Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ma reggel a fiam elvett 2000...

Ma reggel a fiam elvett 2000 forintot az asztalról. Nagy szeretetben él velünk, odafigyelünk rá, teljesen kétségbe vagyok esve. Ti mit gondoltok?

Figyelt kérdés

2013. márc. 12. 13:08
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi idős?
2013. márc. 12. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
93%

Ez az amivel le kell vele ülni beszélgetni és megkérdezni miért is tette. Szerintem mindenképpen egy jó alapos beszélgetés.

Aztán megoldani a problémát. Pl mire kellett a pénz? Csak mekibe a barátokkal, akkor kitalálni hogy kap zsebpénzt, vagy segítesz neki diákmunkát keresni.

2013. márc. 12. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
az nem lehet hogy a suliba kellet neki,vagy valami hasonló, de már nem tudott kérni, előre meg elfelejtett szólni?
2013. márc. 12. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Le kell ülni és meg kell vele beszélni. El kell neki magyarázni, hogy bármire is kellett neki a pénz, azt nem vesszük csak úgy el. Ha hagyod, akkor legközelebb a pénztárcádból is simán kiveszi a pénzt...
2013. márc. 12. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
95%
Nem értek egyet az utolsóval. Egy ilyen esetnél nem az összegen van a hangsúly, hanem azon hogy megtette és hogy miért. Én soha 20 forintot nem vettem el az asztalról a szüleim tudta nélkül.
2013. márc. 12. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim válasza:
82%

36%-os,attól,mert megütöd,még nem fogja tudni,hogy mennyi az annyi...Csak az ilyeneknek ne legyen soha gyereke,könyörgöm.


Kérdező,ezt beszéljétek meg vele.Lehet,hogy tényleg elfelejtett szólni.Az nem lehet,hogy mondta,hogy kell neki pénz és azt hitte,hogy az azért van ott?

Mennyi idős?

2013. márc. 12. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
8%
1 atyai pofontól semmi baja nem lesz a gyereknek. Többször pofoztam már fel a gyerekemet kiskorában, hogy megtanulja, az élet nem habos torta. Most már tudja, mit szabad és mit nem. Aki szerint ez a módszer elítélendő, majd jusson eszébe az, amikor a gyerek úgy elkényelmesedik, hogy ház körüli munkákat nem végez, és majd inni fog, dohányozni fog, kábítózni fog és kezelhetetlen lesz, mert mindent megtehet. Engemet is apám szíjjal vert és most már tudom, hogy helyesen tette amit tett. Az testi fegyelmezés teljesen bevett dolog volt régen, most pedig a sok felvilágosult ember azt hiszi, valami rossz dolog. Szerencsére én nevelem a fiamat, és nem ti. Enyémből férfi ember lesz, nem egy nyomi férfi.
2013. márc. 12. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
91%

Ja, mert akkor lesz valaki férfi, ha ütik, verik! Anélkül már nem is megy! Gratulálok!

Mélyen elítélem az ilyen gondolkodást! Mégpedig azért mert a férjemet is ütötte az apja, hogy majd férfit farag belőle. Az lett, de meg is szakította azzal az apának nem igazán nevezhető lénnyel a kapcsolatot.

Lehet jó szóval, és értelmesen is gyereket nevelni, bármily hihetetlen!

2013. márc. 12. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
91%

Először is leülnék vele elbeszélgetni arról, hogy másét elvenni nem szép dolog (attól is függ mennyi idős persze, hogy hogyan fogalmazok). Nem érdekes az összeg, 50 forint is pénz 200.- és 2000.- is. Nem ezen van a hangsúly.


Másrészt megbeszélném vele, hogy mire van szüksége, amit nem kap meg, és adnék rá lehetőséget, hogy megszerezze, pl. munkával, ha elég idős hozzá (szerintem 10 év felett már az). Mondjuk kerti munkát csinálhat, vagy apjának besegíthet, stb.


Nem verekednék soha, hiszek abban, hogy ha értelmes emberek beszélgetnek, annak meg lesz az eredménye. Aki üt, azt reflexből le is nézem, a szememben apróra töpörödik és mondhat utána bármit, mert úgy is képtelen lesz kifejezni magát. Ennyire nem alacsonyodnék le soha. Ez nálam alap.

2013. márc. 12. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
96%
36%-os. én SOHA nem drogoztam, ittam, egyszer hazudtam, egyből lebuktam, jó tanuló voltam, több nyelvvizsgám van, tanulok, szuper állást kaptam.... mindezt úgy, hogy nem vertek...szóval baromság, amit írsz
2013. márc. 12. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!