Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hová vezet az, ha a mai...

Hová vezet az, ha a mai fiatalság ilyen irányban halad tovább?

Figyelt kérdés

Középiskolás tanároktól szeretném kérdezni, hogy mi a véleményük a mai 15-20 éves gyerekekről illetve fiatalokról.

Minden korosztály más és más. Egy pár évvel ezelőtt még úgy álltak hozzájuk hogy "ők ilyenek, mi meg olyanok voltunk..." De most már kezdenek a dolgok nagyon eldurvulni. Az órákon káosz van és tulajdonképpen azt csinálnak amit akarnak.

Véleményük szerint hová vezethet mindez és miért jutottunk el ideáig? Mert valljuk be, elkezdtek elbutulni a fiatalok. Elbódította őket a beléjük sulykolt sok hamis kép, a sexről, buliról és a gazdagságról. Ahogy én tapasztaltam némelyikük egy elég absztrakt álomvilágban él.



2012. máj. 4. 22:16
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

nagyon nehéz kérdés


ettől függetlenül vannak olyan tanárok

akiket a legrosszabb fiatal is meghallgat, kedvel


az is számít, hogy az oktató hogy áll a hallgatóság felé


kell némi előadói készség, hogy komolyan vegyenek


érzelmekre hatva, dinamikus előadásokat kell tartani

(akár prezentáció vetítéssel)


órákon való facebookozást, telefonálgatást egy jó házirenddel lehet rendezni

amit be kell tartatni

ehhez kell magabiztos, erős igazgatóság

[telefonok összeszedése, elvétele]

wifi blokkoló használata (diák nem is tudja, mi van, csak nincs net)

2012. máj. 4. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Első: Mármint akkor gyűjtik be a telókat, ha valaki fb-zik, alapból nem, ugye így értetted?


kérdező: ezeregy ilyen kérdés van, hogy mi lesz a fiatalokka stb, mondjuk most lehet, nem helyénvaló beleszólnom, mivel te most pont a tanórákra gondolsz, de ez nemfontos, csak megjegyzem.

Amúgy sztem ezek az emberkék szépen kihullanak a normálisak közül, szétissza az agyát, tönkreteszi magát, később a maréknyi normális(abb) gyerek, viszont majd elvisz rohadt sok pénzt, amiért majd küzdeni fog ez a sok 'elrontott' fiatal, úgyhogy számukra nem túl fényes a jövő. Az álomvilág, amit írsz elég sokukra érvényes, és egyszerűen rémisztő, milyen változásokon át nem esnek ezek a gyerekek... Ismerettségi körömben is van, aki kitűnő tanuló, példadiák volt, mostmeg minden hétvégén a sárga földig issza magát, kábítószereket nyom magába, úgy füstöl, mint egy nagyobb gyár, és csak 6 tárgyból áll bukásra...

2012. máj. 4. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
26%

nem ördögtől való szerintem

hogy csak a szünetekben lehessen hozzáérni a telefonhoz


vagyis alapból kellene elvenni

semmi szükség rá az óra alatt


nem ütközik emberi jogba

2012. máj. 4. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
82%
ki neveli őket? a felnőtt!
2012. máj. 4. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
82%
szülők hibája
2012. máj. 4. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
80%

Hova tartunk? High way to hell! Bocs, ez nagyon gyenge volt:')

Amúgy nem feltétlenül a felnőttek hibája. Aki hülye az abban alapból ott van a hiba.

2012. máj. 4. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
86%

Végülis igen, bár én jobb ötletnek tartom, hogy tegye ki a padra, mivel, az ember tudniillik nem adja ki szívesen a keze közül a telefonját, vagyis én tuti egész órán azon pörögnék, hogy jujjmileszvele, karcoslesz stb. aztán lehet, hogy ez nem így van, de szerintem, ha kiteszik a padra, az bőségesen elég, használni nem tudja, baja nem lesz, és mindenki jól járt.


Amúgy egyetértek, általában a szülők hibája, és nem is az, hogy mennyire szigorú, hanem, hogy mennyit foglalkozik vele... egy gyereknek nem az kell, hogy mindent megkpjon, hanem, hogy a szülei azért bagózzanak rá, vagyis szerintem, ha lenne ideje néhány szülőnek a gyerekével foglalkozni, sokkal jobb lenne a helyzet.

2012. máj. 4. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
Képmutatás,szemtelenség,nagyzolás,stb a mai fiataloknál nagy részben az RTL-nek és a TV2-nak köszönhetö amilyen sorokat ad (valóvilág,megasztár,stb)
2012. máj. 5. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem minden kamasz közösség ilyen. Én egy elég jó suliba járok, és persze itt is van néhány khmm... -ha már kigondoltam, akkor leírom- k*rva és hülyegyerek. Mert mindenhonnan az folyik, hogy milyen menő vagy ha bulizol, iszol, cigizel és szexel. Szerintem ez elég nagy részben a szülők hibája, a médiáé, és persze magáé a gyereké, mert már fel tudná fogni ép ésszel, hogy mi a helyes értékrend. Tudom, hogy milyen a legalja, én is majdnem közéjük tartoztam. Akkoriban váltak a szüleim, és úgy éreztem, minden összeesküdött ellenem. Könnyen kapható voltam bármire, és ezt sajnos néhány 'barátom' ki is használta, megmutatta az igazi "élvezeteket". Cigiztem, néha be is rúgtam (AZT soha nem tettem meg, szerencsére ennyi eszem azért volt) és azt hittem, hogy ez jó. Aztán jött a felismerés, és megpróbáltam ezt a korszakot kitörölni az életemből. Nem lehet. Mindig ott lesz, és ez nem is baj, emlékeztetni fog, hogy van még ennél lejjebb is. Hibáztam. Belátom, elfogadom, elismerem a hibákat, de én új életet kezdtem. Már nem fogok soha visszatérni ehhez az életmódhoz, nem annyira jó, mint azt sokan gondolják. Ha úgy nézzük, számomra ez egy tanulságos helyzet volt, most már tudom milyen, és nem vágyom utána. Sajnos sok tini mégis a könnyebb utat választja. Hát, ez van... Sajnos nem tudunk mit tenni, jelentősen meg kéne változtatni az emberek gondolkodásmódját, de ezt ugye nem tudjuk megtenni.
2012. máj. 5. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
58%
Káosz! Pusztulás! Halál! Világvége! Jaaaajjj!
2012. máj. 5. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!