Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogy készítettek fel szüleid...

Hogy készítettek fel szüleid a testi változásokra, szexualitásra, magömlésre, menstruáciróra, mellnövekedés beindulására?

Figyelt kérdés
Vagy ha nem szüleid, honnan és mikor informálódtál? Hogy élted meg a változásokat?
2009. szept. 23. 09:42
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Én fiú vagyok, tehát ilyen téren valamivel könnyebb dolgom volt, de engem sem világosítottak fel egy szóval sem semmiről. Amit tudok, azt magamtól tudom, vagy tv, internet stb. A szexuális vagy más intim témák tabunak számítottak nálunk, bár azis igaz, hogy én sem beszélgettem volna szívesen velük ilyen témákról. 21/f
2009. szept. 25. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
71%
Szia! 16 éves vagyok. Koromhoz képest elég éretten gondolkozom. Nem tervezek jövőben sem komolyabb barátot, sem semmilyen kapcsolatot, azt gondolom még ráérek. Talán. Szüleim mindenben partnerek, de ilyen témáról soha nem beszélgettünk csak úgy maguktól. Amikor általános iskolásan hazahoztam a felvilágosító menstruációs könyvet, akkor beszéltünk erről, vett már előre betétet- tampont mindend. Mai napig ő veszi. A mensi nem tabu,viszont a szex igen. Azt gondolom, ha most kezdene el magyarázni nekem, kegyetlen kellemetlenül érintene, mert ez már nem annyira bensőséges ebben a korban úgy, hogy eddig anyumtól semmit nem hallottam a dologról. Persze internetről, felv. órákról, barátnőktől, újságokból azt gondolom elég sok mindent tudok. És éppen ezért egyenlőre nem fenyeget semmilyen veszély... :)
2009. szept. 25. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
72%
Én úgy érzem, szerencsés vagyok. Nekem amikor még nem jött meg, anyukám elmagyarázta, hogy mi fog majd velem és a testemmel történni.. Elmondta szépen, érthetően. Akkor nagyon vártam, hogy megjöjjön és nagy legyek :) Amikor megjött, anyu vett betétet, csak azt használtam egy darabig. Aztán 16 évesen elveszítettem a szüzességem, és azóta tampont használok..Anyuval mindent megtudok beszélni legyen az szerelem szex mensi.. ő az az egy ember, aki előtt nem szégyenlek ilyen dolgokat..
2009. szept. 26. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
apám élettanász, szal vele abszolút mindenről tudok beszélni, sőt ő fontosnak is tartja, h tudjam.. anyukámmal is szoktam beszélni, sétálás közben néha sokmindenre terelődik a zó... mielőtt megjött kb 1 évvel előtte voltak iskolában felvilágosító órák, szal nem nagy meglepetés volt...
2009. szept. 28. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
előző: 15/L
2009. szept. 28. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

Sehogy. A barátnőimtől meg az internetről tudtam meg a dolgokat. Egyébként egyes dolgokra magam sem tudom, hogyan jöttem rá :S

De azért rengeteg mindent tudok.

12/L

2009. szept. 30. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

a szüleim sehogy..:S

én az iskolából..internetről tudtam meg az ilyen dolgokat..

szval...elég szarul érzem magam ien téren..:/

2009. dec. 13. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
Nekem anyukám beszélt 10 percet a menzeszről még amikor 11 éves voltam. 2 hónapra rá ( még mindig 11 évesen) megjött. elmondtam neki, örült, és együtt elmentünk betétet venni.a szex még szóba se került.. vagy csak célozgatások voltak rá...( apám anyunak akarta dobni a gumit, de az én ölembe esettxD)
2010. febr. 7. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
100%
Én a kortársaimtól informálódtam és a biológia tankönyvből!ÉS persze az internet is segített! Szüleim azt mondták" bár milyen kérdésed van a sexualitással vagy hasonlókkal szólj nyugodtan" !
2010. júl. 1. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!