Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit gondoltok a naplóírásról?

Mit gondoltok a naplóírásról?

Figyelt kérdés
Szülők és kamaszok véleménye egyaránt érdekel :)
2013. ápr. 26. 18:27
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Ha belejön az ember, kellemes kis emlék lehet arról az időszakáról, amikor erre szükség volt. Viszont nagyon veszélyes, hogyha olyan dolgokat írsz le benne, amit nem szívesen ismernél el a családtagjaid előtt, ha megtalálják és beleolvasnak. Egyébként jót tesz az íráskészségednek :)
2013. ápr. 27. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
nekem az a véleményem, hogy a napló azon emberek legsebezhetőbb pontja, akik naplót írnak... ezt egyik barátnőm úgy küszöböli ki, hogy csak lapokra írja le a dolgait, majd el is égeti őket... ez neki arra jó, hogy tisztázzon magában dolgokat... mert gondolj bele... mi lenne, ha valaki megtalálná a naplódat és elolvasná... lehet hogy valamit találna benne és elkezdené terjeszteni... pl:ki tetszik... és az nem lenne túl kellemes...
2013. ápr. 28. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Szeretek naplót írni, egyrészt azért, mert nincs kivel megbeszélnem a dolgokat, másrészt jó visszaolvasni akár évek múlva is, hogy anno mik történtek velem, miket éreztem, miben változtam, és mit tartottam fontosnak. :)

17/L

2013. ápr. 28. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Én már 7 éve írok naplót :) Nem minden nap, hanem általában kéthetente, vagy ha valami fontos történik az életemben.

Jó érzés visszaolvasni és újra átélni a pillanatokat. Vicces, hogy milyen gondjaim voltak 13-14 évesen, milyen srácok tetszettek akkor, stb... Vagy érettségi előtt, hogy mennyire izgultam miatta és milyen örömöt jelentett, mikor megkaptam a bizonyítványt, vagy mikor az első szakmámat csináltam meg. Sokszor furcsa, mert az ember változik és a régebbi írásaimat olvasva, mintha nem is én lennék.

Nem merengek a múlton, nem görcsölök, hogy mit csinálhattam volna másképp, a jelenben élek. Mégis jó érzés visszalapozni.

A mostani naplómmal már a részletekre is ügyelek. A fogalmazásra, arra hogy szépen írjak, nem kapkodom el. Azt szeretném, hogy ránézni is jó legyen :) Maga a napló is egy kemény borítású könyvre hasonlít. Míg otthon laktam, addig nem féltem attól, hogy beleolvasnak a szüleim vagy a testvérem, mert tiszteletben tartottuk egymás magánéletét. A mostani lakótársaim se a kíváncsiságukról híresek, (főleg hogy nem is tudnak magyarul) de a biztonság kedvéért, azon belül hogy mindig olyan helyen tartom, hogy ne legyen szem előtt, tettem rá lakatot is. :)

2013. ápr. 28. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Elkezdtem írni, de most majdnem 2 hónapja nem írtam.. pedig annyi minden történt... :// majd valamikor pótolom, csak nincs rá időm.

De szerintem jó dolog :)


Napló+fotók+családi videók milyen szép emlékek lesznek amikor a gyerekeinknek mesélünk :)

2013. ápr. 29. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Én írok naplót, de csak azért, hogy felnőttként emlékezzek pár pillanatra! Sőt, van olyan, hogy a felnőttkori énemnek beszélek, vagyis neki írok. Olyat is csinálok, hogy pl. amiket órán üzengetünk, levelezünka csajokkal, beragasztom. Felírom a kedvenc zenéimet, sorozataimat, filmjeimet, és a közös hülyeségeket összegyűjtöm. Szerintem nagyon jó naplót vezetni, mindig belegondolok, hogy 10-20 év múlva milyen jókat fogok rajta nevetni. :)
2013. ápr. 29. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Én a telefonomba vezetek a fontosabb dolgokról mininaplót :)
2013. máj. 2. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Régen, kiskamaszként, egészen úgy 16 éves koromig az életem szerves része volt a naplóírás. Alapból imádok írni, és imádtam kiönteni magamból a gondolataimat. Mindig igen bő lére eresztettem az írásomat. :D Miután átálltam netes blogra, volt, hogy 2-3 óráig csak írtam és írtam. És jó volt és könnyebb volt utána.

Na és később visszaolvasni... Annyira másképp látsz mindent. Látod, hogy miben változtál, mit láttál anno rosszul, stb.

Nagyon sajnálom, hogy abbahagytam. :/

L/18

2013. máj. 5. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!