Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Jogos volt ez? Beszéljek a...

Jogos volt ez? Beszéljek a tanárral?

Figyelt kérdés
A fiam 10 éves, jó tanuló, sohasem verekszik. Születésnapjára (2 hónapja) mobiltót kapott tőlünk.Egyszerű kütyü. talán zenelejátszó meg kamera a spéci,ami van rajta. egyik órán véletlenül elől hagyta, és elvette tőle a tanár. Nap végén kapta vissza.Bemenjek a suliba, hogy ez jogtalan?
2009. okt. 8. 15:42
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
89%
Előbb nézz utána a házirendnek! Nálunk középiskolában kis szekrények voltak, reggel be kellett zárni, nap végén kivenni, ez volt a szabály. Akinél mobilt találtak, akár kikapcsolva is, elvették. Ha abban az iskolában nem szabad telefont használni, akkor teljesen jogos. Amúgy mondd már meg, minek egy 10 éves gyereknek mobiltelefon? Óra közben úgyse használja, a szünet meg nem azért van, hogy telefonáljon, hanem hogy a barátaival játsszon. Ha valami olyan gond van a suliban, szól egy felnőttnek, ők tudnak értesíteni. Szerintem tök fölösleges egy ilyen kicsi fiúnak, én kb. 16 éves koromban vettem az első telefonomat.
2009. okt. 8. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
71%

"Nem! Minden képpen verd meg, mint sokan mások..."

No comment...

2009. okt. 8. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
37%

Szerintem menj be, és mond meg hogy ez egy kicsit túlzás, és attól még hogy ő tanár ne legyen joga más tulajdonát elvenni egy időre! Ez olyan mint ha te lennél egy bolt főnöke és az alkalmazottjaid telefonjait elvennéd 2 napra!


Na most szerinted?

2009. okt. 8. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
98%

Az órán figyelnie kell az a feladata!

Általában minden iskolában ki kell kapcsolni a telefont és el kell tenni!Tehát ha az órán az asztalon volt a telefon - akár kikapcsolva is - jogosan vette el a tanár.Ha a nap végén visszakapta mi a baj?

Egyáltalán nem jogtalan,egyébként úgy sem lehet bekapcsolva a suliba tehát nem tudja használni a telefont.

Nem lett baja,vissza is kapta ez a lényeg.

2009. okt. 8. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
96%

Nálunk mindig elveszik a telót ha meglátják.

És nekünk nem adják vissza csak akkor ha szülők bemennek érte!

Bene van a házirendbe .

még ha egcsörren akk is.

De nálunk ha véletlen kint marad a padon akk szólnak ,hogy rakjuk el és ennyi.

De sztem nem fölösleges bemenni

2009. okt. 8. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
45%

teljesen mindegy mit ír a házirend, a házirend nem irhat felül sem törvényt, sem alkotmányos jogot

a tanárnak nincs joga elvenni más tulajdonát, sem a gyerek mobilját, sem a kabátját

más kérdés, hogy nem zavarhatja vele az órát, ha zavarja, megkérhetik, hogy hagyja abba, kiküldheti, különböző szinten fegyelmezheti, behívhatja a szülőt, de elvenni nem lehet

2009. okt. 8. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
98%

Utolsónak:

Az iskolai házirend törvényekre épített és azok alapján felállított hivatalos okirat. Előírhatja, hogy bizonyos esetekben a telefont elveheti a tanár a diáktól, DE napvégén vagy a diáknak vagy annak nevelőjének (anyuka, apuka, stb.) vissza kell adni.


Szerintem ezért ne menj be, jogos volt, és valószínű a házirendjük is rendelkezik ezzel kapcsolatban. Egyébként meg a gyerkőcöd megtanulja, hogy el kell tenni a telefont, ami szerintem nem baj, hisz így legalább elhagyni sem fogja.

2009. okt. 8. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
93%

Ja, és még egy dolog a 21:19-nek:

Óráról kiküldeni nem lehet a tanulót, az a jogellenes.


egy diákjogokkal foglalkozó tanárnő

2009. okt. 8. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
57%

21:34

jogászkodjunk már egy kicsit

sem az alaptörvényt, sem a btk-t nem írhatja elő a házirend

2009. okt. 8. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
85%
elő=felül
2009. okt. 8. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!