Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mi a baja a gyerekemnek? Nem...

Mi a baja a gyerekemnek? Nem beszél hatodikos létére?

Figyelt kérdés
A probléma az lenne, hogy van egy hatodikos lányom, aki már első osztály óta alig beszél az iskolában. Csak, mikor feleltetik, akkor beszél, a többi csoporttársának pedig azt mondja, hogy "hagyjál már", ha hozzászólnak. Nem tudom mi lehet a baja. Egyébként nekünk, szüleinek is néha azt mondja, de velünk azért többet beszél, vagyis velem, mert a férjemmel nem. Régen gyakran előfordult, hogy reggelenként elsírta magát és nem mondta el, hogy mi a baja, csak azt mondta, hogy hagyjuk békén. A nagyszüleivel sem hajlandó beszélni, ott is gyakran elsírja magát, akaratosnak tartom. A rokonaink közül senkihez nem beszél és nincsenek barátai se. Mi lehet a baj?
2013. jún. 6. 13:55
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
52%

Hagyjátok már a fenébe ezt a leszbukus kérdést.

Ez van: "hatodikos lányom, aki már első osztály óta alig beszél az iskolában" !! --> HAT ÉVE problémái vannak, hahóó, jó reggelt! Egy embernek kb 14 éves korára alakul ki a személyisége kb 75%-a. ASAP lépni kell, és szakemberhez vinni, mert ha hagyjuk a jelen állapotot, akkor egyre tovább, egyre jobban, egyre mélyebben sérül. Az, h most ilyen, már ígyis-úgyis ki fog hatni a kamaszkorára. Azt akarod ,h a gyereked felnőtt korában legyen lelki sérült? Bármi lehet ebből! Tartós depresszió, mániákus depresszió, skizofrénia, de ne dobálózzunk a nagy szavakkal, akkor ezt mondom: hogy fog megszólalni egy állásinterjún? Hiába vannak ötösei, ha a társas kapcsolati képessége nulla. Hogy talál majd társat? Ugye nem akarod, h esetleg begyűjtsön egy apakomplexust pl és valami pervez öreggel jöjjön össze? Vagy a legegyszerűbb: ha nem szólal meg idegeneknek, hogy lesznek barátai, hogy lesznek ismerősei, hogy él szociális életet, hogy lesz boldog??


Én először beszélnék osztályfőnökkel, vagy értelmes tanárával, aztán iskolapszichológus, aztán saját pszichológus, aki kedves, érti a dolgát.


Meg kell tenned ezt a gyerekért! Ne húzd az időt, nagyon kérlek.

2013. jún. 7. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Miért is lettem lepontozva, de most komolyan?! Mi más erre a jó javaslat, mint az, h szaladjunk a pszichológushoz? Igenis gáz a helyzet, ezért komolyan kell venni.

Nem érzem jogosnak ezt a negatív kritikát...

2013. jún. 9. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Nem én pontoztalak le.
2013. jún. 10. 07:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!