Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Igaz, hogy a szülő nem kérhet...

Igaz, hogy a szülő nem kérhet teljes felmentés tesióra alól?

Figyelt kérdés
2013. máj. 22. 20:30
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
12%

De, nő vagyok, szintén erős görcsökkel.

1. Nem kell elhagynod magad, csak azért mert megjött. Itt kezdődik, hogy az ember inkább összekuporodva szenved az ágyában, és jajgat, ahelyett, hogy elmenne egyet sétálni, futni. Akarat kérdése.

2. A nőgyógyász NEM csak fogamzásgátlót tud felírni, hanem mindenféle görcsoldót. Ha nem ír fel, akkor orvost kell váltani.

2013. máj. 27. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
100%

Azoknak, akik azt gondolják, hogy helyes, ha menstruáció alatt megtornáztatják az ember lányát: Még az aviva tornát sem szokták az első erős napon elkezdeni, ugyanis a mozgás vérbőséget okoz, fokozott vérzést. Fokozott görcsöket.

Akinek rendszeresen nagyon fájdalmas, görcsös a menstruációja (és egyre többen vannak, mert sok esetben hormonális eltérések állnak a háttérben, az meg igen könnyen alakul ki "civilizációs" hatásokra), annak is kell mozogni, sőt. Csakhogy átgondoltan, a megfelelő, hormonrendszerre ható mozgást (pl. aviva).

A menstruáció első napján én senkit nem kényszerítenék olyan mozgásra, ami nem esik jól. Azt sem, akinek gyengébb a menstruációja.


A "tanárt" meg, aki szándékosan sérüléseket okoz, feljelenteni.

2013. máj. 27. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
100%
21, szerinted csak az a két véglet van, hogy jajgat az ágyban vagy futkározik?
2013. máj. 27. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
16%
Nem, de nyilván aki nem tud részt venni egy könnyített testnevelésen, annak a 90%-a nem is akar. Aki meg az iskoláig alig bír elmenni a fájdalomtól, és görcsoldó sem hat, biztosan van valamilyen problémája, és biztos vagyok benne, hogy nagy részük nem megy el nőgyógyászhoz. Mert egyszerűbb felmentetni magukat óráról, és sajnáltatva szenvedne ücsörögni a padon.
2013. máj. 27. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó !

Én most vagyok 26 éves, tehát a fent említett példám több, mint tíz éve volt. Nospát és hasonló görcsoldókat szedtem, de mást a nőgyógyász sem tudott javasolni. Amikor elkezdtem fogamzásgátlót szedni, teljesen megoldódott a problémám, de semmi más nem hatott.

Mellesleg szó sem volt ágyban fekvős jajgatásról szerintem, csupán annyiról, hogy senki sem futkározik szívesen, ha has és fejgörcsei vannak. De persze ha neked ez egy jóleső tevékenység, akkor hajrá, nekem valahogy nem volt hozzá kedvem.

2013. máj. 27. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
100%

#18-nak és #19-nek :


Na, pont ilyen volt az a zupásőrmester tornatanárnő is, mint ti ketten!!!...

Mint aki az idegenlégióban őrmester : "ha beledöglessz, akkor is az lesz, amit én mondok!"


A lányom háziorvosa egyszerűen nem akarta elhinni, hogy egy nőtársunk ennyire híján van minden empátiának...


Minden normális, intelligens ember tudja, hogy menstruáció idején az erőteljes testmozgás vérbőséget okoz, a világon mindenütt kímélik ilyenkor a nőket!!!...

Nem vagyunk egyformák : az egyik nő úgy érzi jól magát, ha lefutja a maratont, a másik meg nem kíván ilyenkor még biciklizni sem...


Különben meg azóta kiderült, hogy az iskolai tornapóló hiánya miatt nem lehet tantárgyi egyest adni a tanulóknak (attól még egy másik pólóban remekül tud tornázni)!!!...


Talán pont az ilyen tornatanárok miatt utálják a gyerekek a tornaórákat, ők azok, akik meggyűlöltetik a gyerekeinkkel a testmozgást!...

2013. máj. 28. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
8%
A könnyített óráról volt szó, nem a szadista testileg-lelkileg is megterhelő testnevelésről. Márpedig a könnyített torna jó hatással van a menstruáló nőre, enyhíti a fájdalmat, ez orvosi tény. De aki nem akar tenni a fájdalom ellen, az miért is sajnáltatja magát? Kérdezem én, a rendkívül erősen görcsölő lányok, nők, elmentek egyáltalán ezzel a problémával orvoshoz? Elviszik a szülők a lányaikat, attól függetlenül, hogy él-e nemi életet? A választ mindenki tudja magában: NEM. Akarat kérdése, hogy az ember szeretné-e egyáltalán enyhíteni a fájdalmát. Magnézium, C vitamin, egészséges táplálkozás, menstruációs fájdalmak enyhítésére INTIMORNA (igen, van ilyen is, jéé.), és még rengeteg dolog, ha már gyógyszert nem szeretne beszedni az illető. Kipróbálták ezeket? NEM. Hihetetlen tutyimutyi lett a mai fiatalság, mi lesz velük később? Mi lesz ha majd dolgozni kell, ott nem lesz ám felmentés. Mi lesz ha majd szülni fognak? Amikor milliószorosa a fájdalom a menstruációs görcsöknek?
2013. máj. 28. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Utolsó!

25ös vagyok. Vicces, hogy egy számodra ismeretlen emberről beszélve a saját kérdésedre kategorikus nemmel válaszolsz a kérdésre, miszerint voltak-e a panaszokkal nőgyógyásznál. Képzeld, voltam még akkor, mikor elkezdődött. Jéé, hát mégsincs igazad. :))

2013. máj. 28. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
10%
Egy vagy a millióból. Vagy igazat mondasz, vagy nem. Nekem mindegy.
2013. máj. 28. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 Sz. K. Rebeka válasza:
A testnevelés tanár nem adhat egész hétre felmentést, szülő sem igazolhat, csak egy napot, ill. Könnyítést kérhet. Csak orvos által írt igazolás mentheti fel a gyermeket óra alól....és ha már a menstruáció szóba került, nekem adott ki orvos arról is igazolást...persze látszott, hogy tényleg fáj, így iskolába sem mehettem.
2013. máj. 28. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!