Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit gondoltok a naplóírásról?

Mit gondoltok a naplóírásról?

Figyelt kérdés
Szülők és kamaszok véleménye egyaránt érdekel :)
2013. ápr. 26. 18:27
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Édesanyám vezetett/vezet naplót rólunk. Vagyis a testvéreimről még mindig, rólam már pár éve nem. Most 19 éves vagyok, szerintem nagyon jó ötlet. Azt mondta, ha elköltözöm, odaadja. Vicces lesz majd visszaolvasni, milyen gaztetteket követtem el :D
2013. ápr. 26. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim válasza:
100%

Jó dolognak tartom,később,évek múlva kellemes érzés lapozgatni és olvasgatni,hogy mik történtek velünk :)

Én minden újévkor megfogadom,hogy elkezdek naplót vezetni,csak kb 3 hónapig írom,utána elfelejtkezek róla :D

2013. ápr. 26. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Jó dolog, de egy bejegyzést se tudok végigírni.:)
2013. ápr. 26. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
nagyon sokszor elkezdtem már,de mindig abbahagytam mert lusta voltam írni:)
2013. ápr. 26. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Néha nagyon-nagyon jól tud esni. Van, akivel megtudnám beszélni a dolgokat, de olyan őszintén senkinek sem tudom kiadni magam. (Azért sem, mert ha máshoz beszélek, nem tudok úgy csapongani a témák közt, plusz nem akarok senkit se fárasztani pl. azzal, hogy értelmetlenül szenvedek mindig ugyanazon (ugyanamiatt az ember miatt), vagy épp elemzek egyetlen egy pillantást, ami vélhetőleg semmit sem jelentett) Ezen kívül visszaolvasni is jól esik, nem merülnek feledésbe a kisebb történések sem. Sokszor naplóírás közben jövök rá, mit kellene tennem az adott szituációban, mert olyankor látom át tisztán az egészet.

Egy 3 éve többé kevésbé folyamatosan naplózó 16 éves lány:)

2013. ápr. 26. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

másnak jó,nekem nem megy.

10 éves korom előtt próbáltam először és utoljára, egy vagy két hétig ment,nem az én stílusom. Inkább elalvás előtt végiggondolom a dolgaimat.

2013. ápr. 26. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Szeretem. Segít gondolkozni, döntést hozni, és bármit leírhatok, amit csak akarok. Arról nem is beszélve, milyen vicces visszaolvasni az évekkel ezelőtti bejegyzéseket. De azt hiszem, ebben is van egy heppem, egyszerűen nem esik jól az írás, ha túl megtervezett. Szeretem, ha bármikor és bármit leírhatok, különböző formában, dühöngve, csapongva, illusztrációkkal. A napló az én merengőm.
2013. ápr. 26. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
szeretem. jó vissza olvasnia az apró-cseprő problémámat, segít döntést hozni, lenyugodni, és általában jól esik kiírni magamból a dolgokat. én már elég régóta naplózom kissebb-nagyobb megszakításokkal+ én általában akkor írok amikor úgy érzem, hogy ez most kell, nem pedig mindennap.
2013. ápr. 27. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
0%
Aki naplót ír, az bezárja magát az emlékeibe. Az az emlékeiben él, és éppen ezért, azonosítja magát az emlékeivel, a történetével. Pedig mit is számít az? Tud az bármit tenni a jelennel? Tudsz valaha jelen lenni, ha az emlékeidben turkálsz folyamatosan? Elveszni egy életre a múltban, az emlékekben, az agy által kreált hamis identitással azonosulni, egy beteljesületlen én képpel, lehet az jó? Megfosztani saját magad attól, hogy az légy ami vagy? Helyette táplálni egy illuziót, ami sosem lakik jól? Biztosan nem.
2013. ápr. 27. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
23%
Felesleges dolognak tartom.
2013. ápr. 27. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!