Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szerintetek jelent valamit ha...

Szerintetek jelent valamit ha a 14 éves lányom olyan embereket rajzol akiknek nincs/össze van varrva szája?

Figyelt kérdés

2013. jún. 13. 13:08
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
57%
Pszichológust kérdezz inkább, biztosan van valami oka.
2013. jún. 13. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
66%
nincs semmi baja, csak ilyen korszaka van..
2013. jún. 13. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
100%
Valamit biztos jelent. Miért nem kérdezed meg tőle? Én a férfiakra mindig szemüveget rajzoltam. Azon egyszerű okból, mert nem tudtam elég férfias vonásokat rajzolni. :) szemüveggel próbáltam eltakarni az arcukat :) aztán a pszichológus ebben is kivetni valót talált. Ez gyerekkoromban volt, akkor meg nem tudtam elmagyarázni neki...
2013. jún. 13. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer régen rajzolgattam egy honlapon, ami ilyen rajzok és jelentésükkel foglalkozik asszem. Már nem emlékszem, mostanában leszoktam róla. Nézd meg, hátha találsz valami hasznosat:

[link]

2013. jún. 13. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
87%

Én 21 vagyok, és kb 13 éves koromtól a mai napig rajzolok összevarrott, vagy szájatlan embereket.

Sőt, akár olyanokat is, akiknek nincs orruk, vagy épp csak olyan "csontváz-orrlyukaik" vannak, és a hajuk 99%-ban eltakarja a szemüket - vagy teljesen fekete szemük van, vagy teljesen fehérek.

Gyerekkorom óta így van.

Egészen egyszerű a magyarázata: nem tudok jól szemet, orrot és szájat rajzolni...

2013. jún. 13. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
95%
Nem hinném, hogy különösebb jelentősége van. Esetleg kérdezd meg tőle, hogy miért van összevarrva a szájuk. Ha nem mondja meg, akkor pedig hagyd, csak figyelj, hogy minden oké-e körülötte. Nem bántja-e valami, vagy érted. Ha minden más rendben van körülötte, akkor nem aggódnék.
2013. jún. 13. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim válasza:
100%
Lehet hogy nem tud rendesen szájat rajzolni, vagy egyszerűen most ez tetszik neki.
2013. jún. 13. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
95%

Azon kívül amiket már említettek - hogy nem tud jól szájat rajzolni, még sok oka lehet.


Lehet valóban gondja van, de általában semmi különös nem áll mögötte. Én pl. metál zenét hallgattam, feketében jártam, érdeklődtem a morbidnak titulált dolgok iránt - hát, ennél durvábbakat rajzoltam, meg sok ismerősöm is. Ettől még nem volt semmi bajom, csak a lázadó korszakomat éltem. Mára meg egy többnyire normális, jól kereső, elegánsan öltözködő felnőtt nő lettem diplomával. Rajzolni/festeni még mindig csak morbid dolgokat szeretek ugyan, és a horrorfilmeket is kedvelem, meg a keményebb zenét. De szerintem ez nem abnormalitás, van akinek egyszerűen ilyen az ízlése.


Ha a lányod láthatólag nem ment át traumán, nem zárkózott, depressziós vagy hasonló akkor nem feszegetném a témát, mert azzal nagyon megbánthatod, ha egy ilyen apró-cseprő dolog miatt rögtön pszichológushoz hurcolnád és idiótaként kezelnéd. Egy kamasznak pont, hogy megértésre van szüksége. Az sokkal jobb megoldás lenne, ha megdicsérnéd a rajztehetségét, és egyszerűen megérdeklődnéd, hogy miért nincs szája az illetőnek, hol látott ilyet. Ugyanis simán lehet, hogy egy könyv/film inspirálta ezeket, és semmi különös nem áll mögötte.

2013. jún. 13. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
44%

2 évet jártam pszichológiára kiegészítésképpen valamihez.

Általánosan van ez a fa-teszt,hogy milyen fát rajzolunk.

Még annak is van jelentése,hogy rajzol e valaki barázdákat a fa törzsére,vagy pl odút rajzol e bele.

Hát én pl.rajzoltam és az odú gyerekkori traumát jelent.

Egy szó,mint száz nagyon pontos képet állítottak fel rólam a fa-teszt alapján.

Ugyhogy nem hiszem,hogy semmit sem jelentene.

Valami pszichológusokból álló fórum lehet van a neten.


Ha arra gondolok,hogy most a nehéz kamaszkorban van és a beszéddel érteti meg magát az ember a kommunikáció elsődleges eszköze,gondolom a hiánya evvel lehet összefüggésben.

2013. jún. 13. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
90%
Vannak mostanában ilyen barom mesék,meg mindenféle zombi figurák,akiknek varrott a szajuk,nincs ahoz köze? Saját magát le szokta rajzolni olyan szájjal? (Ez fontos!) Akiket olyan szájjal rajzol,létező emerek,vagy csak kitalált figurák? Ha saját magát is olyan szájjal rajzolja az baj. Ha van jelentősége a dolognak,lehet rossz jelentése is,van valami amit szégyell,elmondana meg nem is,vagy nem tud róla beszélni,vagy nem lehet. Ez lehet sok minden. Reméélhetőleg nem zaklatás.
2013. jún. 13. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!