Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülők, ti melyiket ajánlanáto...

Szülők, ti melyiket ajánlanátok a lányotoknak?

Figyelt kérdés
Kitűnő tanuló vagyok, kedvenc tantárgyam sincs, így nem tudok választani, hogy mi akarok lenni. Mérnök, ügyvéd vagy fogorvos. Legérdekesebb nekem a fogorvos, de anya állandóan az ügyvédet hajtogatja, hogy azzal jól fogok keresni és dr-i címet is kapok. Ti mit javasoltok?? 16/L
2013. ápr. 5. 20:30
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
Halgass a szívedre. Azt csinálj amit szeretnél nem pedig amit mások akarnak.
2013. ápr. 5. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
Ha hozzád a fogorvos áll a legközelebb,akkor legyél az.Sok szerencsét!:D
2013. ápr. 5. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Azt, amelyik jobban tetszik neked... ne a szüleid döntsék el, hanem te.
2013. ápr. 6. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
68%
Azért csak tudod, hogy a következő 5-6 évben bioszt és kémiát, vagy törit vagy fizikát és matekot akarsz tanulni inkább? Értem én, hogy minden jól megy, és nagyon király vagy, de ne mond nekem , hogy 5 tárgyból nem érzel egyikhez se kicsit több vonzalmat? Melyikkel tudnál többb időt eltölteni, mint amennyit feltétlenül szükséges? Mert az igazi szakmai fejlődéshez nem csak a suliban teljesített tantárgyak kellenek, hanem annál sokkal több. Mind a három jól keres és jól el lehet velük helyezkedni. Kizártnak tartom, hogy ha belegondolsz, nemt udsz választani. Ennyire nem lehet tökmindegy a saját életed.
2013. ápr. 6. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%
Ha az én lányom lennél, akkor azt mondanám, hogy az a fontos, hogy amit csinálsz, abban örömöd leld! :) Olyan szakmát válassz, amit hosszútávon szívesen csinálnál! :) Érezd Magad jól a munkádban is! :)
2013. ápr. 6. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

ma 10:06-al értek egyet.

Eddig én is kitűnő voltam, mégsem mondanám, hogy a matek, a fizika és a kémia az erősségeim közé tartozik, így pl mérnök sosem tudnék lenni, de lehet, hogy az orvossal/fogorvossal is megszenvednék.

Azért biztos van olyan tantárgy, aminél érzed, hogy azért kicsit többet kell rá tanulnod, mint másra.

2013. ápr. 6. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
Ezek közül egy matek tz-re egyáltalán nem tanulok, mégis ötösöket írok. A biosszal is így vagyok, egyszer elolvasom és már tudom is az anyagot. Kémiára és törire szoktam tanulni, de azokra sem túl sokat, csak egy-egy fizika röpire, ami 3-4 leckéből van +számolás tanulok kb 2-2,5 órát, a legtöbbet.
2013. ápr. 6. 18:18
 18/22 anonim ***** válasza:
Fogorvos, fogtechnikus.
2013. ápr. 6. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Fogorvost én személy szerint nem választanám.... Engem a mérnök vonzana.
2013. ápr. 6. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Én a mérnököt választanám, mindig is undorodtam a fogorvosi szakmától... (Persze mondjuk jó az, mert az embereknek örökké lesznek fogaik...:))


Én azért szeretnék mérnöki pályát, mert nagyon szeretem a fizikát, sok dolgot megért az ember hogy működik... (Főleg építész mérnök szeretnék lenni.)

2013. ápr. 6. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!