Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 14 éves lány az nagylány már...

14 éves lány az nagylány már vagy még kislány?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy a magasság nem befolyásolja a kort, de 176 cm vagy és ez dob a rólam kialakult képen

2013. márc. 24. 20:06
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
100%

Sok mindenben van igazság, amit előttem is írtak...

A legtöbben nem hogy 14, de akár a húszas éveik elején is éretlenek, és vannak, akik koránérő tipusok. Én is ez utóbbi vagyok, ráadásul - vagy éppen azért- megcsapkodott korán és alaposan az élet, úgyhogy igazából választásom sem igenvolt,vagy helytállok, vagy ennyi-kalap-kabát.

Én 14 évesen rettentő sok mindenben már úgy gondolkoztam, ahogy most 31 évesen, tapasztalt és érett felnőttként. Pedig csak 172 cm vagyok :)

14 évesen beosztottam anyukám keresetét, elviseltem/túléltem a pszichés betegségével együtt, meg az alkoholista apámat is, fullra én vittem a háztartást (mosás-főzés-takarítás stb mindent) és neveltem a húgomat, tanultam vele, hordtam különfoglalkozásokra, gondoztam ha beteg volt ápoltam... gyakorlatilag én neveltem fel. Szerencsére sikerült mindemellett bulizni-magamat jól érezni is, megoldottam, hogy legyen privát szférám, barátaim, hobbim, pasim... Diákmelókat dolgoztam hogy legyen némi zsebpénzem és azért tanultam is ahogy kellett (később ugye érettségi, nyelvvizsgák, diploma...).

Így utólag visszagondolva kész csoda, hogy nem kallódtam el.

De pl a tesóm... ő most 22 éves, de észben-érettségben nagyon régóta kb ott tart, mint egy átlagos 13-14 éves. :( Valahol az én hibám is, mert mindig ott voltam neki én megoldani a gondokat stb... neki nem kellett küzdeni semmiért, óvtam-védtem. És most nem képes megállni a lábán önállóan.

2013. márc. 25. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 senior24 ***** válasza:
51%

Utolsónak!Mintha a saját élettörténetemet olvastam volna!!!!Nekem detto ugyanez volt ésnekem is nevelnem kellett mellette a testvéreimet.

Teljesen egyetértek,és tök érdekes ha leirom ezeket a dolgokat,sokan is szolnak h h'lyeségeket beszélek.

2013. márc. 25. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:
senior24 mindenben egyet érte k veled, és a többi válaszolóval is, de szerencsére én nem az a fajta vagyok akinek mindent a szájába tesznek.És igen nekem is elég nehéz most az élet depi stb.
2013. márc. 25. 15:23
 14/27 anonim ***** válasza:
3%
senior24 véleményére ne adjatok, mert ő egy eltorzult 80as évekbeli kép van a fejében, és aszerint akar élni és mondja meg itt a tutit a tizenéves lányoknak. holott nem jutott el odáig a fejlődésben, mert megállt, hogy már változnak az emberek és a világ is, és ma már teljesen elfogadható a szex, buli, pia hármas egy 15-16 éves korban is. továbbá irigykedik erősen arra, hogy neki ebben a korban milyen nehéz volt az élete, és ő nem kapott meg ingyen egyből mindent, mint más gyerek, akinek iphone 5 ös telefonja van. ez a tipikus magyar mentalitás, ha nekem is szar volt, legyen neked is ugyanolyan szar. csak ezt is képtelen felfogni, hogy ha valaki megtudja teremteni ezeket a gyerekének, akkor annak örülni kell, és nem azt a fejéhez vágni , hogy élősködik a szülein. ebben a korban jó hogy élősködik, sőt később is megteheti, mert a saját gyereke vagyok. senior féle emberek pontosan azok akiket a kutya sem keres ezzel a felfogással, mert érdektelen egy ember, begyepesedett. és igen 14 éves már félig nagylánynak számít, mert személyid van és már vérzel is.
2013. márc. 25. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 A kérdező kommentje:
Igen azt hozzátenném még, hogy egy 14 éves lány már általában menstruál, ez azt jelenti, hogy megérett a gyerekszülésre .. szóval ebből a sezmpontból nézve nem kislány ..
2013. márc. 25. 16:36
 16/27 anonim ***** válasza:
30%
Az igaz, Senior24 valóban nagyon eltorzult világképpel rendelkezik, már jópár kérdésnél belefutottam a jobbnál jobb hozzászólásaiba. Rá nem kell hallgatni, osztom az előző véleményét!
2013. márc. 25. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
90%
Jesszusom! Ha vérrel együtt nem kapsz rögtön egy adag élettapasztalatot, akkor ezzel nem sokra mész.... Egyébként van már olyan is, aki 8-9 évesen elkezd menstruálni. Akkor már ő is "nagylány"? Ekkora butaságot is régen hallottam már! De egyébként pont ebből látszik, hogy mennyire gyerek vagy te még...
2013. márc. 25. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
És azt is külön megnézném, hogy melyik 14 éves lány nevelné fel egyedül azt a gyereket, ha már "megérett a gyerekszülésre"! Amíg a szülei tartják el és így nem vállal felelősséget azért a gyerekért, nem hiszem, hogy jogosan nevezhetnénk "nagylánynak".
2013. márc. 25. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
Gyerek,és ha egy 17-18 éveshez viszonyítjuk akkor kislány,kislány a szexhez,komoly kapcsolathoz,fiúnál alváshoz,hajfestéshez,magassarkúhoz,sminkhez,alkoholhoz,bulikhoz.Egy 5 éveshez képest nagylány,nagylány az ovihoz,elég nagylány,hogy segítsen a házimunkában.
2013. márc. 25. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:

Seniornak nem eltorzult a világképe,egy 15-16 évesnek abszolút kora a szex, a pia,a komolyabb bulik,és egyéb csodálatos dolgok amiket manapság a tinik imádnak és csinálnak.Itt nem arról van szó 1980 van vagy 2013.Lényegtelen egy 15-16 éves gyerek még,és ami sok családban és sok tini között megy szánalmas,szomorú és undorító.

Mellesleg kérdező,attól,hogy menstruálsz még nem vagy érett a gyerekszüléshez,14 évesen eléggé megviselné a szervezeted,arról ne is beszéljünk érzelmileg,és értelmileg mennyire nem áll ilyenre készen egy 14-15 éves.

2013. márc. 25. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!