Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Kislányom 4. -es lesz. Nem...

Kislányom 4. -es lesz. Nem rossz tanuló, de minden délutánunk veszekedéssel kezdődik, mire nekiáll tanulni. Ötleteket szeretnék kérni, mivel tudnám motiválni, hogy magától tanuljon. Ti jutalmazzátok ha jó jegyet kap, ill. büntetitek ha rosszat?

Figyelt kérdés

2013. jún. 8. 14:12
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mindennap legyen neki kijelölve, hog pl négytol ötig tanul. Ha rendesen megcsinálja, kap egy jutalom pontot, amit hétvégén beváltható valamire - plusz edessegre, számítógépezesre, valami programra. Nekünk bevált.
2013. jún. 8. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Jó jegyért nincs külön jutalom csak dicséret, a legelső 10-esért (itt az a legjobb) kaptak 1-1 apróságot, de csak azért mert nem magyarul tanulnak és nagyon nehezet teljesítettek. Rossz jegyért nincs büntetés, arra azt szoktam mondani, hogy az egy jelzés, hogy valami nem megy, tehát gyakorolni kell. Megnézem a felmérőt, van olyan feladat, amit ha nem tudott nem baj (nem értette vagy eleve hülyén volt fogalmazva). Amit úgy rontott el,amit szerintem tudnia kellene, akkor azt újra meg kell csinálnia, mert látni akarom, hogy csak benézte (előfordul) vagy hiányossága van.


Nálunk sem mindig jönnek lelkesen tanulni, de ha van amit még meg akarnak csinálni, akkor jobban tepernek. Pl. ha nincs kész a lecke időben, akkor nem jut este mesét nézni, számítógépezni egy kicsit vagy játszani.

2013. jún. 8. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Bennem az merült fel, hogy mégis mikor kezded el nyaggatni, hogy üljön le tanulni? Rögtön, ahogy hazaér vagy hagysz neki egy kis pihenőt?

Felállhat tanulás közben pihenni kicsit? Mondjuk fél óránként 10 percre, hogy lazítson?

Mennyire elvárás, hogy jó jegyeket hozzon? Mi az, ami nálatok már rossz jegynek számít?

A motíváció nagyon sok mindentől függ. A legfontosabb inkább az lenne, hogy ne vegyétek el a kedvét a tanulástól. Lehet, hogy pont az a baj, hogy nagyon erőltetitek.

2013. jún. 8. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Igaz az már 4 éve volt.. de én mikor negyedikben 5öst kaptam.. akkor felírtuk.. minden 10. 5ösnél kaptam egy extra csokit vagy 100-200Ft-ot.. hűű és hogy örültem neki.. :')

ha 3ast vittem többet kellett gyakorolnom..

1-2nél pedig nem mehettem lovagolni míg nem szeretem abból a tárgyból 5öst..

Nekem bejött anno.. :)

2013. jún. 9. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Beszélj a lányoddal hogy ez így nem mehet tovább! Már 4.osztályosan elkezd zülleni mi lesz vele felső tagozatban? 2x annyi tanulás, új tanárok, más tantárgyak. Ide nem a jutalom kell, hanem az hogy beszélgess vele. Ideje szegény kislánynak észhez térni hogy az élete nem játék. Magának tanul. Tűzzön ki maga elé egy célt, hogy ő ez meg ez akar lenni, és lássa maga előtt azt, hogy miért tanul. (Bár ezt még lehet hogy ő 9-10 éves fejjel nem érti, de javára fog válni!) Látszik az írásodon kedves kérdező hogy intelligens vagy, és hogy nagyon félted a lányodat. Nem hiába. Elnézést kérek tőled, hogy ha te valamit nem így gondolsz, lehet hogy más a gondolkodásunk! Remélem tudtam segíteni!
2013. jún. 10. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!