Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Gurulok már lassan, evészavarr...

Gurulok már lassan, evészavarrla küzködöm és senki se segít, nem bírom, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Nagyon el vagyok hízva és az egész gyerekkorom ráment/rámegy :( itt vagyok lassan 18 évesen,de minden érzésemet zabálásba folytom. Eszek,ha álmos vagyok eszek ha rosszul érzem magam eszek örömömben eszek bánatomban. Elkezdtem fogyózni le is ment 1-2kg és volt néhány napig pár óra amíg nem folyton a kaja járt a fejemben. Annyira jó érzés volt! Most egyfoytába ezen kattogok mikor ehetek már kakaóscsiga,pizza,tészta,csoki dugdosom az ételt. Megeszem a szotyit héjávaal együtt ha rámjön a zabálás. Most is csillapíthatatlan az étvágyam csak ennék és ennék,mint a Garfield. Mit kezdjek magammal sokat vagyook szomorú,unott,kedvtelen. Orvost nem akarok magamtól szeretnék rájönni.
2013. máj. 27. 21:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
55%
Egyszerűen el kell határozni magad! Ha tényleg szeretnél változtatni, akkor menni fog. Tűzz ki egy célt magad elé. X idő múlvára mennyit akarsz leadni. Írd fel valahová minden nap, hogy hány kg vagy, esetleg azt is, hogy mit ettél, mennyit mozogtál. Ok, hogy nem akarsz orvost, de ennek egyértelműen lelki oka van. Azért én javasolnék egy pszichológust vagy kineziológust.
2013. máj. 27. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
91%

Pedig ehhez orvos kell...ha magadtól meg tudnád oldani, hidd el már megoldottad volna. Menj el pszichológushoz, segíteni fog.

Esetleg csináld még azt, hogy ha ennél, egyél gyümölcsöt, vagy menj el futni, tereld el a figyelmed valamivel.

2013. máj. 27. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem minimum pszichológusra lenne szükséged. Ha eddig nem ment egyedül, akkor valószínűleg nincs elég akaraterőd, vagy nem tudod hogy oldd meg ezt a problémát. Keress fogyitársakat, akár fórumon, vagy járj el valami duci tornára, ahol közösségben küzdhetsz a problémával. Nem fog azonnal menni, az eredményre türelmesen várni kell és nem szabad feladni. Továbbá ne fogyókúrákkal és kampánysportokkal próbálkozz, hanem életmódváltással.
2013. máj. 27. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Az egyik ismerősöm 30 kg-t adott le zumbával, esetleg megpróbálhatnál valami ilyesmit.Lekötné a figyelmed, nem gondolnál annyit kajára, barátokat szerezhetnél, legfőképpen kalóriát égethetsz.

Mehetnél valakivel,talán úgy könnyebb.

2013. máj. 27. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nem a módzseremmel volt a baj,hanem nem a gyökerét írtom ki a problémának. És így visszahízok mindent. A sport az nekem nagy szerelmem ez a nagy szerencsém különben kb. 200kg lennék. Ezt rendszeresítem ez a könyebbik fele, de az evés? és a lelki dolgok? Ma is megkívántam egy kakaóscsigát szerintem ezzel semmmi gond így józanul gondolkodva. Úgy éreztem na akkor ma már mind1 és ettem ettem és ettem már hányni kellett de ettem Pedig ha utána szépen normálisan eszek akkor még fogyós napot is kihozhattam volna ugye jól gondolom? Bicikliztem kb. 30km-ert.
2013. máj. 27. 22:27
 6/11 klopusz ***** válasza:

Szia!


Keresd fel a körzeti dokidat, biztosan tud jó tanácsot adni. Persze szükség lesz pszichológusra is éppen azért, hogy a probléma gyökerét tárják fel és szűntessék meg a problémát.

Nem tudom, most műkködik-e még, de régebben a Sport kórháznak volt egy részlege, ahol bentfekvő betegekkel dietetikus, tornász, gyógytornász és pszichológus foglalkozott és három hét alatt "újjá varázsolták" az embert. Egy barátnőm az ott tapasztaltaknak köszönhetően fogyott 30 kilót.

2013. máj. 28. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

www.mensmentis.hu


100 körül voltam, most 70 vagyok és tudom, hgy mit tegyek. De ez nem általános recept. Itt tudnak neked segíteni, akkor is, ha férfi vagy. A férjemnek is segítettek. Van egy általános vérvétel, hogy a betegségeket kizárják (tudnod kell, hogy számtalan betegség okozhat falási rohamokat, aminek nem te vagy az oka,és otthon egyedül nem tudod kezelni), van diétás tanácsadás, kedvezményes sportolási lehetőségek és lelki segély is! Szánj rá ennyit, beszélj a szüleiddel, és menjetek el! Az első alkalommal személyesen kell menni, utána már van távkonzultáció is! Ha a nyáron rászánod magad, szilveszterkor egy más ember lehetsz! Kitartás!

2013. máj. 28. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
18%
Ne egyél. Zárkózz be a szobádba egy kiló répával meg néhány ásványvízzel, és ne gyere ki egy hónapig.
2013. máj. 28. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Leírod, hogy lelki oka van, fordulj evészavarban jártas szakemberhez. A suliorvosod vagy a védőnőd is segíthet szakembert találni, ha a háziorvosodhoz nem akarsz elmenni.
2013. máj. 29. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Egy evészavart nem sok esélyed van magadtól megoldani. Menj el egy jó, megbízható pszchihológushoz, hidd el segíteni fog! Tudom hogy nehéz rávenni magad és nem akarod, de biztosan jobb megoldást tud találni, mint egy rakás hozzá nem értő idegen a gyakorikérdéseken..
2013. jún. 1. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!