Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Csak én vagyok az egyetlen,...

Csak én vagyok az egyetlen, aki szinte csak a szüleivel tartja a kapcsolatot telefonon?

Figyelt kérdés

Más szóval: lényegében csak a szüleimmel kommunikálok telefonon. Anyával SMS-ezek szinte csak, más, 'kortársammal' nem (arra mondjuk ott a Facebook vagy a Viber). Esetleg a 'munkahelyemről' hívnak néha (bár nálunk inkább a Facebook az elterjedtebb).


Gyakran látom, hogy ha a suliban délutáni elfoglaltság van, akkor szinte mindenkinek zsinórban csörög a telefonja, hívják őket, SMS-eket kapnak. Olykor feleslegesnek érzem, hogy van telefonom.


Más is van így?

19l



2013. máj. 18. 12:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Mii? Nem. :O Nálunk szinte senki (sőt, egyáltalán senki) nem szokott telefonálni szünetekben, vagy úgy általában a szünetekben. Sőt, smsezni sem szoktak. Jó... a facebook állandóan megy mindenhonnan, teló, tablet stb.


Mondjuk engem pont tegnap hívott fel ebédszünetben a nagymamám, de ez 10 év alatt előfordult eddig maximum...3x. Tegnap is csak a fakultáció miatt hívott, amit abban a percben kellett eldönteni és nem várhatott otthonig. De nem, nálunk nem szoktak.



16L

2013. máj. 18. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Én csak az anyámat szoktam felhívni telefonon, őt is csak akkor ha nagyon fontos, pl. ha lekéstem a buszt és nem tudok hazajönni a városból ahova járok iskolába, nagyon soká jön a következő busz, nem akarok órákat várni és akkor hazahoz, meg ilyesmi.

Kortársaimat nem szoktam felhívni, nincs is meg a telefonszámuk, én a mobilomat főleg wifizésre használom csak.

17/F

2013. máj. 18. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Leginkább én is a szüleimmal tartom a kapcsolatot. Mivel nincs net a telefonomon ezért gyakran írok sms-t is, meg elég türelmetlen vagyok, szóval ha akarok valamit és az illető nincs fent facen akkor felhívom.
2013. máj. 18. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát mivel nincs net a telefonomon így nem írhatok bármikor facebook-on üzenetet, szóval én gyakran használom a mobilomat. 16/f
2013. máj. 18. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Általában én is így vagyok, de pl vaterázok, van, hogy 'forgalmasabb' napon 10-15 hívást lebonyolítok, mire az összes kollégát ideterelem... Meg haverokat is néha hívom, de többnyire én is ősöket csörgetem, pl a híváslistámban most 16x kötélben csak a szüleim vannak.
2013. máj. 19. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én is csak a szüleimmel és a nagyszüleimmel beszélek facebookon, meg néha az edzőmmel. Barátnőim nagyon ritkán hívnak fel, szinte mindig Facebookon vagy Viberen beszélünk.
2013. máj. 19. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én is csak a szüleimmel .És a barátommal. De ennyi:)
2013. máj. 19. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én azért elég rendesen tartom telefonon is a kapcsolatot a barátaimmal, csak akkor írok valakinek facebookon ha mindketten online vagyok, vagy be akarok linkelni valamit.


16L

2013. máj. 19. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
én is csak szüleimmel :D
2013. máj. 19. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nekem nincsen Viberem, anyával néha sms-ezek órán, ha mondjuk egy olyan tantárgyból, amit nem szeretek elég jó/nagyon rossz jegyet kaptam. Apa szokott írni külföldről sms-t, hogy éppen merre járnak, vagy ha esetleg hazaértek, ő elég gyakran hív is telefonon, ha itthon van. Nagyszüleim ritkán hívnak. Barátnőimet csak végszükség esetén hívom fel, egyébként itt a Facebook és a Skype telefonálás helyett. 17L
2013. máj. 20. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!