Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Kamaszok, szerintetek az...

Kamaszok, szerintetek az egykéknek vagy a nagycsaládos társaitoknak jobb? Ti melyiket szeretnétek? És hány tesód van?

Figyelt kérdés

2013. febr. 8. 16:39
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
74%

Egyik se igazán jó.Egy testvér szerintem bőven elég, maximum kettő.Van egyke és nagycsaládos osztály társam is és állításuk szerint nem jó se egykének lenni se nagycsaládosnak.Mondjuk mindenki mást akar mint ami van.Nekem egy húgom van.Néha még ő is sok, de inkább legyen egy testvérem, minthogy egyke legyek.Több nem kéne már....:)

16/L

2013. febr. 8. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
86%

Hú a válaszom kicsit fira lesz.


Egy tesóm van, szerintem az egykéknek jobb, de én magam nagy családot szeretnék.


Nem tudom miért, de én örülnék ha egyke lennék, más meg egyedüli gyerek és mindent megtenne ha lenne egy tesója szóval, ja.

2013. febr. 8. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem egy kamasz gyerek kellően önző ahhoz (ez a korral jár) hogy egyke szeressen/akarjon lenni mert még csak azt látja hogy a javakból neki jutna akkor csak egyedül , nem kéne osztozni. Később persze mindig belátja az ember hogy jobb ha több tesó van. Felnőtt korban meg főleg jellemző ez hogy akinek nincs tesója az legtöbbször panaszkodik erre, mert milyen jó lenne ha lenne...
2013. febr. 8. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
66%

Hát én az 1 tesó mellet vagyok :D

Így nem kell olyan sokat osztozkodni.

Egy csomószor falazunk egymásnak stb :)

2013. febr. 8. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
68%
Nekem 3 tesóm van és valamikor megőrülök tőluk, de van olyan osztálytársam akinek egy sincs és eléggé problémás gyerek.De mondjuk ez embertől is függ.
2013. febr. 8. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
84%

1 tesóm van, szerintem megőtülnék tesó nélkül. Imádom a húgom, falazunk egymásnak, kiállunk egymásért. Utálatos dolog lehet egykének lenni.

17/l

2013. febr. 8. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
85%
Egyke vagyok, de mivel nincs viszonyítási alapom, nem zavar. Számomra ez vált természetessé, mit sem tudhatok a testvéri kötelékek mibenlétéről. Amit másokon látok, az a szeretet-utálat kettőssége, hogy a testvérpárok kritikus helyzetben tűzzel-vassal kiállnak egymásért, ugyanakkor általában egyikőjük legszívesebben fél kanál vízbe fojtaná a másikat. Szerintem ez alapvetően nem lehet olyan rossz, a gondok akkor kezdődnek, mikor a szülők nem találják a megfelelő egyensúlyt a gyerekeik között, egyet közülük kiemelnek, "kedvenccé" avatnak, a többit pedig folyamatosan vele méregetik össze mindenben (eminens bátyus és tökéletlen öcsi esete). Nem szívesen részesülnék (látszólag) igazságtalan bánásmódban. Egyszóval én ezt családfüggőnek gondolom, az egyedüllétet középvágánynak. Az egyik nagycsaládos közeg jobb az egykeségnél, míg a másik alulról sem közelíti azt. A szülőkön és a tesók személyiségén múlik az egész.
2013. febr. 8. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
75%
Ja, és nem hiszem, hogy "problémás gyerek" lennék. (Előző voltam.)
2013. febr. 8. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
60%
Én biztos az egykeséget választottam volna anno, és választom most is. Lehet, hogy csak a saját tapasztalataim alapján, de nekem semmivel nem jobb, hogy van egy öcsém. Nincs köztünk rendesn testvéri kapcsolat, én próbálétam felé nyitni, de ő csak akkor hajlandó emberien viselkedni, ha neki kell vmi, segítség vagy pénz, amit aztán nem is ad vissza, a köszönöm szót nem ismeri. Azon kívül csak keresztbe tesz nekem meg piszkál. Sokkal jobb lett volna nekem egykeként. Több pénz jut rám, nem kellett volna a leggányabb, legrosszabb minőségű, legocsmányabb kínais cuccokban járnom, nem kellett volna 2x meggondolni egy színházi előadást, hogy van-e rá pénz, sokkal több idő jutott volna rám, több pénz jutott volna az életkezdésemhez... és nem kellett volna a szopóágon lennem, merthogy a kedves szüleim az öcsémmel kivételeztek és kivételeznek még mindig. Akkor legalább ezzel az élménnyel kevesebb lett volna.
2013. febr. 8. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
0%
Utolsó: szerintem te önző vagy. Nem lehet, hogy csak egyszerűen mohó vagy, és több zsebpénzt szeretnél kapni?!
2013. febr. 8. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!