Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Igaz, hogy a szülő nem kérhet...

Igaz, hogy a szülő nem kérhet teljes felmentés tesióra alól?

Figyelt kérdés
2013. máj. 22. 20:30
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
95%
igaz
2013. máj. 22. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
59%
Miért is kellene?
2013. máj. 22. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
75%

Ha ok van rá akkor az orvosnak kellene adnia, ha nincs ok rá akkor miért adna?

Maximum azt lehet hogy ha valami gond van a gyerekkel akkor orvoshoz kell vele menni, de akkor sem adják rögtön, hanem kivizsgálás stb... aztán eldöntik hogy szükséges-e vagy nem.

De ha adnak is mozogni ugyanúgy kell de akkor vagy könnyített testnevelésre küldik vagy előírnak gyógytornát ami vagy úszás, vagy egy rendes testnevelés óra, csak ott speciálisan képzett szakember tartja egy kisebb csoportba és nyilván másabb is.

2013. máj. 22. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
100%
Alkalmanként kerhet, ha arra ok van, de "márpedig a Pistike ne tornázni mert csak" az nem indok.
2013. máj. 22. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 A kérdező kommentje:
Nem úgy értem, hogy egyáltalán nem tornázik a gyerek egész évben, hanem egy-egy órára sem lehet felmentést kérni, csak könnyítést?
2013. máj. 22. 22:06
 6/32 anonim ***** válasza:
61%
Elvileg nem. Persze aztán van, aki elfogadja. De ha a gyerek olyan állapotban van, hogy még a könnyített órán sem tud részt venni, de orvoshoz nem megy, akkor semmi keresnivalója az iskolában.
2013. máj. 22. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
89%

Nálunk lehet egész órás felmentést íratni. :O


16L

2013. máj. 22. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
100%
Én kértem már, a gyerek előtte beteg volt, arról vittünk orvosi igazolást. Amikor ment suliba, akkor már teljesen jól volt, de egy picit gyengének érezte magát még a rohangászáshoz. A tanárral amikor összefutottam reggel és említettem, hogy a gyereknél van az igazolás, mondta, hogy rendben van, megérti. Szóval szerintem a tanártól és az indoktól is függ.
2013. máj. 22. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy le leszek pontozva, de erősen vitatom a hozzáállásotokat. Természetesen nem arra gondolok, hogy minden héten felmentés, de ilyen nincs, hogy "ha nem megy orvoshoz pedig olyan állapotban van akkor semmi keresnivalója az iskolában".

Nekem 12 éves koromtól, mikor elkezdtem menstruálni, folyamatosan olyan erős görcseim voltak, és olyan intenzitással jött meg, hogy nem tudtam volna futkározni. Akkor ki kellett volna szerintetek íratnom magam az iskolából havi rendszerességgel egy hétre magamat?

Igaz, ez már több éve volt, de nálunk lehetett kérni felmentést menzesz idején, ha a szülő beírta.

2013. máj. 23. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
73%

Utolso!

A kerdes felreertheto volt. Ugy tunt, a kerdezo arra gondol, hogy egyaltalan nem akar tornazni. Nem egy napig, nem egy hetig, soha.

A menstruacio alatt nalunk anno nem is kellett szuloi igazolas. A tanarnak volt egy kis fuzete, abban vezette, hogy kinek mikor - gond nelkul lehetett mondani, hogy Katineni, most felmentest kerek. Mondjuk nalunk havi egy "bonusz" felmentes is volt -ha szolt valaki ora elejen, hogy o most felmentest ker, akkor megkapta indoklas nelkul is.

2013. máj. 23. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!