblámpát, hogy nézzük csak azokat a drótokat és csatlakozókat? És segített megkeresni, hogy hol csúszott szét a dolog. Összedugtam, és egy ígéret fejében (otthon oldjam meg normálisan, mert így eltaposnak este az úton) elengedett. Meg is csináltam másnap!

Szóval mindkettőre mindig van példa, csak nem mindegy, melyiket hangsúlyozzuk ki.

Alapvetően én azért igyekszem tisztelettel hozzáállni a rendőrökhöz.

2013. jan. 16. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
57%

Mentél már haza úgy egy igazoltatás után, mint egy kivert kutya? Görbítették már el a kulcsodat, hogy ne tudj bemenni a lakásba, miután kib@sztak az örsről hajnalok hajnalán? Vertek már meg a rendőrautó hátsó ülésén? Nem? Örülj neki, és ne is utáld őket. Becsületesek, bizony.

Engem viszont igen, fent tartom a jogot utálni őket.

19/F

2013. jan. 18. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
38%

Aki annyira utálja őket remélem, ha kirabolják a lakását vagy ne adja isten megölik a szerettét akkor eszébe se jusson a 107-et tárcsázni.....


Főképp az indokolatlan bírságokért és a hülye szabályok miatt utálják őket, amikhez közük sincs, ők csak a kis emberek akiknek muszáj akármilyen hülyeség is betartatni.

2013. jan. 18. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
64%

Miért lennél attól kivert kutya, hogy igazoltatnak? Igazoltattak már engem is, de kb 10 perc múlva már elfelejtettem az egészet. Mondjuk lehet, hogy azért, mert nekem nincsen takargatnivalóm, és normális hangon beszéltem a rendőrökkel (emberszámba vettem őket) és együtt is működtem velük.


Ne akard velem elhitetni 16-os (vagy akárhányas), hogy sétáltál az utcán, megállt melletted egy rendőrautó, berántottak és brahiból megvertek. Gondolom nem véletlenül kerültél annak a rendőrautónak a hátsó ülésére. A kulcsgörbítésre is vonatkozik az "Amilyen az adjonisten, olyan a fogadjisten" mondás. Ha le "büdöszsernyákozod" őket, akkor ne csodálkozz, ha ez a hála.


Nem ismerem a pontos körülményeket. De a másik fél mondandója nélkül a te szavad sem túl hiteles...

2013. jan. 18. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
minek kell utálni őket? jó..lehet hogy nem éppen minden rendőr a legkedvesebben igazoltat és némelyik meg lusta,de ez akkor sem jellemző mindegyikre, vagy jobb lenne egy rendőrség nélküli világ, ahol bármikor, ok nélkül, bármilyen következmény nélkül leszúrhatnak az utcán vagy lelőhetnek? hát..nem hiszem
2013. jan. 19. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
Engem és még 2 társamat minden ok nélkül aláztak meg 30 ember előtt. Ráadásul már nyugalmazott rendőr volt. A másik ok nélkül megbilincselt, azt gondolta poénos. Egy másik pedig hamis tanúvallomást tett egy barátom ellen. Ott voltam, láttam mi történt, de a zsarunak hittek, pedig egy szó sem volt igaz amit mondott.
2013. jan. 19. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
17es! Ha nem vetted volna észre, ez már egy olyan ország, ahol minden ok nélkül lelőnek, leszúrnak. Az, hogy utána őt megbüntetik, vagy sem, nem változtat a történteken.
2013. jan. 19. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:

Nem csak a fiatalok, az idősebbek is utálják őket. A kommentek között valóban feltűnt több nagy igazság is.


Tényleg borzasztóan hamar nyugdíjazzák őket, ami után nyugodtan vállalnak (ha vállalnak) más munkát és igen szép nyugdíjat vesznek fel.


Való igaz, hogy a rendőröknek felsőbbrendűségi érzésük van. Ez nem titok, sok kutatás és tanulmány született már a témában, ez csak pszichológia. Ha megtehetsz valamit a másik ember kárára, azaz hatalmad van felette, akkor ezzel előbb utóbb vissza fogsz élni. Ez még talán nem is teljesen az ő hibájuk, ettől függetlenül utálatra adhat okot.


A rendőrök általában iszonyat lusták, hiszen hozzá vannak szokva, hogy ritkán van esemény. (szerencsére) Nem olyan a munkájuk, hogy minden reggel bemennek, elkapnak pár maffiózót, lövöldöznek, aztán hazamennek. Általában csak büntetnek, unatkoznak, mászkálnak, ücsörögnek.


Valóban borzasztóan korruptak, mint tudhatjuk a hírekből is, de ez nem csak rájuk igaz, szóval ezt nevezhetjük magyar mentalitásnak is.


De ami a legnagyobb baj, hogy borzasztóan hülyék. Egészen egyszerűen nem az értelmes tanult réteg választja ezt a szakmát. Ez sem meglepő persze, de ettől függetlenül gond van, ha az intézkedő rendőr nem képes felfogni mi is történik körülötte.


És a végére egy kis anekdota. A múltkor kiraboltak aztán persze mentem feljelentést tenni.. Nem részletezem, de 3 héttel az eset után felhívtam a kapitányságot, hogy mi újság, erre azt merték nekem mondani, hogy "csak csütörtökönként van benn a számítógépes ember, és mi nem tudjuk kezelni, úgyhogy jövőhéten próbáljam meg újra". A másik aranyköpésük "hát igen, ott van térfigyelő kamera, de nem olyan jó a minősége, hogy az autót fel lehessen rajta ismerni". Úgyhogy aztán feladtam a dolgot. Teljesen feleslegesen szívattam meg magam a feljelentés hosszadalmas és fárasztó procedúrájával. (Annyit el kell ismernem, hogy ők legalább már amikor bementem a kapitányságra, akkor mondták hogy felesleges feljelentést tennem, szóval menjek inkább haza. És milyen igazuk volt.)

2013. jan. 19. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!