Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Utólag is, elmondjam a rossz...

Utólag is, elmondjam a rossz jegyeket?

Figyelt kérdés

Üdv,


Most lesz fogadóóra az iskolában és a szüleim elmennek oda. Igazából semmi baj nem lenne, csak matematikából van egy pár eltitkolt jegyem. Félévkor hármas lettem 3.55-el, annak majdnemhogy örültek, eddig elég rossz voltam matekból. Viszont ebben a félévben van két hármasom, három egyesem és egy kettesem. Eddig csak a kettő hármasról tudtak gyakorlatilag, ezeket titkoltam el. Eddig mindent megmondtam a matekon kívül, minden rossz jegyet. Bár a föci, biosz, kémia, fizika, angol kifejezetten jól megy számomra, legalábbis a négyes jónak számít számomra. A töri és a matek nem igazán megy. Hát a törit együtt tanuljuk, mert az köztudottam senkinek sem megy az osztályból, a félévi átlagunk nem érte el a hármast (2.45), szóval a rossz jegyért nem igazán akadnak ki. Nem tudom így utólag miért nem mondtam el a matekot, valóban butaságnak tűnik így. Érdemes elmondani, vagy ha fogadóórán megtudják, akkor teljesen mindegy? Nagyon jó kapcsolatban vagyok a szüleimmel, a matekon kívül igazából mindent megmondtam nekik, és a jövőben is tervezem megmondani. Ha igen, akkor hogyan mondjam meg? Igazából most ha eltiltanak a sz.géptől, vagy bármitől az sem igazán érdekel, mert megértem őket..


14/F/9.o,gimnázium



2013. márc. 4. 14:37
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Próbálok nem maximalista lenni, s úgy látom, a mi esetünkben a tanár az, nem magyaráz rendesen, érthetően, de követel maximálisan. A többi tantárggyal nincs gondunk, és úgy látom, az én fiam is reál beállítottságú, a magyar meg a töri a gyengéje, de a töri könnyebb, azt szereti is. Így arra koncentrálunk, ami jól megy neki, a kérdezőnek is ezt ajánlom, bár ha nagy gond van a matekkal, érdemes valami külön segítséget kérni, aki elmagyarázza,korrepetáló tanár vagy ilyesmi. A matek az nekem is a gyengém, ha abból kéne segítség a fiamnak, én kevés lennék, de szerencsére ő pont matekból jó.

Esetleg arra gondoltam kedves kérdező, hogy nincs olyan osztálytárs akivel jóba vagy, és matekból kiváló és tudna segíteni? Mert egyik gyerek a másiktól szívesebben tanul, a fiam is segített már így egyik osztálytársának!

2013. márc. 7. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!