Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 14 éves lány az nagylány már...

14 éves lány az nagylány már vagy még kislány?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy a magasság nem befolyásolja a kort, de 176 cm vagy és ez dob a rólam kialakult képen

2013. márc. 24. 20:06
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ mihez.

A babázáshoz már nagylány, az önálló élethez viszont még kislány.

2013. márc. 24. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
Érett-e komoly dolgokhoz? Feltudja-e fogni ésszel amit épp kell?
2013. márc. 24. 20:11
 3/27 anonim válasza:
90%
Se nem nagylány, se nem kislány. A kettő között van. Majd, ha 18 leszel, akkor már nagylány leszel.
2013. márc. 24. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%

Magas vagy és idősebbnek néznek,de ez nem jelent semmit. Azt sem mondanám,hogy valaki 18 évesen felnőtté válik,mert lehet valaki iszonyatosan gyerekes még a 20-as évei közepén is.

Ez egyéni dolog az adott személy gondolkodásmódjától, önállóságától és felelősségtudatától függ.

2013. márc. 24. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
64%
Hát változó, van aki még kislány* van aki már nagy* mondjuk én 15 évesen szűltem és mivel így döntöttem kénytelen lettem felnőni :) Változó!
2013. márc. 24. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
47%
Szerintem egy 14 évesnek nincs még élettapasztalata, ezért nekem még "kislány".
2013. márc. 25. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
82%

Egyértelműen kislány (bármilyen magas)!:)


Saját példámból kiindulva: Én 16-17 éves koromtól kezdtem úgy érezni, hogy már milyen nagylány is vagyok, de így 25 éves fejjel már csak nevetek rajta, hogy milyen tudatlan is voltam.:) Talán egy fél éve tudom azt mondani magamról, hogy elindultam a felnőtté válás útján, tudok felelősséget vállalni és próbálom megállni a helyem a nagybetűs életben (pedig már 22 évesen elköltöztem otthonról...).


Viszont ott van másik példának a húgom. Ő most nyáron lesz 21 éves és főiskolás. Hááááát nagyon nem sorolnám őt sem a nagylány kategóriába!:) Bár ő is már igen felnőttnek hiszi magát, de a közelében sincs.:)


Szóval ahogy telik az idő és ahogy érik az ember gondolkodása, úgy fog rájönni, hogy milyen gyerek is volt még tizenévesen (vagy akár tovább is) és nem mellesleg mennyivel jobb volt gyereknek lenni!:) A vicc az, hogy bár a korosztályomból eléggé kilógtam, mert mindenki nagyon felnőtt akart lenni, de én valahogy éreztem, hogy nekem nagyon jó az, hogy gyerek vagyok, mégis ugyanúgy felnőttem, mint a többiek erőlködés nélkül.:P Ugye ez az egy dolog van az életben, ami nem tesz különbséget ember és ember között: az idő. Ne akarj felnőni, élvezd még a gyerekkort amíg lehet, utána úgyis egész hátralévő életedben felnőtt lehetsz, ami sok-sok küzdelemmel jár! Gyűjts hozzá erőt egy szép gyerekkorral!;)

2013. márc. 25. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:

Attól függ, mihez. Nem kisgyerek már, az tény, ezért bizonyos dolgokban hagyni kell őt érvényesülni, túlfélteni sem kell, ha nem ad okot rá, és szerintem több "jogot" kell neki adni, mint pl. egy 12 évesnek. Hagyni kell, hogy ő döntsön, viszont a segítség és a jó tanács ekengedhetetlen.

Viszont nagylánynak sem mondanám, komoly, felelősségteljes kapcsolathoz, szexuális élethez még gyerek, az teljesen önálló élethez is, elkél neki a segítség sok élethelyzetben. Felnőttnek egyértelműen nem mondanám.

Bár ez az adott embertől is függ, elvégre vannak érett és kevésbé érett tizenévesek is. De a magasság szerintem nem számít. Ha az alapján mérnének, én örökre 11-12 éves maradnék, pedig már jócskán elmúltam annyi. :))

2013. márc. 25. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 senior24 ***** válasza:
79%

Tisztelet a kivételeknek,de a legtöbb 14 15 meg 16 éves tinilány kib'szott felnöttnek hiszi!!!magát.De annyira gyerekes gondolkodásuak h az már fáj,persze hogyan is gondolkodjanak hiszen tényleg gyerekek még.Én is igy voltam,most pár évvel késöbb röhögök magamon,h hogyan lehettem olyan nevetséges.

És igen ez változó,személyiség függö,de sok mulik a nevelésen is,meg azon is h milyen élethelyzetben van.

És igen lehet egy huszonéves is gyerekes gondolkodásu(és rengeteg van),de lehet egy tizenéves is felnöttes gondolkodásu ha ráviszi az élet!

A legtöbb tininek csak arra van gondja h szex buli pia.És ciki az osztályban ha nem dugtál már,vagy ha nem vagy Siofok c'fkája,indokolatlanul el vannak kényeztetve,ki van nyalva a p'csájuk,a s'ggük alá van rakva a pénz,nem kell se dolgozniuk sem segiteniük otthon,(ha kell akkor meg ki vannak akadva és kiirják face-re h anyám k'rva ,apám meg köcsög,de akkor is ezt irják ki ha esetleg összeveszik velük)se semmit,csak bulizni.Ennek ellenére ugy beszélnek az emberrel mint egy ocska koszos kutyával,de az Ipod ott virit a kezükben amiért nem is ök dolgoztak meg,viszont élösködni,kihasználni és manipulálni az mesteri szinten tudnak!!Na most biztos lesz egy két ilyen könnyüvérü olcsón kapható Siófok mániás tinilány vagy huszonéves tökk mindegy,akik a hasonlo fajhoz tartoznak és persze kiállnak a fajtársaik mellett,mert ugye hollo a hollonak nem vája ki a szemét,aki erre azt fogja reagálni h én mennyire irigy vagyok.Vagy ha más nem tudd erre mondani,akkor bele fog kötni valamibe,pl a helyesirásba vagy bánom is én.Üzenem,lesz'rom :D :D :D Na most elöre leszögezem h nem irigységböl irom,hanem ez a tény.Nyugodtan lehet tagadni h nem igaz,mert le is fogják tagadni,de nem csak én vagyok az aki tudja h ez az igazság.Na mindegy,viszont sok olyan tini is van akiknek már muszáj volt felnöniük és ök huszonévesen sem lesznek kisgyerek gondolkodásuak.

A magasság meg k'rvára nem számit semmit!!!

2013. márc. 25. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 senior24 ***** válasza:
64%

Még annyit szerettem volna,h volt már olyan szülö is aki azt kérdezte h gyereknek számit e a 12 éves lánya :D :D:D

No comment. :D

2013. márc. 25. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!