Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 15 évesen miért nem lehet...

15 évesen miért nem lehet SEMMI spórolt pénzem? Pedig nem vagyunk szegények. Normális ez?

Figyelt kérdés

Előre leszögezem, hogy tisztelem a szüleimet, amiért mindent megadnak nekem, amire szükségem van. Van sok jó ruhám, telefonom, elmehetek programokra, stb. Tudom, hogy ezért hálásnak kell lennem, és nem is kívánok sokkal többet.

Csak azt, hogy legyen valamennyi pénzem, legalább pár száz forintom hetente, amit én tudok beosztani, amiből azt veszek, amit akarok. Mert jelenleg egy forintot sem adnak ilyen célra, és ez mindig így volt. Zsebpénzt soha nem kapok tőlük, ha valamire szükségem van, ők megveszik. Ez eddig oké is, de pl. ha valamilyen alkalomra kapok pénzt rokonoktól, azt is ők rakják el, és csak annyit adnak mindig oda belőle apránként, amennyire szükségem van. A múltkor pl. szerettem volna venni egy 2800 ft-os könyvet. Anyu adott az elrakott pénzemből 3000-et, mert pont 2800-at nem tudott adni. Viszont figyelmeztetett rá, hogy a maradék 200-at vissza kell adnom!! Még 200 forintot sem tarthatok meg szabadon, pedig ugye az én pénzemből megy, amit rokonoktól kaptam.

Kajára sem költök semmit, mert ebéd, vacsora van otthon, tízóraira meg mindig anyukám készít, vesz kaját. Ez is oké lenne, szívesen megeszem azt, de ez azt jelenti, hogy így konkrétan 0 forinttal megyek minden nap iskolába. Vagyis van eltéve egy ezres a kulcstartómba, "vészhelyzetre", de azt nem szabad elköltenem, anya néha ellenőrzi, meg van-e.

Soha még csak egy csokit sem tudok venni, ha megkívánom, mert nincs egyszerűen egy forintom se, amit anyu nem oszt be helyettem.

Ha valamilyen programra megyek a barátaimmal, megkérdezi, mit fogunk csinálni, mennyi pénz kell rá. Ad kb. annyit, vagy kicsit többet, de a visszajárót akkor is visszakéri (és megnézi neten, mennyibe került a mozijegy vagy a korcsolyabérlés, nehogy "elcsaljak" néhány forintot).

Egyedül nyári táborokban van az, hogy ad X összeget, és azt ugye nem tudja annyira ellenőrizni, így vehetek mondjuk kedvem szerint jégkrémet, újságot, stb. De persze amit visszaviszek, azt vissza kell neki adnom, még ha 500 forint is... :)


Szerintetek ez így rendben van? Mi a véleményetek róla? Ti hogy csináljátok? Én már azzal is nagyon boldog lennék, ha heti 200 forintom lenne amivel szabadon gazdálkodhatok, mert akkor néha tudnék venni napközben valami péksüteményt, vagy innivalót, ha megkívánom...


2013. febr. 13. 15:55
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez így egyáltalán nincs rendben. De a leírásból úgy látom, hogy a szüleid jó emberek, törődnek veled. Szóval próbálj meg leülni beszélni velük, mondd el nekik is amit itt leírtál (akár a kérdést is megmutathatod). Biztos hogy meg fogják engedni, hogy elvigyél párezret az iskolába. :)
2013. febr. 13. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy jó emberek, szeretem őket és ők is engem, ezt tudom. Másban nincs is problémánk, sokat beszélgetünk, csinálunk együtt programokat, stb. Csak ez a pénz dolog... Már beszéltem velük, és azt mondták, hogy gyereknek még nem való a saját pénz, mert a barátnőim hatására csak elpazarolnám. Pedig soha nem volt ilyen eset (mivel nem is volt pénzem, amit elszórhattam volna :D) és a barátnőim sem ilyenek.
2013. febr. 13. 16:32
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem párezret szeretnék iskolába vinni, de legalább párszázat...
2013. febr. 13. 16:32
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez furcsa.Főleg,hogy elrakják,amit te kapsz másoktól.Meg leellenőrzik,hogy mennyibe kerül a mozijegy..Ez már kicsit mániákus számomra.

De nem kritizálom a szüleidet,mert biztos,hogy nagyon szeretnek,és csak azt teszik,ami szerintük jó neked.Az én drágám még csak 4 éves,de majd ő is zsebpénzt kap,hogy megtanuljon bánni a pénzzel,meg hogy ne költekezzen annyit(mert ugye a másét elkölteni könnyű,de a saját pénznél már észnél van az ember),és hogy megtanuljon spórolni(emlékszem,hogy én mennyire örültem gyermekkoromban,ha végre összegyűlt a pénzem,és megvehettem belőle azt,amit nagyon szerettem volna).

32/N

2013. febr. 13. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez csak azért nincs rendben, mert ugye amit Te kapsz pl. szülinapra rokonoktól, azt már nyugodtan odaadhatnák, hogy próbáld meg te beosztani, hiszen nem vagy már kicsi és lassan neked is meg kell tanulnod beosztani a pénzt!

Én többre tartanám, ha adnának zsebpénzt, és abból vennéd meg magadnak a dolgokat illetve abból mennél el a barátokkal.


Ezen kívül (mi nagyon szegények voltunk), de mégis mindig volt nálam annyi pénz, hogy legalább haza tudjak telefonálni, vagy ha bármi baj van legalább egy buszjegyet tudjak venni!


Sose lehet tudni mire kell az a pici pénz, lehet még olyan hirtelen jött kiadás, főleg egy kamasz életében amikor kellhet legalább tényleg az a tartalék ezres...


Tényleg ülj le velük beszélgetni, hogy kössetek kompromisszumot, kérj zsebpénzt! Ezt a saját hóbortjaidra költheted, legyen egy olyan összeg amit ők is megengedhetnek maguknak, és te is örülsz mert van egy kis pénzed..

2013. febr. 13. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én sem igazán értek egyet a szüleiddel. Lehet, hogy attól félnek, hogy elszedik tőled a suliban.


Ülj le velük, és mondd el nekik, hogy szeretnéd, ha egy kicsit te gazdálkodhatnál a pénzeddel. Egyszerűen azért, hogy megtanulj bánni a pénzzel. Mert ha mindent helyetted vesznek meg, nem kell semmire sem spórolnod, akkor később sem fogod megtanulni, hogyan kell.

Mondd meg, hogy pl. könyvet ne vegyenek neked, hanem majd te összespórolod rá, ha szeretnél venni.

2013. febr. 13. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Sose fogod megtanulni hogy kell a pénzel bánni és spórolni. Pedig ez nem jó, mert attól mert most jól áltok nem biztos hogy ez mindig így marad.
2013. febr. 14. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem, ez nem normális. Beszélj velük.
2013. febr. 14. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Valószínűleg attól félnek,hogy "tiltott gyümölcsre" ,pl: drogra,cigire,alkoholra költenéd ezt a pénzt.

Beszélj velük!Mondd meg nekik,hogy bízzanak meg benned:hadd gyűjts egy kevés kis pénzt!

Ha pedig csinálnál valamit,és elvesztenéd a bizalmukat,akkor nyugodtan folytassák ezt a...dolgot.

2013. márc. 5. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!